Dordrecht, Netherlands

Indra en Sterre organiseren zelf een bootcampbaan voor de wijk

De zestienjarige Indra en de vijftienjarige Sterre sleuren vier dagen lang met balken, pallets en ander materiaal. De meiden wilden iets leuks organiseren voor kinderen: zo kwamen ze op het idee van een bootcampbaan.
Corrado Francke | 24 augustus 2020 13:52 | Aangepast op 24 augustus 2020 13:52
“Onze projectbegeleider kwam ermee: toen bedachten we wat we leuk vonden”, vertellen de twee. Kinderen van 7 tot en met 12 jaar kinderen iedere dag een uurtje losgaan op de wiebelbalk, aan touwen slingeren en over banden klimmen.

Niet alleen de kinderen vinden dat leuk, maar ook de vaders. “Heel tof”, vindt een van hen. “Eindelijk weer een excuus om even zeven te zijn in plaats van zevenendertig.”

De baan in Stadspolders moet elke dag weer op-en afgebroken worden: best wel wat werk voor de meiden. Gelukkig zit Indra op scouting en weet ze precies hoe ze de stormbaan samen met Sterre in elkaar moet zetten.

Kinderen die ook nog willen klimmen en klauteren, kunnen zich tot dinsdag 25 augustus aanmelden.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...

Man die tiny house op zich kreeg overleden

De man die eind vorige maand een tiny house op zich kreeg in Giessenburg, is aan zijn verwondingen o...

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Ondernemers vragen om aanpassing verkeerssituaties: ‘Onduidelijk en gevaarlijk’

Het Ondernemersfonds Sliedrecht heeft de gemeente gevraagd om aanpassing van verschillende verkeerss...

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Aan carnavalsvierders geen gebrek dit weekend in Dordrecht, of eigenlijk: Ooi- en Ramsgat. Missie ge...