gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Informatiedag gebruik elektrische fietsen

fb5afcb0b6cece6fd04ce136311f2c23

Senioren kunnen op donderdag 30 augustus een informatiedag bijwonen over het veilig gebruik van een elektrische fiets. Daarvoor is meer behendigheid nodig dan voor het rijden op een gewone fiets en door de hogere snelheid ook meer oplettendheid.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Deze dag wordt georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland. De belangrijkste verkeersborden voor fietsers worden besproken, vooral bij fietspaden en fietsstroken. 

Er is ook aandacht voor de technische aspecten: de deelnemer leert meer over evenwicht, zwaartepunt van een elektrische fiets en er wordt een remproef gedaan. Er wordt geoefend op een parcours, maar iedere deelnemer kan ook een rit maken door de wijk met een VVN-medewerker. Die bespreekt eventueel verkeerssituaties en geeft achteraf adviezen.

Een leverancier van elektrische fietsen is aanwezig en kan vertellen wat de aandachtspunten zijn bij de aanschaf van een elektrische fiets.

Plaats van handeling is Sportclub Emma aan het Halmaheiraplein. De dag begint om 10.00 en eindigt om 15.00 uur. Deelname is gratis en voor koffie en lunch wordt gezorgd. Deelnemers moeten wel een WA-verzekering hebben.

Aanmelden is wel noodzakelijk. Dat kan met een mailtje naar de heer De Jong (jwmj.dejong@planet.nl0 van de VVN of een telefoontje naar (0184) 613 466. Dat kan tot 20 augustus.

Lees ook

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

businkvrachtwagen

Te hoge vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

In de Krispijntunnel in Dordrecht is donderdag een flinke ravage ontstaan. Aan het begin van de avond wilde een vrachtwagen de tunnel in rijden, maar die bleek te hoog.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.