Dordrecht, Netherlands

Huisartsen uit de regio gevaccineerd in Albert Schweitzer ziekenhuis

Blije geluiden uit het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het antwoord op de vraag of zij er klaar voor zijn is volmondig "Ja!" Dinsdag werd er begonnen met het vaccineren van huisartsen. Matthijs Dekker van het ziekenhuis begeleidt het inenten tegen het coronavirus en ziet alleen maar blije en tevreden gezichten. "Ze hebben er lang op moeten wachten. Het is terecht dat zij vervroegd aan de beurt zijn."
Sander Verrips | 26 januari 2021 14:16 | Aangepast op 26 januari 2021 14:16
Volgens Dekker is het van groot belang dat de huisartsen beschermd zijn tegen Covid-19. Zij staan in nauw contact met een hoop patiënten die mogelijk besmet zijn met het virus. Een huisarts zegt de vaccinatie bijzonder te vinden. "Ik ben dan ook opgelucht dat we eindelijk mogen. Ook hoop ik dat onze patiënten natuurlijk zo snel mogelijk aan de beurt zijn."

Het werk als huisarts is heel anders tijdens deze coronacrisis. "Het is nog zeker wel te doen, maar inderdaad anders. Voorheen kon ik mijn praktijk nog op routine draaien. Je moet nu echt nadenken over de beslissingen die je maakt."

Na de vaccinatie moeten de huisartsen nog 15 minuten blijven om te kijken hoe zij reageren op de inenting. "Nog een kwartiertje wachten, dan mogen we weer terug. Dan wachten de patiënten weer op ons." zegt één van hen.

Na woensdagochtend zullen er 460 personen gevaccineerd zijn, bestaande uit huisartsen, chauffeurs, ondersteuners en alle anderen die dagelijks in contact komen met patiënten. Het tweede vaccin krijgen ze over vier weken.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...

Azc's Molenlanden hot topic, wat staat er in de verkiezingsprogramma's?

Geen enkele partij in de gemeente Molenlanden was en is tegen de komst van asielzoekerscentra. Wel s...