gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ieder jaar op pad met Van Gogh

Het Dordrecht Museum wil ieder jaar een Vincent van Gogh-wandeling. Dat zegt hoofd Publiekszaken Gert-Jan Schouten. De belangstelling voor de wandeling van vanavond is zo groot dat het aantal groepen is uitgebreid naar negen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Van Gogh-wandeling wordt vanavond gelopen met een gids. Hij leidt langs plaatsen die belangrijk waren in het leven van de later wereldberoemd geworden schilder.

Vincent van Gogh woonde van 3 januari tot en met 2 mei 1877 in Dordrecht. Hij verbleef in een gasthuis. In die periode was hij nog geen schilder. Hij verdiende zijn geld als hulpje in een boekhandel. Hij bezocht verscheidene kerken en besloot predikant te worden. Daarom vertrok hij na drie maanden naar Amsterdam voor een studie theologie.

Uit de Dordtse periode van Van Gogh zijn dertien brieven bewaard gebleven die Vincent stuurde naar zijn broer Theo. De Van Goghwandeling is geïnspireerd op de inhoud van die brieven. Zo voert de wandeling onder andere langs de boterbeurs. Op de eerste verdieping was vroeger het Dordrechts Museum. Van Gogh kwam daar vaak. De wandeling start daarom ook in de Ary Schefferzaal in het huidige Dordrechts Museum. Scheffer was een voorbeeld voor Van Gogh. Het huis waar Vincent verbleef bestaat niet meer.

Lees ook

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

geentreinen

De hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Treinreizigers tussen Dordrecht en Rotterdam moeten maandag op zoek naar alternatief vervoer. Vanwege een stroomstoring rijden er de hele dag geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam.