gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inloopavond nieuwe onderwijsvorm in Dordrecht

De Eklogietschool wil een nieuwe onderwijsvorm introduceren in Dordrecht en houdt daarover op donderdag 29 juni een inloopavond.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De school in oprichting wil IBBO gaan bieden. IBBO betekent ‘Ik ben bewust’-onderwijs. Kinderen wordt geen vaste leerstof aangeboden, maar de lesstof wordt aangepast aan de individuele behoefte van elk kind. Het gaat daarbij vaak om kinderen die hooggevoelig of ‘anders’ zijn en zich daarom niet thuis voelen in het reguliere onderwijs.

Om kennis te maken met deze vorm van onderwijs en het Eklogiet-team organiseert de school een ‘IBBO HSP’-café. Daarbij staat HSP voor hooggevoeligheid. Bij dit café is er een presentatie waarin een film van leerkracht Willemien Hopma wordt vertoond: ‘Kinderen leren samen gelukkig te worden’.

De avond wordt gehouden in het schoolgebouw aan de Baden Powelllaan 1, het voormalige pand van de buitenschool.

Belangstellenden zijn welkom vanaf 19.30 uur. De avond zelf zal duren van 20.00 tot 22.00 uur.

Lees ook

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.