Dordrecht, Netherlands

Huurders mogen gescreend worden

Huurders die een woning in Dordrecht willen, kunnen gecontroleerd worden op hun gedrag. Eerder was er al een proef geweest die goed uitpakte voor de gemeente Dordrecht. De minister heeft een verzoek om te kunnen controleren goedgekeurd.
Petra Scheurwater | 3 mei 2018 16:48 | Aangepast op 3 mei 2018 16:48
De gemeenteraad had een verzoek om een zogenoemd huisvestingsverordening ingediend, nu dit is goedgekeurd krijgt de gemeente de mogelijkheid om huurders te weren uit 4 gebieden. Het Lijnbaangebied, de Eisingahof, de Vogelbuurt en woningen aan de aardappelmarkt.

Huurders die een huurhuis willen in deze gebieden moeten een verklaring omtrent gedrag (vog) van de politie krijgen of een onderzoek van de gemeente doorstaan. Hierin wordt gekeken of de huurders een criminele of overlastgevende achtergrond hebben.

De gemeente wil samen met partners via het besluit de leefbaarheid en het veiligheidsgevoel van de bewoners vergroten.

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...