Op dit moment lopen de bewoners van deze delen van Dordrecht vaak tegen onnodig veel problemen aan als zij zonnepanelen op hun daken willen laten leggen. Dat komt omdat er in de huidige wetgeving volgens de initiatiefnemers teveel regels zijn opgenomen over de zichtbaarheid en plaatsing van voorzieningen op die daken.
Franciske van Vugt-Roose van CDA Dordrecht is één van de initiatiefnemers achter het voorstel. "De regels hierover zijn in de Welstandsnota uit 2020 vastgelegd. Dit is een initiatiefvoorstel om die regels aan te passen, zodat zonnepanelen op meer plekken mogelijk worden."
Het afgelopen jaar is de energieprijs door de oorlog in Oekraïne en onzekerheid over Russisch gas door het dak geschoten. Dat heeft de energiemarkt op zijn kop gezet, waardoor er nu meer aandacht is voor het opwekken van klimaatneutrale energie in Nederland zelf. Dit was dan ook één van de redenen voor de initiatiefnemers om de Welstandsnota aan te willen passen.
Het college gaat het voorstel eind maart bespreken. Daarna zal het initiatief, mits de planning aangehouden wordt, op 11 april in de gemeenteraad ter stemming gebracht worden.
Bekijk hieronder de reportage van RTV Dordrecht over 'Geen dag zonder Zon'.