gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJzerwerk, dozen en meubels vliegen in containers tijdens opruimdag Crabbehof

b9e46a2fdc28ad5759d581db90ffaf53

Een drukbezochte opruimdag in Crabbehof woensdagmiddag. In de Troelstraweg konden bewoners hun oud papier, plastic en ander afval kwijt in een speciaal ingerichte milieustraat.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Volgens wethouder Marco Stam is Crabbehof een wijk waar veel culturen samenkomen en kennen zij daardoor ander gedrag. “Zij gaan wat makkelijker met afval om dan in andere wijken.”

Wijkcoördinator Barbara Saarloos denkt dat er meer speelt. “Ik denk dat mensen minder goed met de computer overweg kunnen om een afspraak te maken of niet precies weten hoe het werkt, of de taal niet spreken”, zegt een bewoner uit de wijk.

De Opruimdag is daarom een mooie manier om te laten zien dat het ook op een andere manier kan. “Het gaat heel vlot met inzamelen”, vertelt een afvalcoach van HVC.

Stam ziet de noodzaak om zulke dagen vaker te gaan doen. “Er zit wel een kostenplaatje aan, maar als je ziet wat er in wordt gezameld, is het wel noodzakelijk.”

Lees ook

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

fotoa15

Meerdere gewonden nadat man inrijdt op file: taakstraf voor bestuurder werkbus

Een man is woensdag veroordeeld tot een taakstraf en een voorwaardelijke rijontzegging. De 28-jarige M.L. uit Lekkerkerk reed in augustus 2024 in volle vaart in op een file op de A15, waardoor meerdere mensen gewond raakten.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.