gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huis Van Gijn komt weer tot leven door geluid: 'Het leven was veel luider vroeger'

fcac1a88c79b22ffa807cfe7ec8aed41

Loop je het Huis van Gijn binnen, dan hoor je vanaf vandaag de pannen rinkelen, een hond blaffen, de klokken tikken en de fluitketel fluiten. Het is een nieuw project van geluidskunstenares Elise 't Hart dat de komende drie maanden te horen is. ''Geluid geeft veel eigenschappen en levendigheid aan dit huis.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
In het Huis van Gijn aan de Nieuwe Haven staat de tijd al ruim een eeuw stil, maar stil is het er zeker niet. De afgelopen jaren is geluidskunstenares Elise 't Hart samen met conservator Wyke Sybesma bezig geweest om geluid het huis binnen te brengen. Ze hebben ruim honderd verschillende geluiden opgenomen die vanaf vandaag te horen zijn in het museum. ''Het begon als een klein project, maar we horen nu nog steeds geluiden die we vergeten zijn'', aldus 't Hart.

Elke ruimte heeft een geluidskastje met geluiden die bij de kamer passen. ''Het leven was veel luider vroeger, dus elke kamer heeft ook meerdere geluiden.'' Het doel van het project is om het te laten lijken alsof het huis nog steeds bewoond wordt, maar dat wordt niet alleen door de huisgeluiden gedaan. "We hebben het huis tot in detail ingericht om het zo levendig mogelijk te maken", vertelt conservator Wyke Sybesma. Zo is bijvoorbeeld ook de tafel gedekt, alsof de familie van Gijn elk moment aan kan schuiven.

Bekijk de video hieronder om alvast een deel van alle geluiden te horen:

Lees ook

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

IMG_4011

Opluchting overheerst na vermissing van kater Oscar: 'Mijn maatje is terug'

Blijdschap en voornamelijk opluchting bij Remco van Die. Na twaalf dagen vol onwetendheid en angst is kater Oscar namelijk weer terug bij zijn baasje. En dat maakt heel wat los. “Hij is mijn maatje, je mist iets als hij er niet is. Ik praatte zelfs tegen hem als hij naast me zat.”

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

studiodewitt

Zaterdag in Studio De Witt: Indorock, Dordt in Stoom en formatieprocessen

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met de initiatiefnemers van het vinylproject Indorock. Hij duikt met hen in de rijke muzikale geschiedenis.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?