gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In augustus weer filmopnames in ziekenhuis

Het Albert Schweitzer-ziekenhuis krijgt in augustus weer een filmcrew op bezoek. Welke film wordt opgenomen, mag nog niet worden verteld. Het gaat om een bioscoopfilm. Het is de derde waarvoor in het ziekenhuis wordt gedraaid.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De film speelt zich niet volledig af in het ziekenhuis. Het gaat om een aantal scenes. “Er wordt gedraaid op de couveuse-afdeling”, zegt ziekenhuiswoordvoerder Frank van den Elsen.


De opnames vinden in Dordrecht plaats, omdat de artdirector (artistiek leider) het ziekenhuis kent van eerdere opnames voor de film Adios Amigos die gaat over drie lichamelijk gehandicapte jongeren die op vrouwenjacht gaan in Spanje. Adios Amigos draait vanaf september in de bioscopen. Dat is precies een jaar nadat hier in het ziekenhuis is gefilmd.


Voor Adios Amigos zijn drie scenes opgenomen op de afdeling radiologie. Ziekenhuismedewerkers maakten de CT-scanner gereed en lieten een acteur het onderzoek ondergaan, zoals dat ook in het echt plaatsvindt. “Geen idee of ze ook daadwerkelijk in de film te zien zijn”, zegt Van den Elsen. De opnames vonden op zondag plaats. Dan is één van de twee CT-scanners namelijk altijd vrij.


Op dezelfde draaidag voor de ziekenhuisopnames moest ook nog een buitenscene worden opgenomen. De regisseur kwam bij toeval in Wielwijk terecht. Hij is een rondje door Dordrecht gaan rijden en vond het pleintje voor de Andreaskerk geschikt. De buitenscene is te zien in de trailer van de film.


In 2013 is in het ziekenhuis de film Kankerlijers opgenomen. Een familiefilm over kinderen met botkanker.

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.