Dordrecht, Netherlands

In de cel met sleutel op zak

Gedetineerden in de de Dordtse gevangenis hebben al twee jaar een sleutel van hun cel op zak. Volgens justitie geeft dat gevangenen meer verantwoordelijkheid. Het is een proef. Binnenkort krijgen ook gevangenen in Zaandam een sleutel.
Peter Tromp | 8 juli 2016 10:00 | Aangepast op 8 juli 2016 10:00
De gedetineerden kunnen alleen overdag zelf hun cel in en uit. In de avond en nacht blijft de deur dicht. Gevangenen kunnen de gevangenis niet uit. Het scheelt cipiers veel werk, omdat ze niet iedere keer met een sleutel de celdeuren open hoeven te maken.


Voor gedetineerden is het makkelijker om hun cel schoon te maken. Ze zijn nu ook zelf verantwoordelijk voor het op tijd komen op hun werkplek.


Gedetineerden in extra beveiligde inrichtingen en op afdelingen waar ook terroristen zitten opgesloten hebben geen sleutel. Wie zich niet gedraagt moet zijn sleutel inleveren.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Het Scheffersplein moet het hele jaar een bruisende plek gaan worden. Dat hebben de horeca-onderneme...

Oud-burgemeester zit vast voor bezit kinderporno

Oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. zit vast voor het bezit van kinderporno. De 77-ja...

112-nieuws: brand in gaskachel en chauffeur overleden

De brandweer is woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een woning aan de Krommedijk in Dordrecht...

De Stemming in Hardinxveld-Giessendam: ‘Er is hier niet zo veel aan cultuur’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe massaclaim tegen Chemours op komst: 'Stoppen, opruimen en schade vergoeden'

Omwonenden van chemiereus Chemours, verenigd in de stichting 'PFAS Vrij Green Claim', stappen naar d...

Gezocht: extra plekken voor mogelijke azc's in deze gemeente

De gemeente Molenlanden vraagt inwoners opnieuw om hulp in de zoektocht naar nieuwe plekken voor mog...