gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsenpost twee keer overdag open

De huisartsenpost bij het Albert Schweitzerziekenhuis is op 26 oktober en op 9 november overdag open voor spoedgevallen. Er zijn dan te veel huisartsen in regio naar bijscholing voor een normale vervanging. De Regionale Huisartsenpost Drechtsteden (RHD) verleent op die dagen dezelfde diensten als normaal ‘s nachts en in het weekend.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de regio Drechtsteden en westelijke Alblasserwaard is op die dagen ongeveer een derde van alle praktijken gesloten. Zo’n 50 huisartsen per keer, vaak met ondersteuners en assistenten, nemen dan deel aan de regionale bijscholingsdagen. Die zijn dit jaar als experiment georganiseerd, maar het blijkt dat er massaal op wordt ingeschreven. Daarom is het mogelijk dat het ook in volgende jaren op deze manier wordt geregeld. De ervaring moet dit jaar leren of de openstelling van de huisartsenpost goed werkt.

De post is open van 8.00 tot 17.00 uur en is zoals gewoonlijk alleen bedoeld voor spoedgevallen. Angelique Boers, die de bijeenkomsten voor de RHD organiseert, vraagt patiënten dan ook eerst na te gaan of de eigen huisarts er misschien wel is. En om niet op eigen houtje naar de huisartsenpost te gaan maar om daarover eerst te bellen.

Lees ook

thumb website_versie2

Waarom één brugopening per maand straks cruciaal is voor hoge scheepvaart

Om tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de maritieme maakindustrie niet helemaal plat te leggen, wordt er tijdens de werkzaamheden aan de brug één keer per maand een speciale doorgang gemaakt. Zo kan hoge scheepvaart de brug alsnog passeren. En dat is nodig, want het is de enige route naar de Rotterdamse haven en de Noordzee. “Als je het vergelijkt met autoverkeer, is de A12 en A15 naar Duitsland de Beneden Merwede”, zegt Erik Peters van Maritime & Offshore NL.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.