Dordrecht, Netherlands

In dit dorp wordt het aantal AED's flink uitgebreid

Een openbare AED wordt geplaatst Streekomroep 56
De gemeente Sliedrecht krijgt er de komende tijd tientallen AED’s bij. Ook worden ongeveer twintig AED’s die nu op minder goed bereikbare plekken hangen, verplaatst. De overlevingskans bij een hartstilstand moet op deze manier aanzienlijk worden vergroot.
Barbara Visscher | 10 juli 2025 14:15 | Aangepast op 10 juli 2025 14:15
Het plaatsen en verplaatsen van de AED’s is een grootschalige actie die het Ondernemersfonds Sliedrecht op poten heeft gezet. "We gaan ze om de 600 meter plaatsen”, vertelt Arie Stuij van Ondernemersfonds Sliedrecht. Het Ondernemersfonds plaatst en onderhoudt de AED's.

Als je bij een hartstilstand 112 belt, krijgt een burgerhulpverlener in de buurt van het slachtoffer een oproep om hulp te bieden. Die persoon haalt dan een AED op. Dat is een draagbaar apparaat dat een schok kan toedienen bij een hartstilstand. Hij biedt met de AED hulp totdat de ambulance er is.

Hoe verder weg de AED, hoe langer het dus duurt voordat het slachtoffer hulp kan krijgen. Bij een hartstilstand telt natuurlijk elke seconde. Binnen zes minuten moet iemand met een AED gereanimeerd kunnen worden. De ambulance doet er zo'n acht tot tien minuten over om ter plaatse te komen.

Beter bereikbaar
Het toevoegen van meer AED's moet ervoor zorgen dat iemand inderdaad binnen zes minuten geholpen kan worden. Ook hangen veel AED’s nu nog binnen bij bedrijven en zijn daardoor alleen tijdens kantooruren makkelijk bereikbaar. Door ze naar buiten te verplaatsen kunnen ze voortaan ook ’s avonds, ’s nachts en in het weekend sneller worden gebruikt.

Op dit moment is nog niet heel Sliedrecht 'gedekt'. Er moeten dus nog meer AED’s bij komen. Het fonds doet een oproep aan de inwoners van Sliedrecht: “We hopen dat mensen hun muur beschikbaar willen stellen om een AED op te hangen”, aldus Stuij. Er worden ook nog meer burgerhulpverleners gezocht.

Naar verwachting zal het verplaatsen van de AED’s en het ophangen van de nieuwe apparaten in Sliedrecht eind dit jaar zijn afgerond.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

Hoe Belgische stenen voor veilige spoorbrug zorgen: 'Enorme kuilen ontstaan'

Je ziet het misschien vanaf de A16 of vanuit de trein: schepen naast de spoorbrug tussen Dordrecht e...

In deze gemeente zijn de meeste bushaltes slecht toegankelijk: ‘Zorgwekkend’

Een groot deel van de bushaltes in onze streek is niet toegankelijk voor mensen met een beperking. D...

Man betrapt op rijden zonder rijbewijs, even later maakt hij dezelfde fout

De politie heeft afgelopen zondag een auto in beslag genomen op de Brouwersdijk in Dordrecht. De bes...

Koningsslang kruipt rond in park, wandelaars bellen dierenambulance

Het is geen alledaags gezicht: een kronkelende slang van zeker een meter lang. Voorbijgangers zagen ...

Simon heeft stukje gesloopte Kikkerachtbaan Duinrell in voortuin: 'Mijn eerste achtbaan ooit'

Pretparkfanaat Simon de Bruijn heeft sinds kort een bijzondere attractie in zijn voortuin in Dordrec...

Brug over de Noord dicht, vakantie voorbij: drukte op de weg en bij waterbus

Het was deze ochtend extra druk in Alblasserdam. Het is de eerste maandag na de vakantie terwijl de ...