gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IJzerwerk, dozen en meubels vliegen in containers tijdens opruimdag Crabbehof

b9e46a2fdc28ad5759d581db90ffaf53

Een drukbezochte opruimdag in Crabbehof woensdagmiddag. In de Troelstraweg konden bewoners hun oud papier, plastic en ander afval kwijt in een speciaal ingerichte milieustraat.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Volgens wethouder Marco Stam is Crabbehof een wijk waar veel culturen samenkomen en kennen zij daardoor ander gedrag. “Zij gaan wat makkelijker met afval om dan in andere wijken.”

Wijkcoördinator Barbara Saarloos denkt dat er meer speelt. “Ik denk dat mensen minder goed met de computer overweg kunnen om een afspraak te maken of niet precies weten hoe het werkt, of de taal niet spreken”, zegt een bewoner uit de wijk.

De Opruimdag is daarom een mooie manier om te laten zien dat het ook op een andere manier kan. “Het gaat heel vlot met inzamelen”, vertelt een afvalcoach van HVC.

Stam ziet de noodzaak om zulke dagen vaker te gaan doen. “Er zit wel een kostenplaatje aan, maar als je ziet wat er in wordt gezameld, is het wel noodzakelijk.”

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

tanteteut

Deze gemeente krijgt weer een feestcafé: ‘Pas naar huis als de lichten aan gaan’

Alblasserdam krijgt er een nieuw café bij: Tante Teut opent donderdagavond om 21.00 uur haar deuren. De horecabroers Dennis en Robin Speksnijder openen de zaak met Bjorn Rogmans. Met dit feestcafé willen ze een plek creëren waar bezoekers samenkomen voor een drankje en gezelligheid.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.