gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsenpost twee keer overdag open

De huisartsenpost bij het Albert Schweitzerziekenhuis is op 26 oktober en op 9 november overdag open voor spoedgevallen. Er zijn dan te veel huisartsen in regio naar bijscholing voor een normale vervanging. De Regionale Huisartsenpost Drechtsteden (RHD) verleent op die dagen dezelfde diensten als normaal ‘s nachts en in het weekend.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de regio Drechtsteden en westelijke Alblasserwaard is op die dagen ongeveer een derde van alle praktijken gesloten. Zo’n 50 huisartsen per keer, vaak met ondersteuners en assistenten, nemen dan deel aan de regionale bijscholingsdagen. Die zijn dit jaar als experiment georganiseerd, maar het blijkt dat er massaal op wordt ingeschreven. Daarom is het mogelijk dat het ook in volgende jaren op deze manier wordt geregeld. De ervaring moet dit jaar leren of de openstelling van de huisartsenpost goed werkt.

De post is open van 8.00 tot 17.00 uur en is zoals gewoonlijk alleen bedoeld voor spoedgevallen. Angelique Boers, die de bijeenkomsten voor de RHD organiseert, vraagt patiënten dan ook eerst na te gaan of de eigen huisarts er misschien wel is. En om niet op eigen houtje naar de huisartsenpost te gaan maar om daarover eerst te bellen.

Lees ook

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

stadsparkasfalt

Verschillende kleuren asfalt op deze plek: dit is de reden

Een bijzonder gezicht voor fietsers, wandelaars en andere recreanten in Dordrecht. Tussen voetbalvereniging Dubbeldam en sporthal De Dijk op sportpark Schenkeldijk zijn verschillende kleuren asfalt aangebracht. Het gaat om proefstroken, die de gemeente moeten helpen om te bepalen hoe de nieuwe Parkloop er uiteindelijk uit komt te zien.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

Foto2

Reis door Koerdistan opent de ogen van Maila: ‘Dankbaar dat ik in vrijheid kon opgroeien’

Grootgebracht met de Koerdische cultuur en opgegroeid in Dordrecht: Maila Ahmad (32) is voor een zesdelige docuserie naar Koerdistan gereisd om haar achtergrond beter te begrijpen. Daarin stuit ze op heftige verhalen en leert ze over haar afkomst. “Ik wil heel graag dat wij als Koerden iets meer onze identiteit kunnen uitdragen en dat meer mensen van ons weten.”