gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJsclub neemt maatregelen voor beter ijs

IJsclub De Winterkoning in Dubbeldam gaat de ondergrond vlak maken. Daardoor zijn ze beter in staat het gras te maaien. Dat moet voorkomen dat grassprieten door het ijs steken, zoals nu het geval is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ijsbaan aan de Gravensingel kon ook vandaag niet open. Daarmee zijn alle kansen op schaatsen verkeken. Komend weekend zet de dooi in.

Vrijdagochtend is de stevigheid van het ijs getest, daarbij zakte een bestuurslid door het ijs. "Onverantwoord om nu open te gaan", zegt Ab Blankenstijn van de ijsclub, "er willen dan honderden mensen schaatsen en dat kan het ijs helemaal niet aan."

Er is nog iets mis met het ijs. Je ziet er op sommige plekken duidelijk gras inzitten. Dat komt, omdat de ondergrond nu niet vlak genoeg is om goed te kunnen maaien. "We wilden het nu al met een laser vlak maken, maar toen ging het vriezen en hebben we het maar uitgesteld. Komende week, als het ijs is verdwenen en het water weggepompt, gaan we alsnog aan de slag", zegt Blankenstijn. &t=4s

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

a16archief

Lange file op A16, verkeer stond vast vanaf Breda

Een lange file dinsdagochtend op de A16 van Breda naar Rotterdam. Het stond vast over zo'n 24 kilometer. Het verkeer moest rond 08.30 uur rekening houden met zo'n anderhalf uur vertraging.

sloop1

Met spoed gesloten bedrijfspand op Dordtse Kil gaat tegen de vlakte

Het bedrijfspand aan de Bunsenstraat in Dordrecht, dat eind september wegens acute veiligheidsdreiging met spoed werd gesloten, wordt nu gesloopt. Het pand werd destijds op advies van de politie gesloten door burgemeester Nanning Mol.

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.