gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ieder jaar op pad met Van Gogh

Het Dordrecht Museum wil ieder jaar een Vincent van Gogh-wandeling. Dat zegt hoofd Publiekszaken Gert-Jan Schouten. De belangstelling voor de wandeling van vanavond is zo groot dat het aantal groepen is uitgebreid naar negen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Van Gogh-wandeling wordt vanavond gelopen met een gids. Hij leidt langs plaatsen die belangrijk waren in het leven van de later wereldberoemd geworden schilder.

Vincent van Gogh woonde van 3 januari tot en met 2 mei 1877 in Dordrecht. Hij verbleef in een gasthuis. In die periode was hij nog geen schilder. Hij verdiende zijn geld als hulpje in een boekhandel. Hij bezocht verscheidene kerken en besloot predikant te worden. Daarom vertrok hij na drie maanden naar Amsterdam voor een studie theologie.

Uit de Dordtse periode van Van Gogh zijn dertien brieven bewaard gebleven die Vincent stuurde naar zijn broer Theo. De Van Goghwandeling is geïnspireerd op de inhoud van die brieven. Zo voert de wandeling onder andere langs de boterbeurs. Op de eerste verdieping was vroeger het Dordrechts Museum. Van Gogh kwam daar vaak. De wandeling start daarom ook in de Ary Schefferzaal in het huidige Dordrechts Museum. Scheffer was een voorbeeld voor Van Gogh. Het huis waar Vincent verbleef bestaat niet meer.

Lees ook

foto artikel reacties hia straatnaam

Zo reageren inwoners op veroordeling oud-burgemeester: ‘Ik vind het een beetje dubbel’

Een oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht is veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Herman J. heeft een celstraf gekregen van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk. Als reactie op de uitspraak zijn alle straatnaambordjes van de naar de oud-burgemeester vernoemde straat, weggehaald. En dat levert gemixte reacties op in het dorp.

PSX_20260615_133225

Man (32) zwaargewond bij steekpartij op opvangboot voor vluchtelingen

Een 32-jarige man is maandagmiddag zwaargewond geraakt bij een steekpartij op een opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Hij had onder meer verwondingen aan zijn gezicht.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.