gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

"Ik hoop dat het Dok toch voor eeuwig blijft bestaan"

Het Dok in de Wolwevershaven is volgens de eigenaar, Stichting Schroevendok, in twee jaar tijd zo vervallen dat het hen zelf niet lukt hem op te knappen.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Nadat Jooren Scheepsschroeven in 2015 besloot geen gebruik meer te maken van de scheepslift zou het verval begonnen zijn. "In twee jaar is er niks meer aan gebeurd en is er roest opgekomen. Dat is jammer."

Cees Jooren is oud-eigenaar van Jooren Scheepsschroeven en de man die in 2000 het Dok heeft opgeknapt, nadat de scheepslift was ingestort.

Volgens hem is het Dok niet vervallen, maar heeft het een poetsbeurt nodig - wat ze vroeger (twee-)jaarlijks bijhielden. "De winter is voorbij, twee winters heeft het zo gelegen en dan is het vies. Weer even netjes schilderen, plekjes roest verwijderen en dan ziet het er weer voor eeuwig goed uit."

Lees ook

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.