gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In de rij voor oliebollen en het laatste vuurwerk: 'Volgend jaar? Een extra borreltje'

8a5662d3255c8b4e3d5e5af4ab35e5b6.jpg

De laatste dag van het jaar is aangebroken en dat betekent vuurwerk en oliebollen. Bij de oliebollenkraam van Monique van Griensven aan de Merwedestaat in Dordrecht stonden de mensen al vroeg in de rij. Ook bij de vuurwerkverkoop van Leo Pap was het dringen geblazen.

Erik van Krimpen | Norah Leensvaart |  | Aangepast op
De oliebollen en de appelbeignets worden massaal gekocht dat zelfs eigenaar Monique al de tel kwijt is. “Het is goed druk, we verkopen er zoveel dat het niet te tellen is”. Een meneer in de rij vertelt: "Ik heb het liefst oliebollen en dan met veel poedersuiker."

Niet alleen bij de oliebollenkraam was het druk, ook de vraag naar vuurwerk is enorm. Aan de Jan Valsterweg kon er voor de laatste keer vuurwerk worden gekocht bij Leo Pap. Na bijna 30 jaar komt er een einde aan zijn vuurwerkverkoop door het landelijke verbod dat volgend jaar wordt ingevoerd. "Het is vervelend, want het is wel mijn inkomen."

De cakes gaan in enorme dozen tegelijk over de toonbank. Een man heeft met trots 2000 euro neergelegd voor zijn vuurwerk. Maar volgend jaar? "Een extra borreltje, denk ik", zegt de een. En de ander vertelt: "Ik ga gewoon in een huisje in Duitsland en daar vuurwerk afsteken."

Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage over de rijen op oudjaarsdag.

Lees ook

sligoed.jpg

Flinke klus op komst: de plannen van deze partijen voor Sliedrecht-Noord

In Sliedrecht leven vergevorderde plannen voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Maar over de invulling ervan verschillen sommige politieke partijen van mening, blijkt uit hun verkiezingsprogramma's.

voorcorradooooo.png

Vrouw die in het water sprong pleegde even eerder winkeldiefstal

De vrouw die afgelopen dinsdag uit het water bij de Sint Jorisbrug werd gehaald, wordt verdacht van diefstal bij een speelgoedwinkel. Dat laat de politie weten.

Politie in de buurt na overval op tankstation

Twee mannen op de vlucht na overval

Een eetgelegenheid in de Dordtse wijk Sterrenburg is zondagavond overvallen. Twee mannen zijn er met een buit vandoor gegaan, meldt de politie.

f5d1873e88b915072a3d234296b68101.jpg

De Stemming in Ridderkerk: ‘Ik zeg al jaren dat er een metro moet komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Ridderkerk.

Verkiezingsbord Ridderkerk

Voorrang voor eigen inwoners op een huis? Veel partijen blijven bij hun standpunt

Veel kandidaat-partijen voor de Ridderkerkse gemeenteraad zijn het erover eens: de gemeente moet verder met een lokaal verdeelsysteem voor sociale huurhuizen. Dat blijkt uit de verkiezingsprogramma's van de partijen, die op 18 maart allemaal een gooi naar één of meerdere zetels doen.

Verkiezingsmarkt Dordrecht

Van sjoelbak tot pizza’s: partijen halen alles uit de kast voor jouw stem

VVD-pannenkoeken, GriP op Dordt-popcorn, een silent disco van de SP en ga zo nog maar even door. De eindsprint naar de gemeenteraadsverkiezingen is in volle gang en dus zetten politici alles op alles om de (zwevende) kiezer te overtuigen.