Het IJsevenement op de Sportboulevard stond eerder gepland op zaterdag 24 november. Volgens de organisatie blijven inschrijvingen uit door het aanhoudende zomerweer.
"Al snel na de perspresentatie werd duidelijk dat de winter in de beleving van de meeste Drechtstedenaren nog ver weg is. De reacties op dit initiatief zijn heel positief, maar de inschrijvingen laten op zich wachten," schrijft Jan de Vos van Stichting Vriendenfonds Albert Schweitzer ziekenhuis in een verklaring.
Met het sportevenement wil de organisatie 25 duizend euro op halen voor onderzoek naar longkanker. Schaatsers kunnen op de dag meedoen aan verschillende clinics, een marathon en een estafette. Voor deze deelname moeten ze zich laten sponsoren.
Naast de verplaatsing van het evenement is ook de programmering aangepast. Stonden eerst nog een marathon en 'de drie uur van de Drechtsteden' gepland, waarin schaatsteams van drie of vier personen zoveel mogelijk rondjes zouden rijden, zijn die voor de editie in het voorjaar geschrapt. Alleen schaatsronden van 1, 5 en 10 kilometer worden er op 18 maart verreden.
Het geld wat wordt opgehaald gaat naar het onderzoek van longchirurg en oncoloog Erik von Meyenfeldt van het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij onderzoekt of patiënten met longkanker door beter eten en meer bewegen sterker de operatie ingaan en uitkomen.&t=14s