gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In augustus weer filmopnames in ziekenhuis

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis krijgt in augustus weer een filmcrew op bezoek. Welke film wordt opgenomen, mag nog niet worden verteld. Het gaat om een bioscoopfilm. Het is de derde waarvoor in het ziekenhuis wordt gedraaid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De film speelt zich niet volledig af in het ziekenhuis. Het gaat om een aantal scenes. “Er wordt gedraaid op de couveuse-afdeling”, zegt ziekenhuiswoordvoerder Frank van den Elsen.


De opnames vinden in Dordrecht plaats, omdat de artdirector (artistiek leider) het ziekenhuis kent van eerdere opnames voor de film Adios Amigos die gaat over drie lichamelijk gehandicapte jongeren die op vrouwenjacht gaan in Spanje. Adios Amigos draait vanaf september in de bioscopen. Dat is precies een jaar nadat hier in het ziekenhuis is gefilmd.


Voor Adios Amigos zijn drie scenes opgenomen op de afdeling radiologie. Ziekenhuismedewerkers maakten de CT-scanner gereed en lieten een acteur het onderzoek ondergaan, zoals dat ook in het echt plaatsvindt. “Geen idee of ze ook daadwerkelijk in de film te zien zijn”, zegt Van den Elsen. De opnames vonden op zondag plaats. Dan is één van de twee CT-scanners namelijk altijd vrij.


Op dezelfde draaidag voor de ziekenhuisopnames moest ook nog een buitenscene worden opgenomen. De regisseur kwam bij toeval in Wielwijk terecht. Hij is een rondje door Dordrecht gaan rijden en vond het pleintje voor de Andreaskerk geschikt. De buitenscene is te zien in de trailer van de film.


In 2013 is in het ziekenhuis de film Kankerlijers opgenomen. Een familiefilm over kinderen met botkanker.

Lees ook

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

PSX_20260527_233207

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

Nieuw project

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

bed and breakfast

Deze Bed and Breakfast grijpt naast titel: 'Ik zie aan mijn gasten dat ze genieten'

De Dordtse B&B Hesha heeft naast de titel ‘Beste B&B in Nederland 2026’ gegrepen. De accommodatie van Sharon en Herman Kerkhoven was genomineerd in de categorie 3 Tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar en de uitbaters waren een maand geleden dan ook verrast met een nominatie.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

Auto water

Duikers redden hondje uit te water geraakte auto

Het was dinsdagochtend even goed schrikken voor een man op leeftijd uit Oud-Alblas. De man parkeerde zijn auto aan de Noordhoek in Papendrecht en ging er eventjes op uit. Toen hij terug kwam bij zijn auto stond hij perplex: de auto, met daarin zijn hondje, was ineens verdwenen.