gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huis Van Gijn komt weer tot leven door geluid: 'Het leven was veel luider vroeger'

fcac1a88c79b22ffa807cfe7ec8aed41

Loop je het Huis van Gijn binnen, dan hoor je vanaf vandaag de pannen rinkelen, een hond blaffen, de klokken tikken en de fluitketel fluiten. Het is een nieuw project van geluidskunstenares Elise 't Hart dat de komende drie maanden te horen is. ''Geluid geeft veel eigenschappen en levendigheid aan dit huis.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
In het Huis van Gijn aan de Nieuwe Haven staat de tijd al ruim een eeuw stil, maar stil is het er zeker niet. De afgelopen jaren is geluidskunstenares Elise 't Hart samen met conservator Wyke Sybesma bezig geweest om geluid het huis binnen te brengen. Ze hebben ruim honderd verschillende geluiden opgenomen die vanaf vandaag te horen zijn in het museum. ''Het begon als een klein project, maar we horen nu nog steeds geluiden die we vergeten zijn'', aldus 't Hart.

Elke ruimte heeft een geluidskastje met geluiden die bij de kamer passen. ''Het leven was veel luider vroeger, dus elke kamer heeft ook meerdere geluiden.'' Het doel van het project is om het te laten lijken alsof het huis nog steeds bewoond wordt, maar dat wordt niet alleen door de huisgeluiden gedaan. "We hebben het huis tot in detail ingericht om het zo levendig mogelijk te maken", vertelt conservator Wyke Sybesma. Zo is bijvoorbeeld ook de tafel gedekt, alsof de familie van Gijn elk moment aan kan schuiven.

Bekijk de video hieronder om alvast een deel van alle geluiden te horen:

Lees ook

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

Muller dordrecht

Einde aan familiebedrijf Muller: sleepvaartbedrijf overgenomen

Sleepvaartbedrijf Muller is overgenomen door het Spaanse Boluda Towage. Daarmee komt een einde aan meer dan honderd jaar Muller als zelfstandig familiebedrijf in Dordrecht. “Een lastige beslissing.”

dagvaarding chemours

Stichting naar rechter om PFAS-vervuiling Chemours: ‘Veel mensen maken zich zorgen’

Stichting PFAS Vrij Green Claim start een civiele procedure tegen Chemours. De stichting wil de chemiegigant aansprakelijk stellen voor de PFAS-vervuiling in de omgeving van de fabriek, een einde aan verdere uitstoot en een financiële compensatieregeling.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

autobrand wilhelminaboom busink

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.