gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

IKC de Wereldwijzer organiseert inzamelingsactie voor slachtoffers aardbeving Turkije en Syrië

a71bc9a32c3c27b35c12051d6cbad6ff

De internationale noodhulp begint eindelijk op stoom te raken, het dodental loopt nog altijd op en ook in Nederland zijn er volop initiatieven om hulp te verlenen in de getroffen regio. IKC de Wereldweizer aan de Doelstraat is één van die initiatiefnemers.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Het begon allemaal in groep 6/7, waar een deel van de leerlingen persoonlijk is geraakt door de aardbeving. Veel van de kinderen hebben familie en vrienden in het rampgebied wonen. Één meisje vertelt: “Ik heb gisteren nog gebeld met mijn oma en tante. Zij slapen momenteel in de auto omdat hun huis helemaal kapot is.” De vader van een jongen in de klas is nauw betrokken bij de Ayasofya Moskee, op dit moment hét inzamelpunt voor goederen die naar Turkije worden gestuurd vanuit Dordrecht.

Juf Monique hoorde via het nieuws van de aardbeving en vond het, gezien de grote impact op haar klas, belangrijk om een actie op touw te zetten. Samen met haar leerlingen zijn zij begonnen met het inzamelen van kleding en lege flessen. De leerlingen zijn voor en na schooltijd de deuren in de buurt langs gegaan om petflessen te verzamelen. Deze worden dan centraal ingeleverd bij een punt op school, waarna ze bij supermarkten worden ingeruild voor statiegeld. Het opgehaalde bedrag wordt aan het eind van de week gestort op Giro 555.
419c95798b6287e51cd5e74c4f199f36
Hoewel de actie begon bij groep 6/7 heeft deze zich als een olievlek over de school verspreid. Toen andere klassen van de actie hoorden zijn zij ook begonnen met inzamelen. Zo had de school op woensdagmiddag al voor 127 euro aan lege flessen opgehaald. Dat is niet mis, gezien de geringe opbrengst van 25 cent per opgehaalde literverpakking. Het eerste doel van de school is om 500 euro op te halen. Daarvoor moet er dus nog wel even doorverzameld worden, dat staat gelijk 2000 opgehaalde literflessen of 3334 kleine flesjes.

Heeft u warme kleding, oude dekens of ander nuttig materiaal om de slachtoffers van de aardbeving te helpen? Inleveren kan bij het inzamelpunt in de Ayasofya Moskee aan de Staart. Daarnaast zijn er in Dordrecht nog meer burgerinitiatieven zoals het project van IKC de Wereldwijzer opgezet en is het mogelijk om te doneren bij Giro 555.

Bekijk de reportage die RTV Dordrecht over de actie maakte hieronder.

Lees ook

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.