Dordrecht, Netherlands

IJsbaan Dubbeldam voorlopig nog niet open

IJsbaan De Winterkoning aan de Gravensingel gaat voorlopig nog niet open. Er ligt nog lang niet voldoende ijs om te kunnen schaatsen.
Peter Tromp | 21 februari 2018 09:58 | Aangepast op 21 februari 2018 09:58
Er ligt een dun laagje ijs op de baan, laat de ijsclub via haar website weten. "De verwachting is dat de ijslaag de komende dagen zeer zeker zal aangroeien. Of het voldoende is om de baan te kunnen openen zullen we af moeten wachten."

Om te kunnen schaatsen, moet het niet alleen 's nachts vriezen, maar ook overdag. Als het overdag boven nul is, wordt de ijsaangroei van de nacht teniet gedaan. "We hebben nog veel vorst nodig om een voldoende dikke ijsvloer te verkrijgen om de baan te kunnen openen. Als ijsclub zouden wij niets liever willen want het is lang geleden dat de baan geopend was."

De club heeft afgelopen weekend extra water op de baan gepompt.


Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...