gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ieder jaar op pad met Van Gogh

Het Dordrecht Museum wil ieder jaar een Vincent van Gogh-wandeling. Dat zegt hoofd Publiekszaken Gert-Jan Schouten. De belangstelling voor de wandeling van vanavond is zo groot dat het aantal groepen is uitgebreid naar negen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Van Gogh-wandeling wordt vanavond gelopen met een gids. Hij leidt langs plaatsen die belangrijk waren in het leven van de later wereldberoemd geworden schilder.

Vincent van Gogh woonde van 3 januari tot en met 2 mei 1877 in Dordrecht. Hij verbleef in een gasthuis. In die periode was hij nog geen schilder. Hij verdiende zijn geld als hulpje in een boekhandel. Hij bezocht verscheidene kerken en besloot predikant te worden. Daarom vertrok hij na drie maanden naar Amsterdam voor een studie theologie.

Uit de Dordtse periode van Van Gogh zijn dertien brieven bewaard gebleven die Vincent stuurde naar zijn broer Theo. De Van Goghwandeling is geïnspireerd op de inhoud van die brieven. Zo voert de wandeling onder andere langs de boterbeurs. Op de eerste verdieping was vroeger het Dordrechts Museum. Van Gogh kwam daar vaak. De wandeling start daarom ook in de Ary Schefferzaal in het huidige Dordrechts Museum. Scheffer was een voorbeeld voor Van Gogh. Het huis waar Vincent verbleef bestaat niet meer.

Lees ook

brand kabelgoot ProRail

Knik in kabel blijkt oorzaak van grote treinstoring

ProRail heeft de oorzaak gevonden van de brand in een kabelgoot die het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land heeft stilgelegd. De voedingskabel van de bovenleiding zat in een knik, waardoor er kortsluiting en vervolgens brand ontstond.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

coalitiepapendrecht

Chaos in raad Papendrecht, hoe nu verder? ‘Akkoord de basis om door te praten’

Het moest een vrolijke donderdagavond worden in Papendrecht, waar het nieuwe gemeentebestuur in de startblokken stond. Maar een dag voor de installatie barst de bom: een raadslid splitst zich af en de beoogde coalitiepartijen zijn een meerderheid kwijt. “Een bizarre situatie.”