Dordrecht, Netherlands

Huurders mogen gescreend worden

Huurders die een woning in Dordrecht willen, kunnen gecontroleerd worden op hun gedrag. Eerder was er al een proef geweest die goed uitpakte voor de gemeente Dordrecht. De minister heeft een verzoek om te kunnen controleren goedgekeurd.
Petra Scheurwater | 3 mei 2018 16:48 | Aangepast op 3 mei 2018 16:48
De gemeenteraad had een verzoek om een zogenoemd huisvestingsverordening ingediend, nu dit is goedgekeurd krijgt de gemeente de mogelijkheid om huurders te weren uit 4 gebieden. Het Lijnbaangebied, de Eisingahof, de Vogelbuurt en woningen aan de aardappelmarkt.

Huurders die een huurhuis willen in deze gebieden moeten een verklaring omtrent gedrag (vog) van de politie krijgen of een onderzoek van de gemeente doorstaan. Hierin wordt gekeken of de huurders een criminele of overlastgevende achtergrond hebben.

De gemeente wil samen met partners via het besluit de leefbaarheid en het veiligheidsgevoel van de bewoners vergroten.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...