Dordrecht, Netherlands

Huis te Merwede centraal tijdens archeologiedagen

Een canvasdoek van het schilderij van het beleg van Dordrecht is tijdens de archeologiedagen te bewonderen bij het Huis te Merwede. Een replica van het schilderij uit 1626 is te zien in het Hof van Nederland.
Lois Haanskorf | 11 oktober 2018 16:46 | Aangepast op 11 oktober 2018 16:46
Het thema van dit jaar is conflicten. Hierbij staat het schilderij van het beleg van Dordt centraal, omdat het dit jaar 600 jaar geleden is dat het plaatsvond.


Tijdens de archeologiedagen zijn er voor jong en oud activiteiten te doen. Kinderen kunnen als volwaardig archeoloog met een metaaldetector op pad, een buideltje maken voor de vondsten, een speurtocht doen en ze kunnen een zwaardgevecht doen met ridders.


Vrijdag vaart een namaak van een 600 jaar oud handelsschip de stad in, dit schip is zaterdag ook te bewonderen. Daarnaast zullen er speerpunten tentoongesteld worden, die speciaal door de smid nagemaakt zijn en botten van een paard dat heeft meegevochten in de strijd.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

Omroep Brabant | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 09:13

Lees ook

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...

Abdalla valt in slaap en rijdt voetganger dood, rechter geeft hem celstraf

Dordtenaar Abdalla S. is veroordeeld tot één jaar cel en een rijontzegging van drie jaar. De 36-jari...