gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJzerwerk, dozen en meubels vliegen in containers tijdens opruimdag Crabbehof

b9e46a2fdc28ad5759d581db90ffaf53

Een drukbezochte opruimdag in Crabbehof woensdagmiddag. In de Troelstraweg konden bewoners hun oud papier, plastic en ander afval kwijt in een speciaal ingerichte milieustraat.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Volgens wethouder Marco Stam is Crabbehof een wijk waar veel culturen samenkomen en kennen zij daardoor ander gedrag. “Zij gaan wat makkelijker met afval om dan in andere wijken.”

Wijkcoördinator Barbara Saarloos denkt dat er meer speelt. “Ik denk dat mensen minder goed met de computer overweg kunnen om een afspraak te maken of niet precies weten hoe het werkt, of de taal niet spreken”, zegt een bewoner uit de wijk.

De Opruimdag is daarom een mooie manier om te laten zien dat het ook op een andere manier kan. “Het gaat heel vlot met inzamelen”, vertelt een afvalcoach van HVC.

Stam ziet de noodzaak om zulke dagen vaker te gaan doen. “Er zit wel een kostenplaatje aan, maar als je ziet wat er in wordt gezameld, is het wel noodzakelijk.”

Lees ook

brandziekenhuiszwi

Brand in Zwijndrechts ziekenhuis, meerdere afdelingen dicht

In de Zwijndrechtse locatie van het Albert Schweitzer Ziekenhuis is zondag op maandag nacht brand uitgebroken. De brand ontstond rond 03.30 uur door elektrische apparaten in het ziekenhuis. Meerdere poliklinieken op de locatie zijn vandaag gesloten.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.