gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJsevenement voor kankeronderzoek verplaatst door te weinig inschrijvingen

fa7afe82691fa24831a403955b5cde89

De eerste editie van de Drechtsteden Winterspelen is verplaatst, omdat er te weinig inschrijvingen zijn. Het evenement, onder de noemer Schaatsen voor het Leven, vindt nu in het voorjaar plaats, op maandagavond 18 maart.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het IJsevenement op de Sportboulevard stond eerder gepland op zaterdag 24 november. Volgens de organisatie blijven inschrijvingen uit door het aanhoudende zomerweer.

"Al snel na de perspresentatie werd duidelijk dat de winter in de beleving van de meeste Drechtstedenaren nog ver weg is. De reacties op dit initiatief zijn heel positief, maar de inschrijvingen laten op zich wachten," schrijft Jan de Vos van Stichting Vriendenfonds Albert Schweitzer ziekenhuis in een verklaring.

Met het sportevenement wil de organisatie 25 duizend euro op halen voor onderzoek naar longkanker. Schaatsers kunnen op de dag meedoen aan verschillende clinics, een marathon en een estafette. Voor deze deelname moeten ze zich laten sponsoren.

Naast de verplaatsing van het evenement is ook de programmering aangepast. Stonden eerst nog een marathon en 'de drie uur van de Drechtsteden' gepland, waarin schaatsteams van drie of vier personen zoveel mogelijk rondjes zouden rijden, zijn die voor de editie in het voorjaar geschrapt. Alleen schaatsronden van 1, 5 en 10 kilometer worden er op 18 maart verreden.

Het geld wat wordt opgehaald gaat naar het onderzoek van longchirurg en oncoloog Erik von Meyenfeldt van het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij onderzoekt of patiënten met longkanker door beter eten en meer bewegen sterker de operatie ingaan en uitkomen.&t=14s

Lees ook

nk20260905NKS02061

Twaalf tegengoals in twee duels: FC Dordrecht verliest ook van Jong AZ

FC Dordrecht heeft zich zaterdag niet kunnen revancheren voor de 6-1 dreun bij FC Volendam vorige week. Thuis tegen Jong AZ trok de ploeg in een doelpuntenfestival aan het kortste eind: 3-6.

foto artikel blieb

Met deze tool vind je spelenderwijs je nieuwe leesboek

Bibliotheek AanZet komt met iets nieuws: een tablet waarmee kinderen kunnen onderzoeken wat hun volgende leesboek gaat worden. Een Blieb. Via een tablet maken kinderen een eigen robot en kiezen ze een wereld, onderwerp en emotie die ze interessant vinden. De Blieb geeft dan op basis van die keuzes boekentips.

helikopterbovenrdam

Vijf gevechtshelikopters wekken regio: 'Door megaherrie uit bed getrild'

Boven een deel van deze streek is donderdagochtend een militaire oefening geweest met meerdere gevechtshelikopters. Het gaat om drie Apache-helikopters en twee Chinooks. De oefening begon rond 05.00 uur en zorgde bij verschillende regiogenoten voor ergernis omdat ze door het lawaai uit hun slaap zijn gehaald.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”