gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Innovatie nodig om intercity te behouden

Het tijdelijke behoud van de intercitytrein tussen Dordrecht en Breda is geen ideale oplossing voor de toekomst. Het is nog maar de vraag of na 2018 de verbinding ook blijft bestaan.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"De NS stelt landelijke belangen boven regionale belangen", zo stelde Eppo Bruins, Tweede Kamerlid voor de Christenunie, zaterdag in het programma Studio De Witt op Drechtstad FM.

Het kamerlid vindt het besluit van staatssecretaris Dijksma om de komende twee jaar een intercitypendel tussen Dordrecht en Breda in stand te houden wel positief. "Dordrecht behoudt daarmee ook de intercitystatus en blijft daarmee in het vizier van de staatssecretaris. Dat is voor de discussie voor de situatie na 2018 van belang."

"Beter iets dan niets" is volgens Bruins de conclusie van de slepende discussie over de treinverbinding. "Het spoor in Nederland is vol. Er zullen innovaties en slimme oplossingen nodig zijn om verder te komen", waarbij hij hintte naar het nieuwe beveiligingssysteem ERTMS waardoor treinen korter op elkaar kunnen rijden. Daardoor komt er ruimte in de dienstregeling.


De Dordtse wethouder Rik van der Linden blijft hoopvol over een oplossing na 2018. "Onze lijntjes naar de Tweede Kamer zijn goed en de landelijke partijen steunen ons. We moeten blijven hameren op een goede oplossing."


Reizigersvereniging Rover pleit ook voor de instandhouding van de verbinding, maar ziet op korte termijn geen grote wijzigingen in de dienstregeling aankomen. "Pas als het derde spoor van de Betuwelijn in Duitsland klaar is en er minder goederentreinen langs Dordrecht gaan, is er meer ruimte op het spoor", aldus woordvoerder Poortman op Drechtstad FM.

Lees ook

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.