gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

In Gesprek Met De Stad: Wat als het water komt

88a535b7f74eeb8942145ef0f71968fb

Is Dordrecht het Venetië van Nederland? Een discussie die ontstond vanwege een belangrijk feit; Dordrecht loopt gevaar om te overstromen. In deze aflevering van In Gesprek met de Stad gaan presentatrice Viona Versluis en co-host Bob Rekelhof het gesprek aan met 'Redder van Dordt' Wouter Sieuwerts en groencoach Tom Harbers. Hoe bereiden we ons voor? Wat moeten we doen als het zo ver is? En wat kunnen we zelf doen om dat moment zo lang mogelijk uit te stellen?

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De Redders van Dordt is een geheim genootschap met leden die generaties teruggaan. Na de St.Elizabethsvloed ontstond dit genootschap door kinderen die zelf de touwtjes in handen wilden nemen. Maar wel in het geheim. Na een brandbrief van de burgemeester naar alle scholen is dit genootschap nieuw leven in geblazen en leert de jonge generatie van nu hoe ze zich moeten voorbereiden op een overstroming. Wouter Sieuwerts helpt deze redders hierbij en vertelt in deze aflevering hoe je een noodpakket invult, waar de gemeente mee bezig is en wat we moeten doen als het moment van overstromen daar is.

Maar overstromingen door stijgend water in de rivieren is niet het enige gevaar. Door toenemende stormen overstromen er steeds vaker straten in het Dordtse. Riolen die de hoeveelheid regenwater niet aankunnen, is een belangrijke oorzaak. Tom Harbers geeft tips wat wij, zonder afhankelijk te zijn van de gemeente, als inwoners kunnen bijdragen om ervoor te zorgen dat al dat regenwater beter wegstroomt en we geen natte voeten meer hebben straks.

Dit en nog veel meer zie je tijdens In Gesprek met de Stad, een programma van de Bibliotheek Aanzet, op vrijdag 10 juni vanaf 18.00 uur. Op zondag 12 juni zal dit programma vanaf 12.00 uur herhaald worden.
9e7764ebe62260f62d7beb2cd80b9792

Lees ook

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.