Dordrecht, Netherlands

IJsbaan Dubbeldam voorlopig nog niet open

IJsbaan De Winterkoning aan de Gravensingel gaat voorlopig nog niet open. Er ligt nog lang niet voldoende ijs om te kunnen schaatsen.
Peter Tromp | 21 februari 2018 09:58 | Aangepast op 21 februari 2018 09:58
Er ligt een dun laagje ijs op de baan, laat de ijsclub via haar website weten. "De verwachting is dat de ijslaag de komende dagen zeer zeker zal aangroeien. Of het voldoende is om de baan te kunnen openen zullen we af moeten wachten."

Om te kunnen schaatsen, moet het niet alleen 's nachts vriezen, maar ook overdag. Als het overdag boven nul is, wordt de ijsaangroei van de nacht teniet gedaan. "We hebben nog veel vorst nodig om een voldoende dikke ijsvloer te verkrijgen om de baan te kunnen openen. Als ijsclub zouden wij niets liever willen want het is lang geleden dat de baan geopend was."

De club heeft afgelopen weekend extra water op de baan gepompt.


Lees ook

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

De politie is sinds donderdagavond met spoed op zoek geweest naar een minderjarige jongen en twee mi...

'Ik verloor mijzelf volledig', maar nu zingt Serra (21) zich vrij van onzekerheid

De Dordtse singer-songwriter Serra Potters (21) heeft haar eerste solonummer uitgebracht, genaamd ‘W...

Kunst komt naar bewoners woonzorgcentrum: 'Altijd een rollator nodig, mooi dat het nu hier kan'

Voor bewoners van woon- en zorgcentrum De Merwelanden is er goed nieuws. In plaats van zelf naar het...

Donderdag tweede debat Dordrecht Kiest op TV Dordrecht

Wat hebben de VSP, ChristenUnie-SGP en D66 voor plannen met Dordrecht? Je ontdekt het in een nieuwe ...

Hulp bij isoleren: na faillissement kan het weer in deze gemeenten

Wie hulp nodig heeft bij het isoleren van zijn of haar woning, kan vanaf maart weer terecht bij zes ...

Azc-demonstranten voelen zich tegengewerkt, burgemeester spreekt dat tegen: ‘Het moest gebeuren’

De actievoerders die dinsdagavond protesteerden tegen asielopvang in de gemeente Molenlanden voelen ...