gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsenpost twee keer overdag open

De huisartsenpost bij het Albert Schweitzerziekenhuis is op 26 oktober en op 9 november overdag open voor spoedgevallen. Er zijn dan te veel huisartsen in regio naar bijscholing voor een normale vervanging. De Regionale Huisartsenpost Drechtsteden (RHD) verleent op die dagen dezelfde diensten als normaal ‘s nachts en in het weekend.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de regio Drechtsteden en westelijke Alblasserwaard is op die dagen ongeveer een derde van alle praktijken gesloten. Zo’n 50 huisartsen per keer, vaak met ondersteuners en assistenten, nemen dan deel aan de regionale bijscholingsdagen. Die zijn dit jaar als experiment georganiseerd, maar het blijkt dat er massaal op wordt ingeschreven. Daarom is het mogelijk dat het ook in volgende jaren op deze manier wordt geregeld. De ervaring moet dit jaar leren of de openstelling van de huisartsenpost goed werkt.

De post is open van 8.00 tot 17.00 uur en is zoals gewoonlijk alleen bedoeld voor spoedgevallen. Angelique Boers, die de bijeenkomsten voor de RHD organiseert, vraagt patiënten dan ook eerst na te gaan of de eigen huisarts er misschien wel is. En om niet op eigen houtje naar de huisartsenpost te gaan maar om daarover eerst te bellen.

Lees ook

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.