gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hugo (19) overlijdt op straat in Dordrecht: '17-jarige zou hem hebben neergestoken'

be42b8f74ffab8c2fa3b3044bdaa4f5d

Tientallen jongeren uit Dordrecht rouwen om de dood van de Spaanse Hugo (19). De restaurantmedewerker kwam in de nacht van zaterdag op zondag om het leven toen hij werd neergestoken. Hij zou het aan de stok hebben gekregen met twee bewoners, een vader en een zoon. De 17-jarige jongen zou - volgens betrokkenen - een mes hebben gebruikt.

Rijnmond | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
In het centrum van Dordrecht, ter hoogte van de Botermarkt, vallen jongeren elkaar in de armen in de Wijnstraat. Er vloeien tranen. Ze hebben hun vriend en collega Hugo verloren. Op deze plek werd hij tijdens een ruzie neergestoken. De 19-jarige zou daarna in paniek zijn weggerend. Een man probeerde volgens betrokkenen de bloedende wond nog te stelpen. Die hulp mocht niet baten.

"Hij was heel liefdevol, sociaal, nieuwsgierig. Hugo was heel enthousiast, in alles wat hij deed. Zowel op werk als daarbuiten. We waren echt vrienden." Een jonge vrouw haalt herinneringen op aan haar collega. Ze werkten samen bij La Cubanita.

Het bekende tapasrestaurant blijft 'wegens omstandigheden' maandag en dinsdag dicht. Op de Facebook-pagina worden medewerkers door bezoekers gecondoleerd met hun verlies. Hugo zou er sinds anderhalf jaar in de keuken werken. Hij was ook actief bij het naastgelegen Proeflokaal Bregje.
0d5713a798aa58bff0907621c84f5d9d
Op de gedenkplek bij de Wijnstraat liggen bloemen en zijn persoonlijke boodschappen geschreven. "Voor altijd in gedachten, you will be missed", is te lezen. "Dat dit jou is overkomen, dat dit is gebeurd in deze wereld..." Ook zijn er meerdere teksten in het Spaans. "We zijn een hechte groep collega's. Hugo leerde ons Spaans, wij leerden hem Nederlands", zegt de vrouw. "We hebben nu heel veel aan elkaar."

"We hoorden het toen we een appje kregen van het restaurant. Het is keihard aangekomen. Hugo werkte in de keuken. Zijn specialiteit was frituren", zegt ze door haar tranen heen met een kleine lach. "Het was zo gezellig om met hem samen te werken. Ik geloof echt niet dat het geweld van zijn kant kwam. Waarom loop je überhaupt met een mes op straat?"
d9daa083c50ebb00f52ffd232263e5b1
73-jarige oma
De medewerkers zoeken elkaar nu op bij een geïmproviseerde herdenkingsplek voor Hugo, die in Dordrecht woonde. Zijn ouders zouden inmiddels uit Spanje zijn overgekomen. Naar verluidt wordt hij in Spanje begraven.

Over wat er precies is gebeurd, zijn meerdere lezingen. Rode draad in al die verhalen lijkt te zijn dat de 17-jarige zou hebben gestoken. Daar zou een woordenwisseling aan vooraf zijn gegaan met de 47-jarige vader. Volgens betrokkenen zou die wat geroepen hebben naar Hugo. "Het was niet eens heel heftig, die discussie", zegt een betrokkene. "Die jongen stak ineens."

De 17-jarige is net als zijn 47-jarige vader aangehouden en zit nu vast. De 73-jarige oma is inmiddels vrijgelaten, maar blijft wel verdachte. Wat zij met de steekpartij te maken heeft, is nog onduidelijk.

Bij het gedenkteken wordt het maandagmiddag steeds drukker. Tientallen mensen halen herinneringen op. "Hugo wordt echt niet vergeten", zegt de medewerkster van La Cubanita.

Dit verhaal verscheen ook op de website van onze mediapartner Rijnmond.

Lees ook

sloop Weeskinderendijk 01

Eerste panden Weeskinderendijk gesloopt: ruimte voor tijdelijke parkeerplaats

De sloop van verschillende woningen en bedrijfspanden langs de Weeskinderendijk in Dordrecht is in volle gang. Begin juni is gestart met het afbreken van tientallen woningen die al langere tijd leegstaan, nadat eerst de panden van asbest zijn ontdaan.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

tempFileForShare_20260601-094338

Vlammen slaan uit busje op A27, verkeer wordt omgeleid

Op de A27 bij Hoogblokland is maandagochtend een voertuig in brand gevlogen. Op beelden is te zien dat de vlammen uit de wagen slaan.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

PSX_20260619_092535

Jong kind maakt val van driehoog uit raam: 'Vrijwel geen letsel'

Een jong kind is donderdagavond van driehoog naar beneden gevallen in Dordrecht. Het kind viel uit het raam van een appartement aan de Kappeijne van de Copelloweg. Het slachtoffertje is naar het ziekenhuis gebracht.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.