gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hulpdiensten krijgen hulp op N3

Rijkswaterstaat zet extra bergers en inspecteurs in op de N3, A16 en A15. Dat is nodig om de aanrijtijden van hulpdiensten binnen de perken te houden. Door de gedeeltelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem is het bij ons extra druk.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Brandweer en ambulancediensten rukken mogelijk vanuit andere posten uit om vanwege verkeersdrukte eerder ter plaatse te kunnen zijn. Rijkswaterstaat probeert vrachtwagens om te laten rijden via knooppunt Ridderkerk om de N3 te ontlasten. Daarvoor worden omleidingsborden langs de snelweg neergezet. Rijkswaterstaat overlegt binnenkort met lokale wegbeheerders hoe de situatie zich ontwikkelt en wat er verder nodig is.

De Wantijbrug en Papendrechtse Brug kunnen de extra verkeersdrukte aan. Ook het toegenomen vrachtverkeer. Dat blijkt uit onderzoek van Rijkswaterstaat. De vrees bestond dat ook hier problemen zouden kunnen ontstaan. De bruggen zijn net zo oud als die bij Gorinchem.

De maatregelen kwamen afgelopen week ter sprake tijdens een bestuurlijk overleg tussen onder meer de verantwoordelijke minister, Rijkswaterstaat, provincie en betrokken regio’s. Namens Dordrecht zat verkeerswethouder Rik van der Linden aan tafel. Portefeuillehouder Hans Tanis, wethouder in Sliedrecht, vertegenwoordigde de Drechtsteden.

De toename van verkeer veroorzaakt ook problemen voor bedrijven in de regio. Ze zijn moeilijker bereikbaar. Omwonenden kampen met extra verkeerslawaai.

Minister Schulz zegde toe de Merwedebrug bij Gorinchem op de snelst mogelijk manier te laten repareren. Vanaf zaterdag wordt er zeven dagen per week, zestien uur per dag, gewerkt om de onderkant van de brug te verstevigen.


Gisteren werd bekend dat er vandaag nog steeds een rijstrook blijft afgesloten. Rijkswaterstaat moet de berm verharden.

Lees ook

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.