Dordrecht, Netherlands

Informatiemarkt over wonen zonder aardgas in De Hoop

De gemeente organiseert woensdag 22 mei een informatiemarkt over woningen zonder aansluiting op aardgas onder de naam: ‘Aardgasvrij wonen, hoe gaan we dat doen?’. Tijdens de markt beantwoorden vertegenwoordigers van de gemeente, het Regionaal Energieloket, Drechtse Stromen, Stedin, HVC, Tivire en Joost Noordam vragen van huisbezitters over het wonen zonder gasaansluiting.
Robert van Loon | 18 mei 2019 14:19 | Aangepast op 18 mei 2019 14:19
Tijdens het evenement zijn er twee workshops. Een van het Energieloket waarin tips worden gegeven en een van de gemeente waarin wordt toegelicht welke stappen er worden gezet.


Volgens het Energieakkoord Drechtsteden moet de regio in 2050 energieneutraal zijn. Om het doel te halen gaan alle gebouwen en huizen met een gasaansluiting over op een andere duurzame energiebron.


In de komende jaren wil de gemeente alternatieven voor gas onderzoeken, de energiebron kan per wijk of huis verschillend zijn. De markt is van 16.00 uur tot 20.00 uur in De Hoop.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Grote duisternis in het Wielwijkpark: omwonenden eisen oplossing

Het is al een tijdje pikkedonker in het Wielwijkpark in Dordrecht. Er ontbreken lantarenpalen in een...

Toestemming voor horeca in Weizigtpark, nu nog een ondernemer

Het plan om in het park achter Station Dordrecht een koffietentje mogelijk te maken, is door de geme...

Man die tiny house op zich kreeg overleden

De man die eind vorige maand een tiny house op zich kreeg in Giessenburg, is aan zijn verwondingen o...

Asielopvang in dorpscentrum bijna klaar: deze maatregelen moeten overlast voorkomen

Over een week is het zo ver, dan opent de opvanglocatie in het centrum van Papendrecht voor tachtig ...

Ondernemers vragen om aanpassing verkeerssituaties: ‘Onduidelijk en gevaarlijk’

Het Ondernemersfonds Sliedrecht heeft de gemeente gevraagd om aanpassing van verschillende verkeerss...

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Aan carnavalsvierders geen gebrek dit weekend in Dordrecht, of eigenlijk: Ooi- en Ramsgat. Missie ge...