gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘Illegale taxichauffeur’ explosie Alblasserdam krijgt 15 maanden cel

f1bd399045c523da578cb670060edfff

De 29-jarige man uit Dordrecht die meewerkte aan een explosie-poging in Alblasserdam is veroordeeld tot vijftien maanden cel, waarvan drie voorwaardelijk. Tijdens zijn proces beweerde W. dat hij alleen als snorder (illegale taxi) was gevraagd, en niets van de plannen van de andere verdachten (15 en 16) afwist.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
Op 9 december werden W. en de twee andere verdachten aangehouden. De dag ervoor was er al een explosie-poging mislukt, en oplettende buurtbewoners zetten de auto van W. klem. De 29-jarige beweerde alleen chauffeur te zijn en niets te maken te hebben met de vuurwerkbom. W. werkt vaker als snorder. 


In de auto werden onder andere een bivakmuts, twee cobra's en een fles benzine aangetroffen. Tijdens het rijden werden deze gebruikt om een vuurwerkbom in elkaar te knutselen. Toch beweerde W. niet te weten waar deze voor bedoeld was: "Ik wist dat er iets niet klopte. Maar ik had er toch niks mee te maken, dus ik wou mijn klusje doen en weer weggaan", vertelde hij aan de rechter.

“Grote gevoelens van onrust en onveiligheid"
W. is veroordeeld tot vijftien maanden celstraf, waarvan drie voorwaardelijk. Ook krijgt de verdachte een proeftijd van twee jaar. Dit sluit aan bij wat de officier van justitie eerder eiste. 

De rechtbank noemt de explosie-poging "een ernstig strafbaar feit, dat in de samenleving grote gevoelens van onrust en onveiligheid teweeg brengt". Het verhaal van W. wordt in de beslissing wel meegenomen, maar niet op de manier waar de verdachte op hoopte. De rechtbank benoemt in de conclusie van het vonnis dat "de verdachte bepaald niet heeft laten blijken dat hij het verwijtbare van zijn handelen inziet, terwijl zijn rol voor het slagen van een ontploffing van essentieel belang is geweest".

W. is de eerste verdachte van deze explosie-poging die wordt veroordeeld. De 15-jarige en 16-jarige bijrijders moeten nog voor de rechter verschijnen. 

Lees meer over:

|

Lees ook

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.