gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huizenbouw ook in spoorzone

30f02f6c3ae91bae90dac0cd848ef82a.jpg

Als het aan het college ligt, worden er de komende jaren duizenden huizen in de stad bijgebouwd. Maar er is niet meer zoveel plek. Daarom is er besloten om ook te gaan bouwen in de spoorzone. Goed om ambitieus te zijn, vinden veel raadsleden, maar ze maken zich wel zorgen om de veiligheid.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De gemeenteraad vergaderde woensdagavond over grote projecten, waaronder de ontwikkeling van de spoorzone. Het hele gebied, dat loopt vanaf het station in Zwijndrecht tot aan Amstelwijck[-Wilgenwende, moet worden aangepakt. De meeste raadsleden zijn positief over het ambitieniveau van het college. "Dat is belangrijk als we als stad willen groeien," vindt Kevin Noels van D66. "Niet alleen qua woningen maar ook qua bedrijvigheid." Maar hij is het met collega Joost Veldman van de CU/SGP eens dat er wel gekeken moet worden naar de veiligheid. "We hebben in de vergadering aandacht gevraagd voor het goederenvervoer. Dat zorgt voor risicos voor omwonenden. Wij zouden graag in het ambitiedocument expliciet opgenomen willen zien dat Dordrecht daarvan af wil."

Ook GroenLinks is voorstander van het weren van goederentreinen uit de stad. Als het aan fractievoorzitter Kitty Kruger ligt, gaan veiligheid en leefbaarheid nog altijd voor groei van de stad en bedrijvigheid. "Als we het ambitieniveau qua aantal woningen niet halen is dat ook goed. En als we verder van het spoor moeten af gaan bouwen, dan moeten we dat doen."

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.