Dordrecht, Netherlands

Innovatiedag ‘Big data in de Zorg’

Het Albert Schweitzerziekenhuis houdt vandaag voor de tweede keer een innovatiedag. Het thema is deze keer ‘Big data in de Zorg’.
Gert van der Steen | 23 november 2017 12:00 | Aangepast op 23 november 2017 12:00
Het programma is eigenlijk gesplitst in twee onderdelen. Van 10.00 tot 16.00 uur is er een ‘innovatiemarkt’, waar de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van zorgtechnologie te zien én te proberen zijn.

Het avondprogramma omvat een symposium waar Big Data centraal staan. De vraag is wat we met deze berg aan digitale gegevens aankunnen. Big Data bevatten een schat aan informatie, maar wat betekent dat voor de dagelijkse praktijk van de arts en de verpleegkundige?

Daarover laten verschillende sprekers tijdens het symposium hun licht schijnen vanuit verschillende invalshoeken. Zo wordt gesproken over het plotten van een psychiatrische patiënt met behulp van Big Data om de beste behandeling te vinden en wordt de invloed van zelfmeetinstrumenten bekeken.

Het symposium duurt van 18.30 tot 21.00 uur. Zowel de innovatiemarkt als het symposium zijn voor iedereen gratis toegankelijk.

Meest gelezen

Lees ook

Vleermuizen én egels gooien roet in het eten; sloopwerkzaamheden Poelwijckstraat uitgesteld

Eind januari had het moeten beginnen: de sloop van de huizen van de Poelwijck- en Oudelandstraat in ...

Tuinhuisje op volkstuincomplex Vlijpark afgebrand

De brandweer moest zaterdagochtend vroeg in actie komen. Een voorbijganger zag vuur op het Vlijpark ...

Kolff over oorlog Oekraïne: ‘Kon niet bedenken dat we van de ene naar de andere vijand zouden gaan’

Burgemeester Wouter Kolff heeft in een brief aan alle Dordtenaren gereageerd op de oorlog in Oekraï...

Veiligheidsregio's moeten elk duizend Oekraïners opvangen

Alle 25 Nederlandse veiligheidsregio's moeten met spoed op zoek naar duizenden opvangplekken voor Oe...

Televisieserie 'Het verhaal van Nederland' strijkt neer in Dordrecht

Het Hof van Nederland is deze week het decor van de televisieserie 'Het verhaal van Nederland'. In d...

Zo'n 150 man aanwezig bij solidariteitswandeling voor Oekraïne

Zo’n 150 mensen liepen dinsdagavond mee tijdens de solidariteitswandeling in Zwijndrecht. Dit dede...