gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJzerwerk, dozen en meubels vliegen in containers tijdens opruimdag Crabbehof

b9e46a2fdc28ad5759d581db90ffaf53

Een drukbezochte opruimdag in Crabbehof woensdagmiddag. In de Troelstraweg konden bewoners hun oud papier, plastic en ander afval kwijt in een speciaal ingerichte milieustraat.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Volgens wethouder Marco Stam is Crabbehof een wijk waar veel culturen samenkomen en kennen zij daardoor ander gedrag. “Zij gaan wat makkelijker met afval om dan in andere wijken.”

Wijkcoördinator Barbara Saarloos denkt dat er meer speelt. “Ik denk dat mensen minder goed met de computer overweg kunnen om een afspraak te maken of niet precies weten hoe het werkt, of de taal niet spreken”, zegt een bewoner uit de wijk.

De Opruimdag is daarom een mooie manier om te laten zien dat het ook op een andere manier kan. “Het gaat heel vlot met inzamelen”, vertelt een afvalcoach van HVC.

Stam ziet de noodzaak om zulke dagen vaker te gaan doen. “Er zit wel een kostenplaatje aan, maar als je ziet wat er in wordt gezameld, is het wel noodzakelijk.”

Lees ook

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

Point Blur_Aug092026_102644

Auto met caravan rijdt van talud af bij veerpont, vrouw lichtgewond

Een auto met een caravan is zondagochtend van een talud af gereden in Dordrecht. Dat gebeurde vlak voordat het voertuig aan boord wilde gaan van de veerpont richting Werkendam. Een vrouw is lichtgewond geraakt.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.