gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ingeborg deed voor haar zieke zus Barbara mee aan Swim to Fight Cancer: ‘Blij dat ik dit heb kunnen doen’

98601f21a61f00d536b4cf510523a1e2

“Ik heb voor mijn zusje gezwommen. Ze is helaas ziek. Ik kan niet goed onder woorden brengen hoe ik me nu voel, maar ik ben blij dat ik dit heb kunnen doen”, zegt de Barendrechtse Ingeborg Nieuwenhuizen. Ze was zaterdag een van de tweehonderd deelnemers aan Swim to Fight Cancer in Alblasserdam. Het doel is om meer geld op te halen voor onderzoek naar deze ziekte, en met succes: Er is een recordbedrag opgehaald.

Pascalle van Werkhoven | Jasper Kluten | Redactie Streekomroep | Shaloom Pedro |  | Aangepast op
Het is voor het eerst dat Swim to Fight Cancer werd georganiseerd in Alblasserdam. Deelnemers konden kiezen voor een afstand van 500, 1000 of 2000 meter. De Alblasserdamse Barbara Bakker, die zelf ziek is, was één van de vele mensen die langs de kant mensen stond aan te moedigen. In het bijzonder haar zus Ingeborg Nieuwenhuizen.

‘Ik ben blij dat ik hier kan staan’
“Ik ben heel trots op haar. ik vind het fantastisch dat ze dit gedaan heeft”, zegt Bakker over haar zus. “Ze steunt me in alles. Als ze dit niet gedaan had, was ik ook trots geweest hoor. Maar nu extra.” Bakker kreeg vorige week zelf nog een kuur in het ziekenhuis. “Ik ben blij dat ik hier kan staan om haar aan te moedigen.”

En die support wordt gewaardeerd. “Het was heel leuk met al die mensen aan de kant, en met de muziek. Zo fijn om die steun te hebben”, zegt Nieuwenhuizen. “Ik ben blij dat ik dit heb kunnen doen.” Ze haalde 570 euro op. “Ik heb van allerlei mensen, van collega’s van 25 jaar geleden tot aan oude bekenden, vrienden en familie donaties gekregen. Daar wil iedereen voor bedanken.”

Deelnemer Carry Meyer uit Alblasserdam heeft zelf schildklierkanker gehad. “Het is belangrijk dat daar goed onderzoek naar gedaan kan worden”, legt ze uit. Ze legde de 500 meter af. “Dat ging goed, al dacht ik dat we maar tot de eerste boei moesten. We moesten toen echter nog een stuk verder. Maar ik dacht: ik laat me niet kennen, ik ga door.”

Carry’s zoon was erbij om haar te ondersteunen. “Het is een uitdaging om je eigen grenzen te verleggen. Ik sta hier nu met het gevoel dat ik wat heb bijgedragen. Niet alleen voor mezelf, maar ook voor anderen.”

‘Ik voel me geroepen om hieraan mee te doen’
Ook sprintkanon van weleer Errol Esajas, die in het verleden nog als bewegingscoach naar de Olympische spelen in Peking en Londen ging en mooie prestaties behaalde op de atletiekbaan, sprong het water in om geld op te halen voor meer kankeronderzoek.

En dat terwijl hij tot zes jaar geleden nog helemaal niet kon zwemmen. “Ik kom uit Suriname, daar kreeg je geen zwemlessen. Zes jaar geleden heb ik de stap gewaagd en nu heb ik zes diploma’s. Ik probeer één of twee keer per week te zwemmen, maar dit is mijn eerste evenement in open water.”

Nagenoeg iedereen kent wel iemand in zijn of haar omgeving die kanker heeft of heeft gehad. “Ik ben 65 jaar nu, en heb zoveel mensen om mij heen gehad die overleden zijn aan kanker. Daarom voel ik me geroepen om hieraan mee te doen.”

Esajas legde de 500 meter met succes af. “Het ging geweldig, al was het wel een beetje koud aan het begin. Ik kom met een goed gevoel uit het water, omdat ik een bijdrage heb kunnen leveren aan Swim to fight cancer. Volgend jaar wil ik zeker weer meedoen, maar dan ga ik minimaal voor de kilometer.”

Organisator Ap Kremer kijkt terug naar een leuke en geslaagde dag. Dat kwam niet alleen door het weer dat tegen alle verwachtingen in toch mooi was. Kremer prijst ook de inzet van de vele betrokken organisaties en het enthousiasme van de deelnemers en het publiek.

Vorig jaar werd er bij Swim to Fight Cancer in Dordrecht een bedrag van ruim 95.000 euro opgehaald. Dit jaar is dat ruimschoots overschreden. "Er is een bedrag van 150.450 euro opgehaald en dat voelt echt heel goed."

Bekijk hieronder ook de reportage die de Streekomroep maakte over het zwemevenement.

Lees meer over:

Lees ook

FOTO BOSWACHTER

Nieuwe diersoorten ontdekken en oude plankjes vervangen: dit doet boswachter Wouter

Wandelen door prachtige natuurgebieden, het horen van de geluiden van ijsvogels en het goed controleren van alle paden. Een boswachter is van alle markten thuis en boswachter Wouter Boer moet zelfs een klusjesman in zich hebben. Megan komt er al snel achter dat een boswachter niet alleen maar van de natuur kan genieten, maar dat er veel meer bij komt kijken.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

Ben Corino Studio De Witt

Rotterdammer Roel Pot te gast in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Rotterdammer Roel Pot. Vroeger vormde hij een clownsduo met wijlen vrijwilliger Peter Douw, nu timmert hij aan de weg met ‘Rondje Rotterdams’.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.