gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huis Van Gijn komt weer tot leven door geluid: 'Het leven was veel luider vroeger'

fcac1a88c79b22ffa807cfe7ec8aed41.jpg

Loop je het Huis van Gijn binnen, dan hoor je vanaf vandaag de pannen rinkelen, een hond blaffen, de klokken tikken en de fluitketel fluiten. Het is een nieuw project van geluidskunstenares Elise 't Hart dat de komende drie maanden te horen is. ''Geluid geeft veel eigenschappen en levendigheid aan dit huis.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
In het Huis van Gijn aan de Nieuwe Haven staat de tijd al ruim een eeuw stil, maar stil is het er zeker niet. De afgelopen jaren is geluidskunstenares Elise 't Hart samen met conservator Wyke Sybesma bezig geweest om geluid het huis binnen te brengen. Ze hebben ruim honderd verschillende geluiden opgenomen die vanaf vandaag te horen zijn in het museum. ''Het begon als een klein project, maar we horen nu nog steeds geluiden die we vergeten zijn'', aldus 't Hart.

Elke ruimte heeft een geluidskastje met geluiden die bij de kamer passen. ''Het leven was veel luider vroeger, dus elke kamer heeft ook meerdere geluiden.'' Het doel van het project is om het te laten lijken alsof het huis nog steeds bewoond wordt, maar dat wordt niet alleen door de huisgeluiden gedaan. "We hebben het huis tot in detail ingericht om het zo levendig mogelijk te maken", vertelt conservator Wyke Sybesma. Zo is bijvoorbeeld ook de tafel gedekt, alsof de familie van Gijn elk moment aan kan schuiven.

Bekijk de video hieronder om alvast een deel van alle geluiden te horen:

Lees ook

Nieuw project.jpg

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

IMG_1616 (2).jpg

Houten hek bezorgt Van Drunen moeizame start van WK motorcross

Lotte van Drunen is de jacht op haar derde WK-titel begonnen met een vierde plaats. In Frankrijk ging de Sliedrechtse motorcrosser onderuit, waarna haar motor vast kwam te zitten onder een houten hekwerk.

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.