gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Innovatie nodig om intercity te behouden

Het tijdelijke behoud van de intercitytrein tussen Dordrecht en Breda is geen ideale oplossing voor de toekomst. Het is nog maar de vraag of na 2018 de verbinding ook blijft bestaan.

arjan Verwoerd |  | Aangepast op
"De NS stelt landelijke belangen boven regionale belangen", zo stelde Eppo Bruins, Tweede Kamerlid voor de Christenunie, zaterdag in het programma Studio De Witt op Drechtstad FM.

Het kamerlid vindt het besluit van staatssecretaris Dijksma om de komende twee jaar een intercitypendel tussen Dordrecht en Breda in stand te houden wel positief. "Dordrecht behoudt daarmee ook de intercitystatus en blijft daarmee in het vizier van de staatssecretaris. Dat is voor de discussie voor de situatie na 2018 van belang."

"Beter iets dan niets" is volgens Bruins de conclusie van de slepende discussie over de treinverbinding. "Het spoor in Nederland is vol. Er zullen innovaties en slimme oplossingen nodig zijn om verder te komen", waarbij hij hintte naar het nieuwe beveiligingssysteem ERTMS waardoor treinen korter op elkaar kunnen rijden. Daardoor komt er ruimte in de dienstregeling.


De Dordtse wethouder Rik van der Linden blijft hoopvol over een oplossing na 2018. "Onze lijntjes naar de Tweede Kamer zijn goed en de landelijke partijen steunen ons. We moeten blijven hameren op een goede oplossing."


Reizigersvereniging Rover pleit ook voor de instandhouding van de verbinding, maar ziet op korte termijn geen grote wijzigingen in de dienstregeling aankomen. "Pas als het derde spoor van de Betuwelijn in Duitsland klaar is en er minder goederentreinen langs Dordrecht gaan, is er meer ruimte op het spoor", aldus woordvoerder Poortman op Drechtstad FM.

Lees ook

IMG-20260527-WA0038.jpg

Jonge drenkeling (18) gevonden in zwemplas, later in ziekenhuis overleden

De 18-jarige jongen die woensdag bewusteloos werd gevonden in de Dordtse zwemplas De Merwelanden, is in het ziekenhuis overleden. Dat meldt de politie. Het slachtoffer werd ter plekke gereanimeerd en is daarna met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

Pands Seringenstraat.png

huisvesting

Voormalig vluchtelingenpand straks woonruimte statushouders: ‘Er is nog geen besluit’

De gemeente Papendrecht wil het voormalig asielpand aan de Seringenstraat gebruiken als woonruimte voor mensen met een verblijfsvergunning. Het gebouw moet vanaf dit najaar beschikbaar komen voor 25 tot 40 personen en zal een jaar beschikbaar blijven.

OPMA20260527 Moskee te klein.jpg

Op Pad Met Ad: Aksa Moskee bestaat 25 jaar, maar groeit te hard

De Aksa Moskee in Dordrecht heeft wat te vieren. Ze bestaan 25 jaar en daarom gaat presentator Ad van den Herik er op bezoek in de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad. Hij krijgt een rondleiding van Mehmet Uysal, de voorzitter van de moskee.

fatbike1.png

Mannen mishandeld door fatbiker: politie heeft dader op beeld en dreigt met tonen foto

De politie heeft de dader van een mishandeling in Stadspolders in beeld en roept hem op zich te melden. De tiener reed met zijn fatbike een 79-jarige voetganger van de sokken op een in Dordrecht. Daarna deelde hij klappen uit en sloeg ook een 48-jarige omstander die te hulp schoot. Komt de jongeman niet uit eigen beweging naar de politie, dan wordt zijn gezicht herkenbaar gepubliceerd.

politie prorail station sliedrecht.jpg

Vrouw loopt op spoor, treinverkeer plat

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Sliedrecht heeft tussen 12.00 en 13.00 uur een tijdje stilgelegen vanwege een persoon op het spoor. Handhavers en politie kwamen naar het Stationsplein in Sliedrecht voor de situatie.

voetbal kijken kroeg cage.png

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.