Dordrecht, Netherlands

In de cel met sleutel op zak

Gedetineerden in de de Dordtse gevangenis hebben al twee jaar een sleutel van hun cel op zak. Volgens justitie geeft dat gevangenen meer verantwoordelijkheid. Het is een proef. Binnenkort krijgen ook gevangenen in Zaandam een sleutel.
Peter Tromp | 8 juli 2016 10:00 | Aangepast op 8 juli 2016 10:00
De gedetineerden kunnen alleen overdag zelf hun cel in en uit. In de avond en nacht blijft de deur dicht. Gevangenen kunnen de gevangenis niet uit. Het scheelt cipiers veel werk, omdat ze niet iedere keer met een sleutel de celdeuren open hoeven te maken.


Voor gedetineerden is het makkelijker om hun cel schoon te maken. Ze zijn nu ook zelf verantwoordelijk voor het op tijd komen op hun werkplek.


Gedetineerden in extra beveiligde inrichtingen en op afdelingen waar ook terroristen zitten opgesloten hebben geen sleutel. Wie zich niet gedraagt moet zijn sleutel inleveren.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Lees ook

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Riet Duykers

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Handjes tekort in transportsector, bedrijven slaan handen ineen: 'Echt hard nodig'

Waar zijn de vrachtwagenchauffeurs van de toekomst? Het is al jaren een probleem voor bedrijven in d...

Grote Kerk toont interactief kunstwerk over de Dordtse Synode

Je kunt er niet omheen als je de Grote Kerk in Dordrecht binnenstapt: zo’n dertig felblauwe mosselen...

Mogelijk alleen asielopvang op een schip in dit dorp

Asielzoekers die opgevangen worden in de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, zullen waarschijnlijk alleen ...

Hevige regenval enorme uitdaging: ‘Met alleen groter riool red je het niet'

Hoe bereid je je voor op hevige regenval? Volgens de Onderzoeksraad voor Veiligheid zijn er verschil...

Provinciale druk dwingt Dordrecht tot versnelling huisvesting statushouders

De gemeente Dordrecht gaat de huisvesting van statushouders versneld aanpakken om een ingrijpende pr...