gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huis van Hoop

In de binnenstad van Dordrecht is een Huis van Hoop geopend.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het initiatief van stichting De Hoop is een nieuwe vorm van beschermd wonen in een kleinschalige leefgemeenschap. Die is bedoeld voor mensen die een zorgtraject hebben doorlopen voor psychische klachten of verslaving, maar die nog niet zelfstandig kunnen functioneren. In het huis woont een gastgezin met maximaal 12 bewoners. Zij worden intensief begeleid door professionals en vrijwilligers, waaronder ervaringsdeskundigen. Deze laatsten zijn vaak ex-cliënten van De Hoop.

Op dit moment huurt De Hoop het pand van een stichting die er begin 2016 zelf gebruik van wil gaan maken voor vrouwenopvang. Het huis zal dan worden verplaatst. De Hoop sluit niet uit, dat er meer van deze huizen in Dordrecht worden gevestigd.

Lees ook

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

afbeeldingwinkels

Aanpak winkeldiefstal supermarkten leidt tot 7 winkelverboden en tientallen waarschuwingen

De samenwerking tussen drie Sliedrechtse supermarkten om winkeldiefstal en overlast tegen te gaan, heeft in acht maanden tijd geleid tot zeven collectieve winkelverboden. Dit betekent dat deze mensen een jaar lang niet welkom zijn in de drie aangesloten supermarkten. Ook zijn er 35 waarschuwingen uitgedeeld, blijkt uit een eerste evaluatie.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’