gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Iets of Nietsch?

11782c1d74b5b46b0dccf62ae5fb28ce

In het Dordrechts Museum werd dit weekend een lokale versie van Tussen Kunst en Kitsch gehouden. Onder de noemer 'Iets of Nietsch' werd iedereen uitgenodigd om zijn of haar schatten gratis te laten taxeren. De taxatie werd georganiseerd door het Kunstrondje Dordt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Kunstrondje is een vereniging van winkeleigenaren. Iedere eerste zondag van de maand zijn deze winkeltjes vol kunst en antiek open voor publiek. Voor het derde jaar op rij organiseren ze ook de taxatiedag, die inmiddels behoorlijk populair is geworden onder de Dordtenaren. Zondag stond er een lange rij voor de deur van het museum.

Naast de taxatie wordt er over twee weken ook een veiling georganiseerd. De vandaag getaxeerde spullen konden daarvoor worden ingeleverd. Maar niet iedereen deed dat. Sommigen omdat de prijs tegenviel, anderen omdat het om erfstukken gaat die in de familie moeten blijven.

Echte spectaculaire ontdekkingen van stukken met museale waarde zijn er dit weekend niet gedaan, laat een van de taxateurs weten. "Het was vooral veel nietsch." Maar wie het toch leuk vindt om tussen de ingebrachte spullen te snuffelen, kan een kijkje nemen op de website en de Facebook-pagina van het Kunstrondje. Daar verschijnen binnenkort foto's van de veilingstukken.

Lees ook

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

papendrechtnieuwbouw

36 woningen en horeca: na ruim vijftien jaar wordt er eindelijk gebouwd op dit lege terrein

Al in 2012 gingen de oude panden naast het Papendrechtse gemeentehuis tegen de vlakte. Sinds die tijd deed het terrein vooral dienst als uitbreiding van het marktplein. Toch werd er altijd gesproken over de nieuwe invulling van het gebied en inmiddels is het zover: begin 2027 begint de bouw van een nieuw appartementencomplex.

260922Installatie-Kinderburgemeester-Daan-Berat

Berat (10) is de nieuwe kinderburgemeester van Zwijndrecht

Zwijndrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van afgelopen week werd de 10-jarige Berat officieel geïnstalleerd. Ook vijf nieuwe kinderambassadeurs gingen aan de slag. Drie kinderambassadeurs blijven nog een jaar actief. Samen laten zij de stem van kinderen in Zwijndrecht horen.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.