gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huizenbouw ook in spoorzone

30f02f6c3ae91bae90dac0cd848ef82a.jpg

Als het aan het college ligt, worden er de komende jaren duizenden huizen in de stad bijgebouwd. Maar er is niet meer zoveel plek. Daarom is er besloten om ook te gaan bouwen in de spoorzone. Goed om ambitieus te zijn, vinden veel raadsleden, maar ze maken zich wel zorgen om de veiligheid.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De gemeenteraad vergaderde woensdagavond over grote projecten, waaronder de ontwikkeling van de spoorzone. Het hele gebied, dat loopt vanaf het station in Zwijndrecht tot aan Amstelwijck[-Wilgenwende, moet worden aangepakt. De meeste raadsleden zijn positief over het ambitieniveau van het college. "Dat is belangrijk als we als stad willen groeien," vindt Kevin Noels van D66. "Niet alleen qua woningen maar ook qua bedrijvigheid." Maar hij is het met collega Joost Veldman van de CU/SGP eens dat er wel gekeken moet worden naar de veiligheid. "We hebben in de vergadering aandacht gevraagd voor het goederenvervoer. Dat zorgt voor risicos voor omwonenden. Wij zouden graag in het ambitiedocument expliciet opgenomen willen zien dat Dordrecht daarvan af wil."

Ook GroenLinks is voorstander van het weren van goederentreinen uit de stad. Als het aan fractievoorzitter Kitty Kruger ligt, gaan veiligheid en leefbaarheid nog altijd voor groei van de stad en bedrijvigheid. "Als we het ambitieniveau qua aantal woningen niet halen is dat ook goed. En als we verder van het spoor moeten af gaan bouwen, dan moeten we dat doen."

Lees ook

dordtse phil.png

Dordrechts Philharmonisch Orkest zamelt geld in voor nieuwe stoelen: ‘Er is geen ander potje’

Al 25 jaar lang zitten de leden van het Dordrechts Philharmonisch Orkest tijdens hun concerten en repetities op harde, plastic stoelen. Daar moet binnenkort verandering in komen. De vereniging is een crowdfundactie begonnen om zeventig nieuwe stoelen te kopen, zodat alle muzikanten in de toekomst comfortabel kunnen zitten tijdens het muziek maken.

AS Media val op jacht

Slachtoffer van jacht getild na val

Op een jacht dat aan de kade van scheepsmaker Oceanco in Zwijndrecht ligt, is dinsdagmiddag iemand gevallen. Ambulancepersoneel kon het slachtoffer niet makkelijk bereiken en daarom werd de brandweer ingezet om de persoon van het schip af te krijgen.

archieffotopolitie.png

Agent gewond na aanrijding, verdachte gepakt door politiehond

Een agent is in de nacht van maandag op dinsdag gewond geraakt in Hendrik-Ido-Ambacht. De politie kreeg een melding van een verdachte situatie in het dorp. Toen agenten twee auto’s wilden controleren, werd één van de agenten aangereden. Zij raakte daarbij lichtgewond.

veerdienstschoonhoven.jpg

Na eerste veerpont was ook tweede uit de vaart: ‘Flink omrijden’

De pont tussen Groot-Ammers en Schoonhoven heeft dinsdag een deel van de dag niet gevaren. De eerste van de twee pontjes werd maandag al uit de vaart gehouden vanwege technische problemen en dinsdag ging onverwachts ook de tweede boot stuk. Rond 13:00 uur ging één pont weer in de vaart.

stormshadow.png

Drama voor kinderboerderij: net geboren veulen en zijn moeder overleden

Stadsboerderij Weizigt heeft verdrietig nieuws te verwerken gekregen. Minipaard Shadow en haar pasgeboren veulen Storm zijn onverwachts overleden, meldt de boerderij. Dat gebeurde in een gespecialiseerde paardenkliniek, waar beide paarden waren vanwege een geplande knieoperatie van moeder Shadow.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.