Dordrecht, Netherlands

IJsclub neemt maatregelen voor beter ijs

IJsclub De Winterkoning in Dubbeldam gaat de ondergrond vlak maken. Daardoor zijn ze beter in staat het gras te maaien. Dat moet voorkomen dat grassprieten door het ijs steken, zoals nu het geval is.
Peter Tromp | 2 maart 2018 16:31 | Aangepast op 2 maart 2018 16:31
De ijsbaan aan de Gravensingel kon ook vandaag niet open. Daarmee zijn alle kansen op schaatsen verkeken. Komend weekend zet de dooi in.

Vrijdagochtend is de stevigheid van het ijs getest, daarbij zakte een bestuurslid door het ijs. "Onverantwoord om nu open te gaan", zegt Ab Blankenstijn van de ijsclub, "er willen dan honderden mensen schaatsen en dat kan het ijs helemaal niet aan."

Er is nog iets mis met het ijs. Je ziet er op sommige plekken duidelijk gras inzitten. Dat komt, omdat de ondergrond nu niet vlak genoeg is om goed te kunnen maaien. "We wilden het nu al met een laser vlak maken, maar toen ging het vriezen en hebben we het maar uitgesteld. Komende week, als het ijs is verdwenen en het water weggepompt, gaan we alsnog aan de slag", zegt Blankenstijn. &t=4s

Lees ook

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...

Laatste moestuin in PFAS-pilot aangepakt, maar zorgen blijven

Na de moestuinen in Sliedrecht en Papendrecht wordt momenteel de grond van Tuindersvereniging Winger...

37 locaties door gemeente Dordrecht nader onderzocht op PFAS

De gemeente Dordrecht gaat dit jaar 37 locaties laten onderzoeken waar mogelijk PFAS in de bodem aan...

Minima kunnen in deze zeven gemeenten gratis met het ov dit jaar

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht bieden inwoners met een laag inkomen een gratis ov-chipkaart aan v...

Loftrompet voor Ed: een gemeentepenning als kroon op vrijwilligerswerk

Een bijzonder moment voor Sliedrechter Ed Grootveld (64). Donderdagavond vertrekt de trompettist nie...

Twee Dordtenaren opgepakt in onderzoek naar reeks explosies Baarn

Twee Dordtenaren worden verdacht van betrokkenheid bij een poging tot brandstichting in Baarn. Ze zi...