gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hulpdiensten krijgen hulp op N3

Rijkswaterstaat zet extra bergers en inspecteurs in op de N3, A16 en A15. Dat is nodig om de aanrijtijden van hulpdiensten binnen de perken te houden. Door de gedeeltelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem is het bij ons extra druk.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Brandweer en ambulancediensten rukken mogelijk vanuit andere posten uit om vanwege verkeersdrukte eerder ter plaatse te kunnen zijn. Rijkswaterstaat probeert vrachtwagens om te laten rijden via knooppunt Ridderkerk om de N3 te ontlasten. Daarvoor worden omleidingsborden langs de snelweg neergezet. Rijkswaterstaat overlegt binnenkort met lokale wegbeheerders hoe de situatie zich ontwikkelt en wat er verder nodig is.

De Wantijbrug en Papendrechtse Brug kunnen de extra verkeersdrukte aan. Ook het toegenomen vrachtverkeer. Dat blijkt uit onderzoek van Rijkswaterstaat. De vrees bestond dat ook hier problemen zouden kunnen ontstaan. De bruggen zijn net zo oud als die bij Gorinchem.

De maatregelen kwamen afgelopen week ter sprake tijdens een bestuurlijk overleg tussen onder meer de verantwoordelijke minister, Rijkswaterstaat, provincie en betrokken regio’s. Namens Dordrecht zat verkeerswethouder Rik van der Linden aan tafel. Portefeuillehouder Hans Tanis, wethouder in Sliedrecht, vertegenwoordigde de Drechtsteden.

De toename van verkeer veroorzaakt ook problemen voor bedrijven in de regio. Ze zijn moeilijker bereikbaar. Omwonenden kampen met extra verkeerslawaai.

Minister Schulz zegde toe de Merwedebrug bij Gorinchem op de snelst mogelijk manier te laten repareren. Vanaf zaterdag wordt er zeven dagen per week, zestien uur per dag, gewerkt om de onderkant van de brug te verstevigen.


Gisteren werd bekend dat er vandaag nog steeds een rijstrook blijft afgesloten. Rijkswaterstaat moet de berm verharden.

Lees ook

talkshowaantafel.png

Praat mee over de toekomst van zorg en gezondheid in onze streek

Zorg verandert. Dat merken steeds meer inwoners, of zij nu zorg nodig hebben of niet. Wat betekent dat voor onze streek? En wat kunnen inwoners zelf doen om gezond en zelfstandig te blijven?

zomerconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: zomerconcert Trinitatiskapel

Op 25 april trapten Karin Dolman en Caecilia Boschman een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

foto de brug2.png

Aan dit onderdeel van de Papendrechtsebrug wordt al bijna twee jaar gewerkt

De Papendrechtsebrug gaat in juli dicht voor al het verkeer. Negen maanden lang worden er flinke renovaties uitgevoerd aan de brug. Hoewel de renovatie ter plekke nog moet beginnen, wordt er bij Hollandia in Krimpen aan den IJssel al sinds 2024 gewerkt aan een heel belangrijk onderdeel: de nieuwe brugklep.

foto saba eiland.jpg

zoektocht

Vermiste man op Saba is medewerker ambulancedienst: ‘Iedereen is bezorgd’

De man die al sinds woensdag wordt vermist op het Caribisch eiland Saba, is de 53-jarige ambulanceverpleegkundige Erik Matthijsen. Dat bevestigt de Ambulancedienst Zuid-Holland Zuid op vragen van deze streekomroep. “Hij is op Saba voor werkzaamheden buiten zijn werk voor onze ambulancedienst.”

mosquito.png

Mosquito's verjagen overlastgevende jeugd, inzet wordt voortgezet

De inzet van zogeheten mosquito’s om overlastgevende jeugd te weren van de velden van voetbalclub ASWH in Hendrik-Ido-Ambacht, heeft het gewenste effect. Daarom wordt de inzet verder uitgebreid, meldt de burgemeester in een brief aan de gemeenteraad.

laboratorium_002_1.jpg

Drie voormalig stortplaatsen in onze streek onderzocht op zeer zorgwekkende stoffen

Bij drie gesloten stortplaatsen in onze streek wordt onderzocht of daaruit niet eerder onderzochte stoffen zich verspreiden via het grondwater. Het gaat om voormalige stortplaatsen aan de Noordweg in Zwijndrecht, aan de Lekdijk in Nieuw-Lekkerland en de Nieuwe Gorzen in Ridderkerk, die worden onderzocht op Zeer Zorgwekkende Stoffen (ZZS).