gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huizenbouw ook in spoorzone

30f02f6c3ae91bae90dac0cd848ef82a.jpg

Als het aan het college ligt, worden er de komende jaren duizenden huizen in de stad bijgebouwd. Maar er is niet meer zoveel plek. Daarom is er besloten om ook te gaan bouwen in de spoorzone. Goed om ambitieus te zijn, vinden veel raadsleden, maar ze maken zich wel zorgen om de veiligheid.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
De gemeenteraad vergaderde woensdagavond over grote projecten, waaronder de ontwikkeling van de spoorzone. Het hele gebied, dat loopt vanaf het station in Zwijndrecht tot aan Amstelwijck[-Wilgenwende, moet worden aangepakt. De meeste raadsleden zijn positief over het ambitieniveau van het college. "Dat is belangrijk als we als stad willen groeien," vindt Kevin Noels van D66. "Niet alleen qua woningen maar ook qua bedrijvigheid." Maar hij is het met collega Joost Veldman van de CU/SGP eens dat er wel gekeken moet worden naar de veiligheid. "We hebben in de vergadering aandacht gevraagd voor het goederenvervoer. Dat zorgt voor risicos voor omwonenden. Wij zouden graag in het ambitiedocument expliciet opgenomen willen zien dat Dordrecht daarvan af wil."

Ook GroenLinks is voorstander van het weren van goederentreinen uit de stad. Als het aan fractievoorzitter Kitty Kruger ligt, gaan veiligheid en leefbaarheid nog altijd voor groei van de stad en bedrijvigheid. "Als we het ambitieniveau qua aantal woningen niet halen is dat ook goed. En als we verder van het spoor moeten af gaan bouwen, dan moeten we dat doen."

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.