gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In augustus weer filmopnames in ziekenhuis

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis krijgt in augustus weer een filmcrew op bezoek. Welke film wordt opgenomen, mag nog niet worden verteld. Het gaat om een bioscoopfilm. Het is de derde waarvoor in het ziekenhuis wordt gedraaid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De film speelt zich niet volledig af in het ziekenhuis. Het gaat om een aantal scenes. “Er wordt gedraaid op de couveuse-afdeling”, zegt ziekenhuiswoordvoerder Frank van den Elsen.


De opnames vinden in Dordrecht plaats, omdat de artdirector (artistiek leider) het ziekenhuis kent van eerdere opnames voor de film Adios Amigos die gaat over drie lichamelijk gehandicapte jongeren die op vrouwenjacht gaan in Spanje. Adios Amigos draait vanaf september in de bioscopen. Dat is precies een jaar nadat hier in het ziekenhuis is gefilmd.


Voor Adios Amigos zijn drie scenes opgenomen op de afdeling radiologie. Ziekenhuismedewerkers maakten de CT-scanner gereed en lieten een acteur het onderzoek ondergaan, zoals dat ook in het echt plaatsvindt. “Geen idee of ze ook daadwerkelijk in de film te zien zijn”, zegt Van den Elsen. De opnames vonden op zondag plaats. Dan is één van de twee CT-scanners namelijk altijd vrij.


Op dezelfde draaidag voor de ziekenhuisopnames moest ook nog een buitenscene worden opgenomen. De regisseur kwam bij toeval in Wielwijk terecht. Hij is een rondje door Dordrecht gaan rijden en vond het pleintje voor de Andreaskerk geschikt. De buitenscene is te zien in de trailer van de film.


In 2013 is in het ziekenhuis de film Kankerlijers opgenomen. Een familiefilm over kinderen met botkanker.

Lees ook

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.