gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsenpost twee keer overdag open

De huisartsenpost bij het Albert Schweitzerziekenhuis is op 26 oktober en op 9 november overdag open voor spoedgevallen. Er zijn dan te veel huisartsen in regio naar bijscholing voor een normale vervanging. De Regionale Huisartsenpost Drechtsteden (RHD) verleent op die dagen dezelfde diensten als normaal ‘s nachts en in het weekend.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In de regio Drechtsteden en westelijke Alblasserwaard is op die dagen ongeveer een derde van alle praktijken gesloten. Zo’n 50 huisartsen per keer, vaak met ondersteuners en assistenten, nemen dan deel aan de regionale bijscholingsdagen. Die zijn dit jaar als experiment georganiseerd, maar het blijkt dat er massaal op wordt ingeschreven. Daarom is het mogelijk dat het ook in volgende jaren op deze manier wordt geregeld. De ervaring moet dit jaar leren of de openstelling van de huisartsenpost goed werkt.

De post is open van 8.00 tot 17.00 uur en is zoals gewoonlijk alleen bedoeld voor spoedgevallen. Angelique Boers, die de bijeenkomsten voor de RHD organiseert, vraagt patiënten dan ook eerst na te gaan of de eigen huisarts er misschien wel is. En om niet op eigen houtje naar de huisartsenpost te gaan maar om daarover eerst te bellen.

Lees ook

requiem.png

Zondag op TV Dordrecht: Requiem Johan de Witt

Een van de meest bijzondere activiteiten in het kader van het herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam Johan de Witt’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

stembureauraadslid.png

Maand na de verkiezingen: zo staat het met de formatie in alle gemeenten

Bij de één is het al zo goed als zeker, bij de ander is een nieuwe coalitie nog ver weg. Precies een maand na de gemeenteraadsverkiezingen is in nog lang niet alle gemeenten duidelijk welke partijen het nieuwe college gaan vormen. Een overzicht.

yv2026417NKS04072.jpg

FC Dordrecht kan play-offs op de buik schrijven na oorwassing in Almere

Nu is het zeker: FC Dordrecht doet dit seizoen niet mee aan de play-offs om promotie naar de eredivisie. De ploeg had bij het ingaan van de voorlaatste reguliere speelronde nog een ieniemienie-kans, maar een 4-1 nederlaag bij Almere City bezegelde het lot definitief.

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.