gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ieder jaar op pad met Van Gogh

Het Dordrecht Museum wil ieder jaar een Vincent van Gogh-wandeling. Dat zegt hoofd Publiekszaken Gert-Jan Schouten. De belangstelling voor de wandeling van vanavond is zo groot dat het aantal groepen is uitgebreid naar negen.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De Van Gogh-wandeling wordt vanavond gelopen met een gids. Hij leidt langs plaatsen die belangrijk waren in het leven van de later wereldberoemd geworden schilder.

Vincent van Gogh woonde van 3 januari tot en met 2 mei 1877 in Dordrecht. Hij verbleef in een gasthuis. In die periode was hij nog geen schilder. Hij verdiende zijn geld als hulpje in een boekhandel. Hij bezocht verscheidene kerken en besloot predikant te worden. Daarom vertrok hij na drie maanden naar Amsterdam voor een studie theologie.

Uit de Dordtse periode van Van Gogh zijn dertien brieven bewaard gebleven die Vincent stuurde naar zijn broer Theo. De Van Goghwandeling is geïnspireerd op de inhoud van die brieven. Zo voert de wandeling onder andere langs de boterbeurs. Op de eerste verdieping was vroeger het Dordrechts Museum. Van Gogh kwam daar vaak. De wandeling start daarom ook in de Ary Schefferzaal in het huidige Dordrechts Museum. Scheffer was een voorbeeld voor Van Gogh. Het huis waar Vincent verbleef bestaat niet meer.

Lees ook

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).