gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Iets of Nietsch?

11782c1d74b5b46b0dccf62ae5fb28ce

In het Dordrechts Museum werd dit weekend een lokale versie van Tussen Kunst en Kitsch gehouden. Onder de noemer 'Iets of Nietsch' werd iedereen uitgenodigd om zijn of haar schatten gratis te laten taxeren. De taxatie werd georganiseerd door het Kunstrondje Dordt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Kunstrondje is een vereniging van winkeleigenaren. Iedere eerste zondag van de maand zijn deze winkeltjes vol kunst en antiek open voor publiek. Voor het derde jaar op rij organiseren ze ook de taxatiedag, die inmiddels behoorlijk populair is geworden onder de Dordtenaren. Zondag stond er een lange rij voor de deur van het museum.

Naast de taxatie wordt er over twee weken ook een veiling georganiseerd. De vandaag getaxeerde spullen konden daarvoor worden ingeleverd. Maar niet iedereen deed dat. Sommigen omdat de prijs tegenviel, anderen omdat het om erfstukken gaat die in de familie moeten blijven.

Echte spectaculaire ontdekkingen van stukken met museale waarde zijn er dit weekend niet gedaan, laat een van de taxateurs weten. "Het was vooral veel nietsch." Maar wie het toch leuk vindt om tussen de ingebrachte spullen te snuffelen, kan een kijkje nemen op de website en de Facebook-pagina van het Kunstrondje. Daar verschijnen binnenkort foto's van de veilingstukken.

Lees ook

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

busink

Man met onbegrepen gedrag uit flat gehaald: ‘Vaker een punt van aandacht’

De politie heeft donderdagmiddag een man uit een flatwoning aan de Dordtse Blaauwweg gehaald. Hij is niet aangehouden, maar overgedragen aan de crisisdienst. Agenten hebben daarbij geholpen: nadat zijn deur is ingeramd, is de man in een vacuümmatras meegenomen.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?