Dordrecht, Netherlands

IJshockeyteam Nederland wint van België

Het Nederlands ijshockeyteam speelde afgelopen woensdag op de Sportboulevard de eerste van twee oefeninterlands tegen België. Die wedstrijd werd winnend afgesloten, maar wel met penaltyshots.
Gert van der Steen | 12 april 2018 13:31 | Aangepast op 12 april 2018 13:31
De wedstrijden zijn een voorbereiding op het wereldkampioenschap en de tweede wordt in het weekend in Leuven gespeeld. Vrijdag volgt dan in Dordrecht nog een match tegen IJsland, ook deelnemer aan het WK.

België kwam met een krappe selectie van 13 spelers naar Dordrecht omdat woensdag in de loop van de dag nog drie spelers afhaakten.

Dit was de eerste wedstrijd na slechts twee trainingen en het spel van Nederland was niet indrukwekkend. Weliswaar was Nederland een groot deel van de wedstrijd dominant en wist redelijk wat kansen te creëren, maar kon die niet verzilveren. De enige goal van Nederlandse kant kwam dan ook uit een penalty halverwege de wedstrijd. De gelijkmaker van België kwam een paar minuten later alweer. Dat was de hele productie tijdens de reguliere speeltijd en ook in overtime werd niet gescoord. Dus moest de wedstrijd worden beslist met penalties. Dat deed Nederland beter met twee benutte penalties, zodat uiteindelijk met twee doelpunten verschil werd gewonnen.

Lees ook

Voegenbrood moet broodnodige restauratie molen Kyck bekostigen

Het is samengesteld uit verschillende graansoorten die zelf in de molen gemalen zijn: het nieuwste p...

Na moord of dodelijk ongeluk staat Niels nabestaanden bij in hun contact met media: 'Ik probeer hun verdriet te verwoorden'

Als familieleden te maken krijgen met een fataal ongeluk of een moord, is er niet alleen het grote v...

Bizarre gasrekening als Jaime verhuist: hij moet bijna 70.000 euro bijbetalen

Het leven van de Dordtse Jaime Quant komt compleet op zijn kop te staan als hij een mailtje van zijn...

Grasmat onbespeelbaar: competitieduel FC Dordrecht bij De Graafschap afgelast

De wedstrijd van FC Dordrecht bij De Graafschap, die maandagavond op het programma stond, is afgelas...

Flinke schade bij aanrijding tussen bestelbusje en trekker

Een trekker en een busje hebben maandag flinke schade overgehouden aan een aanrijding. De botsing ge...

Judith zet al meer dan 10 jaar kansarme kinderen in het zonnetje

Ze is de drijvende kracht achter de High Five Foundation in Dordrecht. Een stichting die kinderen va...