Dordrecht, Netherlands

"Ik hoop dat het Dok toch voor eeuwig blijft bestaan"

Het Dok in de Wolwevershaven is volgens de eigenaar, Stichting Schroevendok, in twee jaar tijd zo vervallen dat het hen zelf niet lukt hem op te knappen.
Petra Scheurwater | 12 april 2017 17:57 | Aangepast op 12 april 2017 17:57
Nadat Jooren Scheepsschroeven in 2015 besloot geen gebruik meer te maken van de scheepslift zou het verval begonnen zijn. "In twee jaar is er niks meer aan gebeurd en is er roest opgekomen. Dat is jammer."

Cees Jooren is oud-eigenaar van Jooren Scheepsschroeven en de man die in 2000 het Dok heeft opgeknapt, nadat de scheepslift was ingestort.

Volgens hem is het Dok niet vervallen, maar heeft het een poetsbeurt nodig - wat ze vroeger (twee-)jaarlijks bijhielden. "De winter is voorbij, twee winters heeft het zo gelegen en dan is het vies. Weer even netjes schilderen, plekjes roest verwijderen en dan ziet het er weer voor eeuwig goed uit."

Lees ook

Vleermuizen én egels gooien roet in het eten; sloopwerkzaamheden Poelwijckstraat uitgesteld

Eind januari had het moeten beginnen: de sloop van de huizen van de Poelwijck- en Oudelandstraat in ...

Tuinhuisje op volkstuincomplex Vlijpark afgebrand

De brandweer moest zaterdagochtend vroeg in actie komen. Een voorbijganger zag vuur op het Vlijpark ...

Kolff over oorlog Oekraïne: ‘Kon niet bedenken dat we van de ene naar de andere vijand zouden gaan’

Burgemeester Wouter Kolff heeft in een brief aan alle Dordtenaren gereageerd op de oorlog in Oekraï...

Veiligheidsregio's moeten elk duizend Oekraïners opvangen

Alle 25 Nederlandse veiligheidsregio's moeten met spoed op zoek naar duizenden opvangplekken voor Oe...

Televisieserie 'Het verhaal van Nederland' strijkt neer in Dordrecht

Het Hof van Nederland is deze week het decor van de televisieserie 'Het verhaal van Nederland'. In d...

Zo'n 150 man aanwezig bij solidariteitswandeling voor Oekraïne

Zo’n 150 mensen liepen dinsdagavond mee tijdens de solidariteitswandeling in Zwijndrecht. Dit dede...