gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJsclub neemt maatregelen voor beter ijs

IJsclub De Winterkoning in Dubbeldam gaat de ondergrond vlak maken. Daardoor zijn ze beter in staat het gras te maaien. Dat moet voorkomen dat grassprieten door het ijs steken, zoals nu het geval is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ijsbaan aan de Gravensingel kon ook vandaag niet open. Daarmee zijn alle kansen op schaatsen verkeken. Komend weekend zet de dooi in.

Vrijdagochtend is de stevigheid van het ijs getest, daarbij zakte een bestuurslid door het ijs. "Onverantwoord om nu open te gaan", zegt Ab Blankenstijn van de ijsclub, "er willen dan honderden mensen schaatsen en dat kan het ijs helemaal niet aan."

Er is nog iets mis met het ijs. Je ziet er op sommige plekken duidelijk gras inzitten. Dat komt, omdat de ondergrond nu niet vlak genoeg is om goed te kunnen maaien. "We wilden het nu al met een laser vlak maken, maar toen ging het vriezen en hebben we het maar uitgesteld. Komende week, als het ijs is verdwenen en het water weggepompt, gaan we alsnog aan de slag", zegt Blankenstijn. &t=4s

Lees ook

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

bus streekbus Qbuzz

Let op: morgen weinig tot geen bussen in de streek

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, moeten woensdag waarschijnlijk een andere manier van vervoer zoeken. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”