gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huiskamerfestival Muziek bij de Buren

Dordtse muzikanten doen mee met het huiskamerfestival Muziek bij de Buren op zondag 10 december. Op niet minder dan 29 adressen stellen bewoners hun huiskamer ter beschikking voor drie concerten van 30 minuten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het festival is in 2013 begonnen in Arnhem, maar vindt nu plaats in 14 steden in Nederland. Met bijna 1900 optredens in 630 huiskamers is het daarmee een van de grootste muziekfestivals in Nederland.

Er is een feestelijke opening in Pictura om 12.00 uur door festival-veteraan ‘Lola’s Dice’. Tussen 12.30 en 17.30 uur kan het publiek op bezoek bij de bewoners die hun huis hebben opengesteld. Alle adressen zijn op loop- of fietsafstand. Tenslotte wordt het festival weer even feestelijk afgesloten bij Brandstof. Vanaf 16.30 tot 23.00 uur is daar iedereen welkom.

Toegang is overal gratis. Programmakranten zijn verkrijgbaar bij verschillende cafés, het VVV en bij Velvet Musicstore. Of online bij www.muziekbijdeburen.nl.

Lees ook

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.