gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huurders door de scan

‘’Sinds kort kunnen ook in Dordrecht aspirant huurders geweigerd worden, als zij zich willen vestigen in een woonwijk.’’ Dit bericht ontving de fractie van de PvdA Dordrecht. De reden voor deze maatregel is om de leefbaarheid en veiligheid in de buurt te verbeteren. Het gaat om de wijken: Lijnbaangebied en de Vogelbuurt.

Wilianne Schakel |  | Aangepast op
De overlast in deze wijken is te groot. Gemeente, politie, Openbaar ministerie, Sociale Dienst Drechtssteden en woningcorporaties werken samen om deze overlast te kunnen verminderen.

De overlastbezorgers worden hierop aangesproken.In sommige gevallen is het daardoor verstandig om hen niet meer toe te laten tot huurwoningen in de buurt. Dan wil iedereen die daar wil wonen vooraf onderzocht. Het gaat om die mensen (aspirant- huurder) die hebben gereageerd op een door de woningcorporatie aangeboden huurwoning en daarvoor als eerste in aanmerking zouden komen.


Privacy

De privacy van de persoon in kwestie wordt niet geschonden. De woningcorporatie moet toestemming vragen aan de aspirant-huurder. Vervolgens kan de woningcorporatie de gegevens aan de gemeente voorleggen en beginnen zij een onderzoek. De afspraken zijn strikt. De woningcorporatie krijgt geen politiegegevens over hun huurders. Zij krijgen alleen een positief, negatief of neutraal advies van de coördinator van de gemeente.

Maar om wat voor reden wordt iemand geweigerd en kan hij/zij zich wel in een andere wijk vestigen? Vraagt PvdA af. Raadslid Bahattin Guler stelt nog meer vragen over deze maatregel. Onder andere:

- Wat is het gevolg van een negatief advies?

- Wanneer een negatief advies leidt tot het afwijzen van een dergelijke kandidaat, betekent dit dan dat een dergelijk kandidaat zich wel zonder problemen in andere wijken kan huisvesten?

- Hoe verhoudt dit alles zich tot de wetgeving op het gebied van huisvesting die uitgaat van vrije vestiging voor alle burgers van Europa?


Waarop het college zich nu moet beraden.

Lees ook

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.

Foto artikel Zuidendijkse Tuin.png

Bouw van 38 koopwoningen Zuidendijkse Tuin van start

De start van de bouw van 38 koopwoningen in de nieuwe Zuidendijkse Tuin is begonnen. De 28 appartementen en 10 grondwoningen komen op een plek waar voorheen een school stond.

zwembadcombifoto.jpg

Afschuw na explosie in entreehal zwembad: ‘Had anders kunnen aflopen’

Zwembad de Fakkel in Ridderkerk neemt na de explosie in de entreehal van afgelopen vrijdag geen extra maatregelen. Dat laat manager Ad Fransen weten. Hij is opgelucht dat niemand gewond raakte. “Een klein aantal mensen heeft het zien gebeuren, gelukkig op veilige afstand. Dit had natuurlijk anders kunnen aflopen.”

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”