gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJsevenement voor kankeronderzoek verplaatst door te weinig inschrijvingen

fa7afe82691fa24831a403955b5cde89.jpg

De eerste editie van de Drechtsteden Winterspelen is verplaatst, omdat er te weinig inschrijvingen zijn. Het evenement, onder de noemer Schaatsen voor het Leven, vindt nu in het voorjaar plaats, op maandagavond 18 maart.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Het IJsevenement op de Sportboulevard stond eerder gepland op zaterdag 24 november. Volgens de organisatie blijven inschrijvingen uit door het aanhoudende zomerweer.

"Al snel na de perspresentatie werd duidelijk dat de winter in de beleving van de meeste Drechtstedenaren nog ver weg is. De reacties op dit initiatief zijn heel positief, maar de inschrijvingen laten op zich wachten," schrijft Jan de Vos van Stichting Vriendenfonds Albert Schweitzer ziekenhuis in een verklaring.

Met het sportevenement wil de organisatie 25 duizend euro op halen voor onderzoek naar longkanker. Schaatsers kunnen op de dag meedoen aan verschillende clinics, een marathon en een estafette. Voor deze deelname moeten ze zich laten sponsoren.

Naast de verplaatsing van het evenement is ook de programmering aangepast. Stonden eerst nog een marathon en 'de drie uur van de Drechtsteden' gepland, waarin schaatsteams van drie of vier personen zoveel mogelijk rondjes zouden rijden, zijn die voor de editie in het voorjaar geschrapt. Alleen schaatsronden van 1, 5 en 10 kilometer worden er op 18 maart verreden.

Het geld wat wordt opgehaald gaat naar het onderzoek van longchirurg en oncoloog Erik von Meyenfeldt van het Albert Schweitzerziekenhuis. Hij onderzoekt of patiënten met longkanker door beter eten en meer bewegen sterker de operatie ingaan en uitkomen.&t=14s

Lees ook

IMG-20260527-WA0038.jpg

Drenkeling gered uit zwemplas, traumahelikopter opgeroepen

Een drenkeling is woensdag gered uit de Dordtse zwemplas De Merwelanden. Het slachtoffer is volgens een politiewoordvoerder gereanimeerd en in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.