gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Iets of Nietsch?

11782c1d74b5b46b0dccf62ae5fb28ce.jpg

In het Dordrechts Museum werd dit weekend een lokale versie van Tussen Kunst en Kitsch gehouden. Onder de noemer 'Iets of Nietsch' werd iedereen uitgenodigd om zijn of haar schatten gratis te laten taxeren. De taxatie werd georganiseerd door het Kunstrondje Dordt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Kunstrondje is een vereniging van winkeleigenaren. Iedere eerste zondag van de maand zijn deze winkeltjes vol kunst en antiek open voor publiek. Voor het derde jaar op rij organiseren ze ook de taxatiedag, die inmiddels behoorlijk populair is geworden onder de Dordtenaren. Zondag stond er een lange rij voor de deur van het museum.

Naast de taxatie wordt er over twee weken ook een veiling georganiseerd. De vandaag getaxeerde spullen konden daarvoor worden ingeleverd. Maar niet iedereen deed dat. Sommigen omdat de prijs tegenviel, anderen omdat het om erfstukken gaat die in de familie moeten blijven.

Echte spectaculaire ontdekkingen van stukken met museale waarde zijn er dit weekend niet gedaan, laat een van de taxateurs weten. "Het was vooral veel nietsch." Maar wie het toch leuk vindt om tussen de ingebrachte spullen te snuffelen, kan een kijkje nemen op de website en de Facebook-pagina van het Kunstrondje. Daar verschijnen binnenkort foto's van de veilingstukken.

Lees ook

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.

Kaartje Koningsdag 2026.png

Koningsdag 2026: dit is er te doen in onze stad en streek

Nog geen plannen komende Koningsdag? Of heb je maandag een gat in de dag waar je nog iets voor zoekt? Wij hebben alle Koningsdagactiviteiten in onze streek voor je op een rij gezet in een handig kaartje.

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.