gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJsclub neemt maatregelen voor beter ijs

IJsclub De Winterkoning in Dubbeldam gaat de ondergrond vlak maken. Daardoor zijn ze beter in staat het gras te maaien. Dat moet voorkomen dat grassprieten door het ijs steken, zoals nu het geval is.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De ijsbaan aan de Gravensingel kon ook vandaag niet open. Daarmee zijn alle kansen op schaatsen verkeken. Komend weekend zet de dooi in.

Vrijdagochtend is de stevigheid van het ijs getest, daarbij zakte een bestuurslid door het ijs. "Onverantwoord om nu open te gaan", zegt Ab Blankenstijn van de ijsclub, "er willen dan honderden mensen schaatsen en dat kan het ijs helemaal niet aan."

Er is nog iets mis met het ijs. Je ziet er op sommige plekken duidelijk gras inzitten. Dat komt, omdat de ondergrond nu niet vlak genoeg is om goed te kunnen maaien. "We wilden het nu al met een laser vlak maken, maar toen ging het vriezen en hebben we het maar uitgesteld. Komende week, als het ijs is verdwenen en het water weggepompt, gaan we alsnog aan de slag", zegt Blankenstijn. &t=4s

Lees ook

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - MARKT

Appels met peren vergelijken: Anne doet het bij de fruitkraam op de markt

Elke vrijdag en zaterdag is de weekmarkt te vinden op het Statenplein in Dordrecht. Anne Korpershoek staat daar wekelijks bij groente- en fruitkraam Bart Apart. Anne geeft Monique een lesje fruit verkopen. Monique’s favoriete deel van het verkopen: de kwaliteitscheck.

foto 2 opad

Het beste van 'Op Pad Met Ad': deze zomer op TV Dordrecht

Presentator Ad van den Herik geniet van een welverdiende vakantie, een mooie gelegenheid om de beste en leukste afleveringen van ´Op Pad Met Ad' van het afgelopen half jaar nog een keer uit te zenden op TV Dordrecht. We trappen af met zijn bezoek aan de Modelspoorgroep Drechtsteden.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.