gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Innovatie nodig om intercity te behouden

Het tijdelijke behoud van de intercitytrein tussen Dordrecht en Breda is geen ideale oplossing voor de toekomst. Het is nog maar de vraag of na 2018 de verbinding ook blijft bestaan.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"De NS stelt landelijke belangen boven regionale belangen", zo stelde Eppo Bruins, Tweede Kamerlid voor de Christenunie, zaterdag in het programma Studio De Witt op Drechtstad FM.

Het kamerlid vindt het besluit van staatssecretaris Dijksma om de komende twee jaar een intercitypendel tussen Dordrecht en Breda in stand te houden wel positief. "Dordrecht behoudt daarmee ook de intercitystatus en blijft daarmee in het vizier van de staatssecretaris. Dat is voor de discussie voor de situatie na 2018 van belang."

"Beter iets dan niets" is volgens Bruins de conclusie van de slepende discussie over de treinverbinding. "Het spoor in Nederland is vol. Er zullen innovaties en slimme oplossingen nodig zijn om verder te komen", waarbij hij hintte naar het nieuwe beveiligingssysteem ERTMS waardoor treinen korter op elkaar kunnen rijden. Daardoor komt er ruimte in de dienstregeling.


De Dordtse wethouder Rik van der Linden blijft hoopvol over een oplossing na 2018. "Onze lijntjes naar de Tweede Kamer zijn goed en de landelijke partijen steunen ons. We moeten blijven hameren op een goede oplossing."


Reizigersvereniging Rover pleit ook voor de instandhouding van de verbinding, maar ziet op korte termijn geen grote wijzigingen in de dienstregeling aankomen. "Pas als het derde spoor van de Betuwelijn in Duitsland klaar is en er minder goederentreinen langs Dordrecht gaan, is er meer ruimte op het spoor", aldus woordvoerder Poortman op Drechtstad FM.

Lees ook

20261021_093104

Pontje erbij? Rijkswaterstaat 'in gesprek' over extra vaartuig in de spits

Er komt mogelijk een extra pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht. Vanwege drukte op de ene pont die vaart zoekt Rijkswaterstaat naar oplossingen. Een voorlopige oplossing is een vaart in de spits eruit halen. Tot onbegrip van reizigers.

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

ongeluka16asmedia

Dode en zwaargewonden na ongeluk op A16

Drie auto’s zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Daarbij is één persoon overleden en zijn twee mensen zwaargewond geraakt. De weg richting Rotterdam was eerst helemaal, daarna tijdelijk dicht.

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.