Dordrecht, Netherlands

Identiteitsfraude op Insula College?

Het Insula College Halmaheiraplein is op zoek naar degene die in het elektronisch leersysteem inlogde met de gebruikersnaam en wachtwoord van de docent economie. “Er kan sprake zijn van identiteitsfraude”, vertelt directeur Marien Smits.
Alka Goos | 16 december 2016 13:59 | Aangepast op 16 december 2016 13:59
De directeur verstuurde direct een brief naar leerlingen en ouders met daarin uitleg. “We weten nog niet wie dit heeft gedaan. In mijn brief heb ik het ook over onbekenden. Het hoeven dus geen leerlingen te zijn”, legt Smits uit. Op de elektronische leeromgeving plaatsen de leraren lesmateriaal dat voor de leerlingen toegankelijk is. “Het gaat dus om lesmateriaal. Verder had dit account geen toegang leerling administratie.” Binnen de omgeving waren grappen gemaakt in documenten. Dit viel op waardoor de fraude werd ontdekt. 

Hoe het is gebeurd weet de school ook nog niet. “We hebben meteen actie ondernomen door de boel af te sluiten, op te schonen en een archief aan te maken van gevonden materiaal dat niet thuis hoort in de omgeving.” Daarnaast vermeld de directeur ook in zijn brief dat hij, met de politie, bezig is uit te zoeken of het om identiteitsfraude gaat. “Als dit zo is dan zal de desbetreffende leraar zelf moeten besluiten hiervan aangifte te doen.” 

De directeur hoopt dat als het een bekende is, diegene naar aanleiding van zijn brief met hem hierover komt praten. “Mijn taak is om mijn leerlingen te beschermen, ook als ze een blunder maken. Mocht er een juridisch traject volgen dan kan ik een hand uitsteken en de eventuele leerling beschermen.”

Lees ook

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...