gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

‘In de toekomst van de zorg kijken’

e46a051ddd963cab2c2b807d051933bb

“De belangrijkste reden is eigenlijk dat we in de toekomst willen kijken”, vertelt Marcel Wilschut. Hij is een van de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis die meedenkt over de veranderingen in de zorg. “En we zijn aan het nadenken over hoe de toekomst van de zorg eruit ziet. Drones passen daar heel goed in.” Misschien heb je ze dan ook wel zien vliegen, want maandagmiddag werd getest hoe een drone mogelijk kan bijdragen aan het werk in de ziekenhuizen.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Een aantal keer werd gedemonstreerd hoe de drone van het magazijn naar het ziekenhuis vloog. Hoewel het gaat om een afstand van zo’n 800 meter ziet Roel Brandt, van Antea Group, wel degelijk verschil in tijd. “Wat we willen leren bij dit soort vluchten is wat we er aan hebben om een drone te gebruiken en wat voor effect heeft het op de leefomgeving als je dit soort vluchten gaat uitvoeren.”

Roel geeft aan dat de vluchten niet bedoeld zijn voor de grote logistieke stromen. “Maar wel voor specifieke spullen die snel naar het ziekenhuis gebracht moeten worden.” Marcel vult aan: “Maar ook medicijnen of vluchten naar het laboratorium, bijvoorbeeld als er op de OK iemand geopereerd wordt en er wordt iets weggesneden dat meteen onderzocht moet worden terwijl de patient nog onder narcose is. Voor echte spoed is een drone geschikt. Maar wanneer we de drone precies kunnen inzetten zijn we vandaag aan het uitzoeken.” Marcel vertelt ook dat sommige dingen ook met de auto zouden kunnen, maar een drone zou vele malen sneller kunnen zijn.
0e20b35923c7d7a457f7d65e5d82f17d
Voordat de drone ook daadwerkelijk ingezet kan worden is afhankelijk van bepaalde wetgeving. Nu mag hij nog niet onbemand grote afstanden afleggen. Marcel Wilschut: “We gaan proberen om een vlucht naar Zwijndrecht te maken, in gecontroleerde setting. Uiteindelijk willen we het onbemand doen. Dat is de droom. Maar dit is de eerste stap die we kunnen zetten.”


Belangrijk om te weten volgens Roel, is dat je niet zomaar met een groot formaat drone mag vliegen. “Sterker nog er zijn opleidingen voor. Studenten worden bijvoorbeeld op het ROC Amsterdam opgeleid tot drone-piloot. Maar ook voor het maken van de machines. Dat soort ontwikkelingen zijn gaande en daarmee wordt het een stuk serieuzer.”

Lees ook

concert grote kerk

Benefietconcert voor restauratie ramen Grote Kerk: ‘Het is de huiskamer van de stad’

De Grote Kerk wordt deze zaterdag tijdens Open Monumentendag omgetoverd tot een spectaculaire concertzaal vanwege een benefietconcert. De opbrengst gaat naar de restauratie van de glas-in-loodramen. “Het is klassiek, maar het heeft wel iets wat iedereen mooi vindt”, zegt Arno de Ligt, bestuurslid van de Vrienden van de Grote Kerk.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.