gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJskoude winters op TV Dordrecht

930bde88914ec2d9f03a679767a05d5c

‘Vroeger, toen was het pas koud in de winter!’ Een veel gehoorde uitspraak als iemand weer eens klaagt over lage temperaturen. Nu is het wel zo dat de winters vroeger strenger waren en er vaker sneeuw lag. Dat is ook goed te zien op beelden uit het Regionaal Archief Dordrecht, die TV Dordrecht zaterdag uitzendt.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Unieke amateurbeelden

“Het gaat om films die allemaal geschonken zijn door mensen die vinden dat de beelden bewaard moeten blijven voor de eeuwigheid,” laat Ron de Bruijn van het Archief weten. “Enthousiaste amateurfilmers, zoals burgemeester de Roo van Westmaas van Dubbeldam die al in de jaren 30 op 16 mm filmde. Of Luc van Stigt die met zijn 8 mm filmcamera er op uit trok om alle perikelen van de strenge winter van 1963 vast te leggen. Vastgevroren meerkoeten in het ijs bij de Dokbrug, de dichtgevroren Merwede bij het Papendrechts Veer die vanwege de strenge vorst niet meer naar de overkant kon varen. Maar ook winterpret (in kleur) op de ijsbaan bij de Windhondpolder, gefilmd door J.L. du Parant in 1953. Of de zeer strenge winter van 1929 toen auto's over het ijs naar Zwijndrecht reden.”


Ook zijn er beelden van de ijsbaan aan de Bankastraat die in de jaren 30 en 40 enorm populair was en waar zelfs demonstraties kunstrijden plaatsvonden. En kleurenbeelden uit de jaren 70 van Kinderdijk met de molens en schaatsplezier.



Nieuw materiaal

Het Regionaal Archief Dordrecht is erg blij met al het materiaal dat door de jaren heen geschonken is. “Mensen hebben er echt de moeite voor genomen om er in weer en wind op uit te trekken om hun Dordrecht vast te leggen. In die tijd was het bovendien vaak een kostbare hobby; de apparatuur was zeker niet goedkoop”, weet Ron de Bruijn. Het archief ontvangt nog steeds graag nieuw materiaal. “We blijven op zoek naar amateurfilms van Dordrecht die we graag willen veilig stellen voor de toekomst. Het is nu eigenlijk helemaal niet zo bijzonder om te filmen en beelden terug te zien, maar vroeger was het maar voor enkele bevoorrechte mensen.” Als u nog (amateur)films heeft, neem dan contact op met het Regionaal Archief Dordrecht (

Lees ook

pexelssliedrecht

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

727457752_1455578069942028_5493338324617170979_n

Politie bevrijdt hond uit snikhete auto: 'Lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden'

Bij Avonturenboerderij Molenwaard in Groot-Ammers is zaterdag een American Bull uit een snikhete auto gered. Volgens medewerkers van de Dierenambulance verkeerde het dier in een levensbedreigende situatie. Zijn lichaamstemperatuur was opgelopen tot 42,3 graden.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.