Dordrecht, Netherlands

Iconisch beeld voor 800-jarig bestaan niet gewenst vanwege verstoring scheepvaart

Het stadsbestuur van Dordrecht adviseert de gemeenteraad om niet mee te werken aan het burgerinitiatief om een groot standbeeld te plaatsen op de kop van Stadswerven. Inwoners willen dit cadeau doen ter ere van het 800-jarige bestaan van de stad.
Corrado Francke | 18 maart 2021 16:25 | Aangepast op 18 maart 2021 16:25
Het gaat om een het grote beeld Choëphore van ruim 15 meter op een ruim vijf meter hoge sokkel van kunstenaar Gerhard Lentink.

Uit onderzoek dat het stadsbestuur liet doen, blijkt dat het hoge standbeeld de radar voor het scheepvaartverkeer verstoort. Schepen zouden zelfs onzichtbaar kunnen worden, zegt onderzoeksorganisatie TNO.

Negatief advies

Rijkswaterstaat gaat daarom alleen akkoord als er een extra radar komt. Maar die kost meer dan 1 miljoen euro. Het college van Burgemeesters & Wethouders (B&W) geeft daarom een negatief advies aan de Dordtse raad, die daar later over stemt.

Stichting Geschenk Dordrecht 800 is teleurgesteld over de uitkomst van de onderzoeken en zegt dat de eisen van Rijkswaterstaat de realisatie van het plan in de weg staan.

De gemeente kijkt samen met de initiatiefnemers naar andere mogelijkheden.

Lees ook

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20.00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...