gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJzerwerk, dozen en meubels vliegen in containers tijdens opruimdag Crabbehof

b9e46a2fdc28ad5759d581db90ffaf53

Een drukbezochte opruimdag in Crabbehof woensdagmiddag. In de Troelstraweg konden bewoners hun oud papier, plastic en ander afval kwijt in een speciaal ingerichte milieustraat.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Volgens wethouder Marco Stam is Crabbehof een wijk waar veel culturen samenkomen en kennen zij daardoor ander gedrag. “Zij gaan wat makkelijker met afval om dan in andere wijken.”

Wijkcoördinator Barbara Saarloos denkt dat er meer speelt. “Ik denk dat mensen minder goed met de computer overweg kunnen om een afspraak te maken of niet precies weten hoe het werkt, of de taal niet spreken”, zegt een bewoner uit de wijk.

De Opruimdag is daarom een mooie manier om te laten zien dat het ook op een andere manier kan. “Het gaat heel vlot met inzamelen”, vertelt een afvalcoach van HVC.

Stam ziet de noodzaak om zulke dagen vaker te gaan doen. “Er zit wel een kostenplaatje aan, maar als je ziet wat er in wordt gezameld, is het wel noodzakelijk.”

Lees ook

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

waterbus elektrisch

Waterbushalte in Bolnes komt er voorlopig niet

De waterbushalte in de wijk Bolnes in Ridderkerk wordt voorlopig geen realiteit. Dat blijkt uit een onderzoek dat de gemeente Ridderkerk heeft laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor een extra halte. De benodigde investeringen, de hoge structurele exploitatiekosten en de beperkingen binnen de huidige dienstregeling maken realisatie op dit moment onmogelijk.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.