gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Iets of Nietsch?

11782c1d74b5b46b0dccf62ae5fb28ce

In het Dordrechts Museum werd dit weekend een lokale versie van Tussen Kunst en Kitsch gehouden. Onder de noemer 'Iets of Nietsch' werd iedereen uitgenodigd om zijn of haar schatten gratis te laten taxeren. De taxatie werd georganiseerd door het Kunstrondje Dordt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Het Kunstrondje is een vereniging van winkeleigenaren. Iedere eerste zondag van de maand zijn deze winkeltjes vol kunst en antiek open voor publiek. Voor het derde jaar op rij organiseren ze ook de taxatiedag, die inmiddels behoorlijk populair is geworden onder de Dordtenaren. Zondag stond er een lange rij voor de deur van het museum.

Naast de taxatie wordt er over twee weken ook een veiling georganiseerd. De vandaag getaxeerde spullen konden daarvoor worden ingeleverd. Maar niet iedereen deed dat. Sommigen omdat de prijs tegenviel, anderen omdat het om erfstukken gaat die in de familie moeten blijven.

Echte spectaculaire ontdekkingen van stukken met museale waarde zijn er dit weekend niet gedaan, laat een van de taxateurs weten. "Het was vooral veel nietsch." Maar wie het toch leuk vindt om tussen de ingebrachte spullen te snuffelen, kan een kijkje nemen op de website en de Facebook-pagina van het Kunstrondje. Daar verschijnen binnenkort foto's van de veilingstukken.

Lees ook

kat2

Vijf vragen over kattenaids, dat oprukt in de regio

Een uitbraak van kattenaids teistert de regio Drechtsteden. Stichting Dieren Steun gaf eerder al aan nog nooit in zo’n korte periode zoveel positief geteste katten in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht te hebben aangetroffen. Vijf veelgestelde vragen over dit virus worden beantwoord.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.

yv2026711A1B07460

Quinn (20) werd ineens van tribune geplukt om profs te fluiten: 'Dit moment vergeet ik nooit meer'

Nietsvermoedend keek de jonge amateurscheidsrechter Quinn Vugts op de tribune naar zijn broer tijdens FC Dordrecht-Excelsior. Totdat de scheidsrechter geblesseerd raakte. Een kwartier later floot hij niet de amateurs van Overmaas en Zwarte Pijl, maar bevond hij zich tussen de profvoetballers.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.