Dordrecht, Netherlands

Info-avond burgerhulpverlening

In het stadhuis is binnenkort een informatie-avond over burgerhulpverlening. Er wordt uitleg gegeven over een systeem waarmee hulp wordt verleend aan mensen met een hartstilstand.
Peter Tromp | 18 november 2016 12:48 | Aangepast op 18 november 2016 12:48
Deelnemers aan het systeem van Hartveiligwonen krijgen via een SMS of een applicatie op de smartphone een oproep om ergens iemand te reanimeren. Omwonenden kunnen vaak sneller hulp verlenen dan professionals, zoals ambulancemedewerkers.

Hartveiligwonen roept ook bezitters van een defibrillator (AED) op om zich aan te melden via app of website.

Een AED is een apparaat dat in staat is met een elektrische schok het hartritme weer op gang te brengen.

De informatie-avond vindt plaats op woensdag 30 november om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis op het Stadhuisplein.

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...