Dordrecht, Netherlands

IJsclub neemt maatregelen voor beter ijs

IJsclub De Winterkoning in Dubbeldam gaat de ondergrond vlak maken. Daardoor zijn ze beter in staat het gras te maaien. Dat moet voorkomen dat grassprieten door het ijs steken, zoals nu het geval is.
Peter Tromp | 2 maart 2018 16:31 | Aangepast op 2 maart 2018 16:31
De ijsbaan aan de Gravensingel kon ook vandaag niet open. Daarmee zijn alle kansen op schaatsen verkeken. Komend weekend zet de dooi in.

Vrijdagochtend is de stevigheid van het ijs getest, daarbij zakte een bestuurslid door het ijs. "Onverantwoord om nu open te gaan", zegt Ab Blankenstijn van de ijsclub, "er willen dan honderden mensen schaatsen en dat kan het ijs helemaal niet aan."

Er is nog iets mis met het ijs. Je ziet er op sommige plekken duidelijk gras inzitten. Dat komt, omdat de ondergrond nu niet vlak genoeg is om goed te kunnen maaien. "We wilden het nu al met een laser vlak maken, maar toen ging het vriezen en hebben we het maar uitgesteld. Komende week, als het ijs is verdwenen en het water weggepompt, gaan we alsnog aan de slag", zegt Blankenstijn. &t=4s

Lees ook

De tijd dringt voor de Diamond Gym: verhuizen of opdoeken

De Diamond Gym in Zwijndrecht moet verhuizen. Op de huidige locatie aan het Troelstraplein moet de k...

Zorgcomplex tijdelijk ontruimd vanwege stroomstoring

Appartementen van verzorgingstehuis De Prinsemarij aan de Nassauweg in Dordrecht zijn tijdelijk ontr...

Gemeente ontvangt miljoenen voor versnelde woningbouw Crabbehof, Wielwijk en Krispijn

De gemeente Dordrecht krijgt 12.5 miljoen euro uit een potje van het Rijk om de woningbouw in Dordre...

Miljoenendeal in de maak: raad stemt in met plan om Nedstaalterrein aan te kopen

De gemeente Alblasserdam gaat het voormalige Nedstaalterrein kopen met een lening van 28 miljoen eur...

Brandbrief aan Den Haag: 'Wees duidelijk over A27'

De gemeente Molenlanden doet een ‘dringende oproep’ aan de Tweede Kamer over de toekomst van de A27....

Oud-international Dirk Kuijt wordt hoofdtrainer van FC Dordrecht

Kort na zijn vertrek bij het Belgische Beerschot heeft Dirk Kuijt een nieuwe werkgever gevonden. De ...