gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJsevenement voor kankeronderzoek verplaatst door te weinig inschrijvingen

fa7afe82691fa24831a403955b5cde89

De eerste editie van de Drechtsteden Winterspelen is verplaatst, omdat er te weinig inschrijvingen zijn. Het evenement, onder de noemer Schaatsen voor het Leven, vindt nu in het voorjaar plaats, op maandagavond 18 maart.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het IJsevenement op de Sportboulevard stond eerder gepland op zaterdag 24 november. Volgens de organisatie blijven inschrijvingen uit door het aanhoudende zomerweer.

"Al snel na de perspresentatie werd duidelijk dat de winter in de beleving van de meeste Drechtstedenaren nog ver weg is. De reacties op dit initiatief zijn heel positief, maar de inschrijvingen laten op zich wachten," schrijft Jan de Vos van Stichting Vriendenfonds Albert Schweitzer ziekenhuis in een verklaring.

Met het sportevenement wil de organisatie 25 duizend euro op halen voor onderzoek naar longkanker. Schaatsers kunnen op de dag meedoen aan verschillende clinics, een marathon en een estafette. Voor deze deelname moeten ze zich laten sponsoren.

Naast de verplaatsing van het evenement is ook de programmering aangepast. Stonden eerst nog een marathon en 'de drie uur van de Drechtsteden' gepland, waarin schaatsteams van drie of vier personen zoveel mogelijk rondjes zouden rijden, zijn die voor de editie in het voorjaar geschrapt. Alleen schaatsronden van 1, 5 en 10 kilometer worden er op 18 maart verreden.

Het geld wat wordt opgehaald gaat naar het onderzoek van longchirurg en oncoloog Erik von Meyenfeldt van het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij onderzoekt of patiënten met longkanker door beter eten en meer bewegen sterker de operatie ingaan en uitkomen.&t=14s

Lees ook

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

PSX_20260805_075056

Drugsactie op bedrijventerrein, zwaarbewapende politie bewaakt pand

Zwaarbewapende eenheden bewaken woensdagochtend de voor- en achterkant van een pand op een Dordts en Zwijndrechts industrieterrein. Volgens een politiewoordvoerder heeft dit te maken met een drugsactie.

INV.20268.313-37590-260256

Wat doe je voor de kost? De nieuwe FC Dordrecht-spits geeft nooit eerlijk antwoord

Keepers zijn vaak vreemde vogels in de voetballerij, maar bij FC Dordrecht kan de spits er ook wat van. Wie namelijk vraagt wat Dario Sits doet voor de kost, krijgt geen eerlijk antwoord.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.