gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Innovatie nodig om intercity te behouden

Het tijdelijke behoud van de intercitytrein tussen Dordrecht en Breda is geen ideale oplossing voor de toekomst. Het is nog maar de vraag of na 2018 de verbinding ook blijft bestaan.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"De NS stelt landelijke belangen boven regionale belangen", zo stelde Eppo Bruins, Tweede Kamerlid voor de Christenunie, zaterdag in het programma Studio De Witt op Drechtstad FM.

Het kamerlid vindt het besluit van staatssecretaris Dijksma om de komende twee jaar een intercitypendel tussen Dordrecht en Breda in stand te houden wel positief. "Dordrecht behoudt daarmee ook de intercitystatus en blijft daarmee in het vizier van de staatssecretaris. Dat is voor de discussie voor de situatie na 2018 van belang."

"Beter iets dan niets" is volgens Bruins de conclusie van de slepende discussie over de treinverbinding. "Het spoor in Nederland is vol. Er zullen innovaties en slimme oplossingen nodig zijn om verder te komen", waarbij hij hintte naar het nieuwe beveiligingssysteem ERTMS waardoor treinen korter op elkaar kunnen rijden. Daardoor komt er ruimte in de dienstregeling.


De Dordtse wethouder Rik van der Linden blijft hoopvol over een oplossing na 2018. "Onze lijntjes naar de Tweede Kamer zijn goed en de landelijke partijen steunen ons. We moeten blijven hameren op een goede oplossing."


Reizigersvereniging Rover pleit ook voor de instandhouding van de verbinding, maar ziet op korte termijn geen grote wijzigingen in de dienstregeling aankomen. "Pas als het derde spoor van de Betuwelijn in Duitsland klaar is en er minder goederentreinen langs Dordrecht gaan, is er meer ruimte op het spoor", aldus woordvoerder Poortman op Drechtstad FM.

Lees ook

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

softdrugs wiet joints Pexels

Burgemeester sluit woning Stadspolders om drugsvondst

Een huis aan het Rudyard Kipling-Erf in Dordrecht is door burgemeester Nanning Mol voor drie maanden gesloten. Na een tip heeft de politie in de woning een grote hoeveelheid softdrugs en wapens gevonden.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.