gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ieder jaar op pad met Van Gogh

Het Dordrecht Museum wil ieder jaar een Vincent van Gogh-wandeling. Dat zegt hoofd Publiekszaken Gert-Jan Schouten. De belangstelling voor de wandeling van vanavond is zo groot dat het aantal groepen is uitgebreid naar negen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Van Gogh-wandeling wordt vanavond gelopen met een gids. Hij leidt langs plaatsen die belangrijk waren in het leven van de later wereldberoemd geworden schilder.

Vincent van Gogh woonde van 3 januari tot en met 2 mei 1877 in Dordrecht. Hij verbleef in een gasthuis. In die periode was hij nog geen schilder. Hij verdiende zijn geld als hulpje in een boekhandel. Hij bezocht verscheidene kerken en besloot predikant te worden. Daarom vertrok hij na drie maanden naar Amsterdam voor een studie theologie.

Uit de Dordtse periode van Van Gogh zijn dertien brieven bewaard gebleven die Vincent stuurde naar zijn broer Theo. De Van Goghwandeling is geïnspireerd op de inhoud van die brieven. Zo voert de wandeling onder andere langs de boterbeurs. Op de eerste verdieping was vroeger het Dordrechts Museum. Van Gogh kwam daar vaak. De wandeling start daarom ook in de Ary Schefferzaal in het huidige Dordrechts Museum. Scheffer was een voorbeeld voor Van Gogh. Het huis waar Vincent verbleef bestaat niet meer.

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.