gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huurders door de scan

‘’Sinds kort kunnen ook in Dordrecht aspirant huurders geweigerd worden, als zij zich willen vestigen in een woonwijk.’’ Dit bericht ontving de fractie van de PvdA Dordrecht. De reden voor deze maatregel is om de leefbaarheid en veiligheid in de buurt te verbeteren. Het gaat om de wijken: Lijnbaangebied en de Vogelbuurt.

Wilianne Schakel |  | Aangepast op
De overlast in deze wijken is te groot. Gemeente, politie, Openbaar ministerie, Sociale Dienst Drechtssteden en woningcorporaties werken samen om deze overlast te kunnen verminderen.

De overlastbezorgers worden hierop aangesproken.In sommige gevallen is het daardoor verstandig om hen niet meer toe te laten tot huurwoningen in de buurt. Dan wil iedereen die daar wil wonen vooraf onderzocht. Het gaat om die mensen (aspirant- huurder) die hebben gereageerd op een door de woningcorporatie aangeboden huurwoning en daarvoor als eerste in aanmerking zouden komen.


Privacy

De privacy van de persoon in kwestie wordt niet geschonden. De woningcorporatie moet toestemming vragen aan de aspirant-huurder. Vervolgens kan de woningcorporatie de gegevens aan de gemeente voorleggen en beginnen zij een onderzoek. De afspraken zijn strikt. De woningcorporatie krijgt geen politiegegevens over hun huurders. Zij krijgen alleen een positief, negatief of neutraal advies van de coördinator van de gemeente.

Maar om wat voor reden wordt iemand geweigerd en kan hij/zij zich wel in een andere wijk vestigen? Vraagt PvdA af. Raadslid Bahattin Guler stelt nog meer vragen over deze maatregel. Onder andere:

- Wat is het gevolg van een negatief advies?

- Wanneer een negatief advies leidt tot het afwijzen van een dergelijke kandidaat, betekent dit dan dat een dergelijk kandidaat zich wel zonder problemen in andere wijken kan huisvesten?

- Hoe verhoudt dit alles zich tot de wetgeving op het gebied van huisvesting die uitgaat van vrije vestiging voor alle burgers van Europa?


Waarop het college zich nu moet beraden.

Lees ook

christels-fireworks-1880042_1920

Zelf vuurwerk afsteken? Het mag nergens in onze streek, behalve in deze gemeente

In geen enkele gemeente in onze streek is het afsteken van vuurwerk door inwoners komende jaarwisseling toegestaan, behalve in de gemeente Molenlanden. Daar zijn er twee kernen die een ontheffing hebben aangevraagd bij de gemeente.

Molen Achtkante artikeltumb

3D-spel ‘Waar is de molenaar’ valt in de prijzen bij Molenprijs 2026

De Molenstichting SIMAV heeft 4.051 euro gewonnen met de VriendenLoterij Molenprijs 2026. Met hun 3D-spel ‘Waar is de Molenaar’ hoopt de stichting kinderen enthousiast te maken voor het ambacht van molenaar. Met het geldbedrag willen zij het spel op meerdere plekken uitzetten.

foto hack

Websites gemeenten, ziekenhuis en veiligheidsregio weer in de lucht

Verschillende websites van gemeenten en organisaties in onze streek zijn weer online bereikbaar na veiligheidsproblemen. Zo is de raadsinformatie in Hendrik-Ido-Ambacht en Dordrecht weer online gezet. Uit voorzorg zijn die woensdagochtend uit de lucht gehaald, want er zouden ernstige kwetsbaarheden in de bouwstenen van sites zitten, die daardoor gevoelig zijn voor hacks. Maar er speelde meer.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.