gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Informatiedag gebruik elektrische fietsen

fb5afcb0b6cece6fd04ce136311f2c23.jpg

Senioren kunnen op donderdag 30 augustus een informatiedag bijwonen over het veilig gebruik van een elektrische fiets. Daarvoor is meer behendigheid nodig dan voor het rijden op een gewone fiets en door de hogere snelheid ook meer oplettendheid.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze dag wordt georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland. De belangrijkste verkeersborden voor fietsers worden besproken, vooral bij fietspaden en fietsstroken. 

Er is ook aandacht voor de technische aspecten: de deelnemer leert meer over evenwicht, zwaartepunt van een elektrische fiets en er wordt een remproef gedaan. Er wordt geoefend op een parcours, maar iedere deelnemer kan ook een rit maken door de wijk met een VVN-medewerker. Die bespreekt eventueel verkeerssituaties en geeft achteraf adviezen.

Een leverancier van elektrische fietsen is aanwezig en kan vertellen wat de aandachtspunten zijn bij de aanschaf van een elektrische fiets.

Plaats van handeling is Sportclub Emma aan het Halmaheiraplein. De dag begint om 10.00 en eindigt om 15.00 uur. Deelname is gratis en voor koffie en lunch wordt gezorgd. Deelnemers moeten wel een WA-verzekering hebben.

Aanmelden is wel noodzakelijk. Dat kan met een mailtje naar de heer De Jong (jwmj.dejong@planet.nl0 van de VVN of een telefoontje naar (0184) 613 466. Dat kan tot 20 augustus.

Lees ook

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan Rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.

klaasvandoorndam.png

Hendrik-Ido-Ambacht vernoemt straat naar oud-wethouder

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht heeft een straat vernoemd naar oud-wethouder, waarnemend burgemeester en raadslid Klaas van Doorn. Van Doorn overleed begin dit jaar op 100-jarige leeftijd.

05afacb5-79e3-3a04-975b-cb6aee3a5da5.jpg

Weinig hoop voor wandelaar Erik (53), al dagen vermist op Saba

De 53-jarige Erik Matthijsen, die al dagen wordt vermist op het Caribische eiland Saba, is waarschijnlijk overleden. Dat zegt Jonathan Johnson, gezaghebber van Saba, in een videoboodschap op sociale media.

AI boeken 2.png

Boeken geschreven door AI, Andries (28) biedt honderden te koop aan

Ruim duizend boeken heeft hij inmiddels in de aanbieding, de 28-jarige Andries Herremans. Of het nu gaat om gedichten gebaseerd op poep of reisgidsen, in korte tijd heeft zijn bedrijf in Hendrik-Ido-Ambacht een enorm aanbod aan titels weten te produceren. Dagblad Trouw ontdekte dat ze niet door Andries zelf of een andere auteur zijn geschreven: alle titels zijn van de hand van kunstmatige intelligentie (AI).

pasar malam.png

Dit verdwenen evenement keert terug naar Dordrecht

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement weer terug naar het eiland, maar op een nieuwe locatie.