gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In augustus weer filmopnames in ziekenhuis

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis krijgt in augustus weer een filmcrew op bezoek. Welke film wordt opgenomen, mag nog niet worden verteld. Het gaat om een bioscoopfilm. Het is de derde waarvoor in het ziekenhuis wordt gedraaid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De film speelt zich niet volledig af in het ziekenhuis. Het gaat om een aantal scenes. “Er wordt gedraaid op de couveuse-afdeling”, zegt ziekenhuiswoordvoerder Frank van den Elsen.


De opnames vinden in Dordrecht plaats, omdat de artdirector (artistiek leider) het ziekenhuis kent van eerdere opnames voor de film Adios Amigos die gaat over drie lichamelijk gehandicapte jongeren die op vrouwenjacht gaan in Spanje. Adios Amigos draait vanaf september in de bioscopen. Dat is precies een jaar nadat hier in het ziekenhuis is gefilmd.


Voor Adios Amigos zijn drie scenes opgenomen op de afdeling radiologie. Ziekenhuismedewerkers maakten de CT-scanner gereed en lieten een acteur het onderzoek ondergaan, zoals dat ook in het echt plaatsvindt. “Geen idee of ze ook daadwerkelijk in de film te zien zijn”, zegt Van den Elsen. De opnames vonden op zondag plaats. Dan is één van de twee CT-scanners namelijk altijd vrij.


Op dezelfde draaidag voor de ziekenhuisopnames moest ook nog een buitenscene worden opgenomen. De regisseur kwam bij toeval in Wielwijk terecht. Hij is een rondje door Dordrecht gaan rijden en vond het pleintje voor de Andreaskerk geschikt. De buitenscene is te zien in de trailer van de film.


In 2013 is in het ziekenhuis de film Kankerlijers opgenomen. Een familiefilm over kinderen met botkanker.

Lees ook

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

PSX_20260703_094538

Kortstondig brand door laswerk in binnenvaartschip

De hulpdiensten zijn vrijdagochtend massaal uitgerukt voor een brand in een binnenvaartschip. Eenmaal ter plekke bleek de omvang van de brand mee te vallen en was het vuur snel uit.

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.