Dordrecht, Netherlands

Huis te Merwede centraal tijdens archeologiedagen

Een canvasdoek van het schilderij van het beleg van Dordrecht is tijdens de archeologiedagen te bewonderen bij het Huis te Merwede. Een replica van het schilderij uit 1626 is te zien in het Hof van Nederland.
Lois Haanskorf | 11 oktober 2018 16:46 | Aangepast op 11 oktober 2018 16:46
Het thema van dit jaar is conflicten. Hierbij staat het schilderij van het beleg van Dordt centraal, omdat het dit jaar 600 jaar geleden is dat het plaatsvond.


Tijdens de archeologiedagen zijn er voor jong en oud activiteiten te doen. Kinderen kunnen als volwaardig archeoloog met een metaaldetector op pad, een buideltje maken voor de vondsten, een speurtocht doen en ze kunnen een zwaardgevecht doen met ridders.


Vrijdag vaart een namaak van een 600 jaar oud handelsschip de stad in, dit schip is zaterdag ook te bewonderen. Daarnaast zullen er speerpunten tentoongesteld worden, die speciaal door de smid nagemaakt zijn en botten van een paard dat heeft meegevochten in de strijd.

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

Van sneeuwvrij tot gewoon open: zo gaan scholen om met het winterweer

Besneeuwde wegen en sporen en code oranje maken het scholieren in onze streek allesbehalve makkelijk...

Logistieke problemen in de thuiszorg: ‘Dan maar een dagje in mijn duster’

Thuiszorgmedewerkers glibberen over de weg van cliënt naar cliënt. Normaliter crossen zij op de fiet...

Deze Ridderkerkers werden extra in het zonnetje gezet tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst

Jean-Paul Haye en de vrijwilligers van Tentweek Slikkerveer hebben de Vrijwilligersprijzen Ridderker...

Let op: oude kerstboom inleveren verplaatst!

Wie zijn oude kerstboom nog kwijt wil en mee wil doen aan een speciale actie van de gemeente Dordrec...

Teruglezen: veel sneeuwpret én ov-problemen op witte woensdag

Er trok woensdag een flink pak sneeuw over de streek. Het KNMI waarschuwt voor gladheid en Rijkswate...

Drukte in het ziekenhuis door winterweer: ‘Dagelijks twintig à dertig extra breuken’

Flink aanpoten in het Albert Schweitzer ziekenhuis deze week. Door de sneeuw en gladheid gaan flink ...