Dordrecht, Netherlands

IJsbaan Dubbeldam voorlopig nog niet open

IJsbaan De Winterkoning aan de Gravensingel gaat voorlopig nog niet open. Er ligt nog lang niet voldoende ijs om te kunnen schaatsen.
Peter Tromp | 21 februari 2018 09:58 | Aangepast op 21 februari 2018 09:58
Er ligt een dun laagje ijs op de baan, laat de ijsclub via haar website weten. "De verwachting is dat de ijslaag de komende dagen zeer zeker zal aangroeien. Of het voldoende is om de baan te kunnen openen zullen we af moeten wachten."

Om te kunnen schaatsen, moet het niet alleen 's nachts vriezen, maar ook overdag. Als het overdag boven nul is, wordt de ijsaangroei van de nacht teniet gedaan. "We hebben nog veel vorst nodig om een voldoende dikke ijsvloer te verkrijgen om de baan te kunnen openen. Als ijsclub zouden wij niets liever willen want het is lang geleden dat de baan geopend was."

De club heeft afgelopen weekend extra water op de baan gepompt.


Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Met overleden vrouw in gedachten, start Cor zijn fietspelgrimage

Een fietstocht van meer dan 2500 kilometer. Cor van den Boef uit Ridderkerk gaat die uitdaging aan. ...

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...