gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huurders door de scan

‘’Sinds kort kunnen ook in Dordrecht aspirant huurders geweigerd worden, als zij zich willen vestigen in een woonwijk.’’ Dit bericht ontving de fractie van de PvdA Dordrecht. De reden voor deze maatregel is om de leefbaarheid en veiligheid in de buurt te verbeteren. Het gaat om de wijken: Lijnbaangebied en de Vogelbuurt.

Wilianne Schakel |  | Aangepast op
De overlast in deze wijken is te groot. Gemeente, politie, Openbaar ministerie, Sociale Dienst Drechtssteden en woningcorporaties werken samen om deze overlast te kunnen verminderen.

De overlastbezorgers worden hierop aangesproken.In sommige gevallen is het daardoor verstandig om hen niet meer toe te laten tot huurwoningen in de buurt. Dan wil iedereen die daar wil wonen vooraf onderzocht. Het gaat om die mensen (aspirant- huurder) die hebben gereageerd op een door de woningcorporatie aangeboden huurwoning en daarvoor als eerste in aanmerking zouden komen.


Privacy

De privacy van de persoon in kwestie wordt niet geschonden. De woningcorporatie moet toestemming vragen aan de aspirant-huurder. Vervolgens kan de woningcorporatie de gegevens aan de gemeente voorleggen en beginnen zij een onderzoek. De afspraken zijn strikt. De woningcorporatie krijgt geen politiegegevens over hun huurders. Zij krijgen alleen een positief, negatief of neutraal advies van de coördinator van de gemeente.

Maar om wat voor reden wordt iemand geweigerd en kan hij/zij zich wel in een andere wijk vestigen? Vraagt PvdA af. Raadslid Bahattin Guler stelt nog meer vragen over deze maatregel. Onder andere:

- Wat is het gevolg van een negatief advies?

- Wanneer een negatief advies leidt tot het afwijzen van een dergelijke kandidaat, betekent dit dan dat een dergelijk kandidaat zich wel zonder problemen in andere wijken kan huisvesten?

- Hoe verhoudt dit alles zich tot de wetgeving op het gebied van huisvesting die uitgaat van vrije vestiging voor alle burgers van Europa?


Waarop het college zich nu moet beraden.

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.