gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In deze gemeente is de gemiddelde huizenprijs bijna een half miljoen

51bec237ad7757c50385dce1836116ce

Voor een huis ben je binnen onze streek opnieuw het duurst uit in de gemeente Molenlanden. Daar betaalde je in 2025 gemiddeld 499 duizend euro voor een nieuw optrekje. Ook de buren vallen op, want in Alblasserdam is de gemiddelde huizenprijs in één jaar ruim een ton gestegen.

Corrado Francke | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Ook in bijna alle andere gemeenten in onze regio stegen de prijzen fors, blijkt uit dinsdag gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Uitzondering is Papendrecht, waar de gemiddelde prijs van 383 duizend euro naar ‘slechts’ 387 duizend euro steeg.

Topdrie
Molenlanden tikt dus nog net niet de half miljoen aan. De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht, waar de gemiddelde huizenprijs vorig jaar op 490 duizend euro lag, zit daar kort achter. Alblasserdam volgt met 465 duizend euro. In 2024 was die gemeente nog de goedkoopste binnen onze streek met een gemiddelde prijs van 359 duizend euro.

Dordrecht (392 duizend euro) is net als in 2024 de op één na goedkoopste in onze streek, gevolgd door ‘hekkensluiter’ Papendrecht. Dat is dus de goedkoopste gemeente in onze streek om een woning aan te schaffen.

Bekijk hieronder de gemiddelde huizenprijzen in 2025 en de procentuele stijging ten opzichte van 2024 per gemeente in onze streek:
  1. Molenlanden: 499 duizend euro (stijging 7,8 procent)
  2. Hendrik-Ido-Ambacht: 490 duizend euro (stijging 20,9 procent)
  3. Alblasserdam: 465 duizend euro (stijging 29,6 procent)
  4. Hardinxveld-Giessendam: 445 duizend euro (stijging 21,9 procent)
  5. Ridderkerk: 428 duizend euro (stijging 10,4 procent)
  6. Sliedrecht: 416 duizend euro (stijging 9,65 procent)
  7. Zwijndrecht: 409 duizend euro (stijging 7 procent)
  8. Dordrecht: 392 duizend euro (stijging 8,1 procent)
  9. Papendrecht: 387 duizend euro (stijging 1,1 procent)

Hoewel de prijzen overal zijn gestegen, zitten de meeste gemeenten in onze streek nog wel onder het landelijk gemiddelde. De gemiddelde transactieprijs van een koopwoning was vorig jaar namelijk 480 duizend euro. Alleen in Molenlanden en Hendrik-Ido-Ambacht ben je dus gemiddeld duurder uit.

Landelijk liggen sommige gemeenten mijlenver uit elkaar: in Blaricum (gemiddeld 1,1 miljoen euro) ben je het meest kwijt, in het Limburgse Kerkrade (gemiddeld 270 duizend euro) het minst.

Lees ook

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.