Dordrecht, Netherlands

In de cel met sleutel op zak

Gedetineerden in de de Dordtse gevangenis hebben al twee jaar een sleutel van hun cel op zak. Volgens justitie geeft dat gevangenen meer verantwoordelijkheid. Het is een proef. Binnenkort krijgen ook gevangenen in Zaandam een sleutel.
Peter Tromp | 8 juli 2016 10:00 | Aangepast op 8 juli 2016 10:00
De gedetineerden kunnen alleen overdag zelf hun cel in en uit. In de avond en nacht blijft de deur dicht. Gevangenen kunnen de gevangenis niet uit. Het scheelt cipiers veel werk, omdat ze niet iedere keer met een sleutel de celdeuren open hoeven te maken.


Voor gedetineerden is het makkelijker om hun cel schoon te maken. Ze zijn nu ook zelf verantwoordelijk voor het op tijd komen op hun werkplek.


Gedetineerden in extra beveiligde inrichtingen en op afdelingen waar ook terroristen zitten opgesloten hebben geen sleutel. Wie zich niet gedraagt moet zijn sleutel inleveren.

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...