gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huis Van Gijn komt weer tot leven door geluid: 'Het leven was veel luider vroeger'

fcac1a88c79b22ffa807cfe7ec8aed41

Loop je het Huis van Gijn binnen, dan hoor je vanaf vandaag de pannen rinkelen, een hond blaffen, de klokken tikken en de fluitketel fluiten. Het is een nieuw project van geluidskunstenares Elise 't Hart dat de komende drie maanden te horen is. ''Geluid geeft veel eigenschappen en levendigheid aan dit huis.''

Annelot Bezemer |  | Aangepast op
In het Huis van Gijn aan de Nieuwe Haven staat de tijd al ruim een eeuw stil, maar stil is het er zeker niet. De afgelopen jaren is geluidskunstenares Elise 't Hart samen met conservator Wyke Sybesma bezig geweest om geluid het huis binnen te brengen. Ze hebben ruim honderd verschillende geluiden opgenomen die vanaf vandaag te horen zijn in het museum. ''Het begon als een klein project, maar we horen nu nog steeds geluiden die we vergeten zijn'', aldus 't Hart.

Elke ruimte heeft een geluidskastje met geluiden die bij de kamer passen. ''Het leven was veel luider vroeger, dus elke kamer heeft ook meerdere geluiden.'' Het doel van het project is om het te laten lijken alsof het huis nog steeds bewoond wordt, maar dat wordt niet alleen door de huisgeluiden gedaan. "We hebben het huis tot in detail ingericht om het zo levendig mogelijk te maken", vertelt conservator Wyke Sybesma. Zo is bijvoorbeeld ook de tafel gedekt, alsof de familie van Gijn elk moment aan kan schuiven.

Bekijk de video hieronder om alvast een deel van alle geluiden te horen:

Lees ook

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

kilttunnel foto

Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.