gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huurders door de scan

‘’Sinds kort kunnen ook in Dordrecht aspirant huurders geweigerd worden, als zij zich willen vestigen in een woonwijk.’’ Dit bericht ontving de fractie van de PvdA Dordrecht. De reden voor deze maatregel is om de leefbaarheid en veiligheid in de buurt te verbeteren. Het gaat om de wijken: Lijnbaangebied en de Vogelbuurt.

Wilianne Schakel |  | Aangepast op
De overlast in deze wijken is te groot. Gemeente, politie, Openbaar ministerie, Sociale Dienst Drechtssteden en woningcorporaties werken samen om deze overlast te kunnen verminderen.

De overlastbezorgers worden hierop aangesproken.In sommige gevallen is het daardoor verstandig om hen niet meer toe te laten tot huurwoningen in de buurt. Dan wil iedereen die daar wil wonen vooraf onderzocht. Het gaat om die mensen (aspirant- huurder) die hebben gereageerd op een door de woningcorporatie aangeboden huurwoning en daarvoor als eerste in aanmerking zouden komen.


Privacy

De privacy van de persoon in kwestie wordt niet geschonden. De woningcorporatie moet toestemming vragen aan de aspirant-huurder. Vervolgens kan de woningcorporatie de gegevens aan de gemeente voorleggen en beginnen zij een onderzoek. De afspraken zijn strikt. De woningcorporatie krijgt geen politiegegevens over hun huurders. Zij krijgen alleen een positief, negatief of neutraal advies van de coördinator van de gemeente.

Maar om wat voor reden wordt iemand geweigerd en kan hij/zij zich wel in een andere wijk vestigen? Vraagt PvdA af. Raadslid Bahattin Guler stelt nog meer vragen over deze maatregel. Onder andere:

- Wat is het gevolg van een negatief advies?

- Wanneer een negatief advies leidt tot het afwijzen van een dergelijke kandidaat, betekent dit dan dat een dergelijk kandidaat zich wel zonder problemen in andere wijken kan huisvesten?

- Hoe verhoudt dit alles zich tot de wetgeving op het gebied van huisvesting die uitgaat van vrije vestiging voor alle burgers van Europa?


Waarop het college zich nu moet beraden.

Lees ook

fandag fc dordrecht

Fandag FC Dordrecht: stormbaan, muurkunst en talloze handtekeningen

Een stormbaan, pannakooi, pumptrack, springkussen en fitnesstoestellen: supporters van FC Dordrecht werden op de zogeheten fandag uitgedaagd om zelf ook fanatiek te bewegen. Al waren het oefenduel met Feyenoord, de handtekeningensessie na afloop en een gloednieuwe muurschildering de grootste publiekstrekkers.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.