gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Informatiedag gebruik elektrische fietsen

fb5afcb0b6cece6fd04ce136311f2c23.jpg

Senioren kunnen op donderdag 30 augustus een informatiedag bijwonen over het veilig gebruik van een elektrische fiets. Daarvoor is meer behendigheid nodig dan voor het rijden op een gewone fiets en door de hogere snelheid ook meer oplettendheid.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze dag wordt georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland. De belangrijkste verkeersborden voor fietsers worden besproken, vooral bij fietspaden en fietsstroken. 

Er is ook aandacht voor de technische aspecten: de deelnemer leert meer over evenwicht, zwaartepunt van een elektrische fiets en er wordt een remproef gedaan. Er wordt geoefend op een parcours, maar iedere deelnemer kan ook een rit maken door de wijk met een VVN-medewerker. Die bespreekt eventueel verkeerssituaties en geeft achteraf adviezen.

Een leverancier van elektrische fietsen is aanwezig en kan vertellen wat de aandachtspunten zijn bij de aanschaf van een elektrische fiets.

Plaats van handeling is Sportclub Emma aan het Halmaheiraplein. De dag begint om 10.00 en eindigt om 15.00 uur. Deelname is gratis en voor koffie en lunch wordt gezorgd. Deelnemers moeten wel een WA-verzekering hebben.

Aanmelden is wel noodzakelijk. Dat kan met een mailtje naar de heer De Jong (jwmj.dejong@planet.nl0 van de VVN of een telefoontje naar (0184) 613 466. Dat kan tot 20 augustus.

Lees ook

PSX_20260527_233207.jpg

Auto brandt uit in Papendrecht

In Papendrecht is woensdagavond laat een auto in vlammen opgegaan. De wagen stond geparkeerd aan de Stellingmolen.

fotoa16n3verhaal.jpg

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.