Voor de 18de keer wordt volgende week Dordt in Cello gehouden. Het tweejarige muziekevenement waarbij het strijkinstrument centraal staat, gaat van start op woensdag 29 mei met een openingsconcert in de Augustijnenkerk.
Redactie Streekomroep | 12 oktober 2026 14:37
Redactie Streekomroep | Rowan Havelaar | Jasper Kluten | 10 oktober 2026 13:00
Redactie Streekomroep | 2 oktober 2026 12:00
Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”
Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.
Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.
Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.
De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.
Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.