gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Innovatiedag ‘Big data in de Zorg’

Het Albert Schweitzerziekenhuis houdt vandaag voor de tweede keer een innovatiedag. Het thema is deze keer ‘Big data in de Zorg’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het programma is eigenlijk gesplitst in twee onderdelen. Van 10.00 tot 16.00 uur is er een ‘innovatiemarkt’, waar de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van zorgtechnologie te zien én te proberen zijn.

Het avondprogramma omvat een symposium waar Big Data centraal staan. De vraag is wat we met deze berg aan digitale gegevens aankunnen. Big Data bevatten een schat aan informatie, maar wat betekent dat voor de dagelijkse praktijk van de arts en de verpleegkundige?

Daarover laten verschillende sprekers tijdens het symposium hun licht schijnen vanuit verschillende invalshoeken. Zo wordt gesproken over het plotten van een psychiatrische patiënt met behulp van Big Data om de beste behandeling te vinden en wordt de invloed van zelfmeetinstrumenten bekeken.

Het symposium duurt van 18.30 tot 21.00 uur. Zowel de innovatiemarkt als het symposium zijn voor iedereen gratis toegankelijk.

Lees ook

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.

Screenshot_20260629_104001_Instagram

Opvallend stormfilmpje: vlaggenmast naar de bliksem door onweer

De zware onweersbuien dit weekend zorgden op verschillende plekken in onze streek voor schade. In Hardinxveld-Giessendam was de bliksem ingeslagen in een vlaggenmast, die daardoor vlam vatte. De lokale brandweer deelt op Instagram de bijzondere beelden.

Jos verenigingsspeld

Jos (62) zet zich al 45 jaar in voor deze basketbalvereniging en krijgt onderscheiding

Groot feest bij basketbalvereniging River Trotters in Hardinxveld-Giessendam. Daar is de 62-jarige Jos Baggerman in het zonnetje gezet voor zijn 45-jarige inzet voor de club. Als blijk van waardering heeft hij een verenigingsspeld met oorkonde van de Nederlandse Basketball Bond gekregen. "Een totale verrassing."

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: Bach als het stralend middelpunt van het universum

Deze zondag is op TV Dordrecht de première van een bijzonder concert van het recente Bachfestival. Het gaat om een moderne uitvoering door Hannes Minnaar en Het Nederlands Bach Consort van de beroemde orgelmis van Johann Sebastian Bach.