gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Innovatiedag ‘Big data in de Zorg’

Het Albert Schweitzerziekenhuis houdt vandaag voor de tweede keer een innovatiedag. Het thema is deze keer ‘Big data in de Zorg’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het programma is eigenlijk gesplitst in twee onderdelen. Van 10.00 tot 16.00 uur is er een ‘innovatiemarkt’, waar de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van zorgtechnologie te zien én te proberen zijn.

Het avondprogramma omvat een symposium waar Big Data centraal staan. De vraag is wat we met deze berg aan digitale gegevens aankunnen. Big Data bevatten een schat aan informatie, maar wat betekent dat voor de dagelijkse praktijk van de arts en de verpleegkundige?

Daarover laten verschillende sprekers tijdens het symposium hun licht schijnen vanuit verschillende invalshoeken. Zo wordt gesproken over het plotten van een psychiatrische patiënt met behulp van Big Data om de beste behandeling te vinden en wordt de invloed van zelfmeetinstrumenten bekeken.

Het symposium duurt van 18.30 tot 21.00 uur. Zowel de innovatiemarkt als het symposium zijn voor iedereen gratis toegankelijk.

Lees ook

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.