gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Innovatie nodig om intercity te behouden

Het tijdelijke behoud van de intercitytrein tussen Dordrecht en Breda is geen ideale oplossing voor de toekomst. Het is nog maar de vraag of na 2018 de verbinding ook blijft bestaan.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"De NS stelt landelijke belangen boven regionale belangen", zo stelde Eppo Bruins, Tweede Kamerlid voor de Christenunie, zaterdag in het programma Studio De Witt op Drechtstad FM.

Het kamerlid vindt het besluit van staatssecretaris Dijksma om de komende twee jaar een intercitypendel tussen Dordrecht en Breda in stand te houden wel positief. "Dordrecht behoudt daarmee ook de intercitystatus en blijft daarmee in het vizier van de staatssecretaris. Dat is voor de discussie voor de situatie na 2018 van belang."

"Beter iets dan niets" is volgens Bruins de conclusie van de slepende discussie over de treinverbinding. "Het spoor in Nederland is vol. Er zullen innovaties en slimme oplossingen nodig zijn om verder te komen", waarbij hij hintte naar het nieuwe beveiligingssysteem ERTMS waardoor treinen korter op elkaar kunnen rijden. Daardoor komt er ruimte in de dienstregeling.


De Dordtse wethouder Rik van der Linden blijft hoopvol over een oplossing na 2018. "Onze lijntjes naar de Tweede Kamer zijn goed en de landelijke partijen steunen ons. We moeten blijven hameren op een goede oplossing."


Reizigersvereniging Rover pleit ook voor de instandhouding van de verbinding, maar ziet op korte termijn geen grote wijzigingen in de dienstregeling aankomen. "Pas als het derde spoor van de Betuwelijn in Duitsland klaar is en er minder goederentreinen langs Dordrecht gaan, is er meer ruimte op het spoor", aldus woordvoerder Poortman op Drechtstad FM.

Lees ook

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.

PSX_20260504_080530.jpg

Accu van fatbike in brand in kelderbox

In Zwijndrecht is maandagochtend korte tijd brand geweest in een kelderbox van een portiekflat. Volgens een brandweerwoordvoerder gaat het om een accu van een fatbike.

dodenherdenking2025.png

Twee minuten stilte: op deze plekken kun je maandag terecht voor dodenherdenking

Maandag 4 mei is het om 20:00 uur in heel Nederland twee minuten stil. Zo ook in onze streek. Wil jij graag ergens een herdenking bijwonen? Bekijk in dit artikel waar dat onder meer kan.