Dordrecht, Netherlands

Inauguratie Biden: De Amerikaanse vlag gaat uit in Dordt

Twee Dordtse buurmannen zijn dolblij dat met de inauguratie van Joe Biden een nieuw tijdperk aanbreekt, ‘een omslag van wantrouwen naar vertrouwen,’ zoals Henk Mesman en Henk de Visser het zelf noemen. Ook Dordtse Amerikaan Josh Allenbrand kijkt vandaag met veel interesse naar de ontwikkelingen in zijn thuisland.
Vivian Rutte | 20 januari 2021 15:47 | Aangepast op 20 januari 2021 15:47
“Ik ben écht heel blij!” zegt Henk Mesman. Hij en buurman Henk de Visser hebben een Amerikaanse en een Nederlandse vlag op hun huizen uitgehangen om die vreugde te uiten. “We mogen allemaal een beetje feest vieren dat Biden en zijn running mate Harris vandaag de scepter gaan zwaaien,” zegt Mesman. “Wat er in Amerika gebeurt, heeft direct invloed op de rest van de wereld.”

Voor de Amerikaanse Josh Allenbrand is het ook een spannende dag. Hij woont al 5 jaar in Dordrecht en opende in 2017 popcornzaak Allenbrands op de Voorstraat. Hij kijkt vol verwachting naar de inauguratie: “De afgelopen tijd is natuurlijk erg controversieel geweest. Ik probeer het luchtig te houden als ik erover praat met familie of vrienden, want het is daar erg gepolariseerd. Maar ik zorg dat het onze vriendschap niet in de weg staat, dat wil ik niet.” 

Wat verwacht hij van de frisse wind door The White House? “Het is voor Amerika goed om even om adem te komen na alles wat er gebeurd is. Het is nu kijken of er een gezamenlijke basis is zodat we vanaf daar samen verder kunnen bouwen. Ik hoop in elk geval op een respectvolle overgang en dat iedereen die accepteert.”

Meest gelezen

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Lees ook

FC Dordrecht verliest oefenwedstrijd achter gesloten deuren ruim van Sparta Rotterdam

FC Dordrecht heeft zaterdag zijn tweede vriendschappelijke wedstrijd in de voorbereiding gespeeld te...

Minister: polder deels onder water, maar veel voorzieningen blijven

De Hel- en Zuilespolder wordt flink onder handen genomen. Maar niet getreurd: de fiets- en wandelpad...

Baggerfestival van start: 'Er is bijna te veel te doen om op te noemen'

Het had dit jaar wat voeten in de aarde, maar het Baggerfestival is weer losgebarsten. Bezoekers kun...

Zaterdag in Studio De Witt: oud-waarnemer Peter van der Velden

Studio De Witt trakteert luisteraars deze zaterdag opnieuw op een scherpzinnige en veelzijdige uitze...

Op Pad Met Ad op TV: op vaartocht met Dordtse duizendpoot Jaap Bouman

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad geeft presentator Ad van den Herik het roer eens over: J...

Kunst saai? Aaibare muur en discobol in tentoonstelling bewijzen van niet

Kunst moet voor kinderen een stuk aantrekkelijker worden, dachten ze bij het Dordrechts Museum. De n...