Voor de 18de keer wordt volgende week Dordt in Cello gehouden. Het tweejarige muziekevenement waarbij het strijkinstrument centraal staat, gaat van start op woensdag 29 mei met een openingsconcert in de Augustijnenkerk.
Redactie Streekomroep | Corrado Francke | 23 juli 2026 17:00
Redactie Streekomroep | Rijnmond | 24 juli 2026 10:59
Redactie Streekomroep | 24 juli 2026 15:00
Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”
Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.
Een gebroken oogkas, een gebroken jukbeen en een hersenschudding: een thuiswedstrijd bij voetbalclub PCP in Breda eindigde begin 2024 in extreem geweld. Het slachtoffer lag op de grond en werd tegen zijn hoofd geschopt. Tegen twee spelers van tegenstander SSW Dordrecht is dinsdag twee weken cel en 140 uur taakstraf geëist. Niet duidelijk is wat ze precies deden.
De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.
De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.
Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.