Dordrecht, Netherlands

Innovatiemarkt toont robotisering in de zorg

Ook taken in de zorg worden in de toekomst overgenomen door robots. Dat drukt de zorgkosten. Tijdens een innovatiemarkt in het ziekenhuis werd donderdag alvast een voorproefje gegeven.
Peter Tromp | 24 november 2017 11:03 | Aangepast op 24 november 2017 11:03
Thuiszorgorganisatie Aafje presenteerde Zora. Dat is een robot die eenzame mensen gezelschap kan houden. Zora zingt, danst en praat. Ook was een robot te zien die medicijnen op kan halen. Dat hoeft dan niet meer door een verpleegkundige te gebeuren. Die heeft dan meer tijd voor patienten.

Virtual reality gaat ook een rol krijgen in de zorg van de toekomst. Zo is het mogelijk om in een cabine een virtueel bezoek te brengen aan bijvoorbeeld de Alpen. Sensoren op je lichaam zorgen er voor dat het bezoek ook als echt ervaart. Het kan patiënten tot rust brengen.

De verwachting is dat door gebruikmaking van dit soort technieken de zorg goedkoper wordt. Taken hoeven dan namelijk niet meer door mensen te worden uitgevoerd.

Meest gelezen

Let op: Papendrechtsebrug één avond en nacht dicht

Redactie Streek 56 | 24 nov 2025 15:00

Lees ook

Jaarlijkse vogeltentoonstelling geannuleerd vanwege vogelgriep: ‘We voelen onmacht’

De jaarlijkse tentoonstelling waarbij vogelliefhebbers uit heel Zuid-Holland samenkomen, gaat niet ...

Onderzoek wijst uit: FC Dordrecht-doelman Biai inderdaad racistisch bejegend, Roda JC komt met excuses

FC Dordrecht-keeper Celton Biai is inderdaad racistisch bejegend na de wedstrijd tegen Roda JC van a...

Weg met het taboe op de driewielfiets: 'Het is heel anders dan ik gewend ben'

Vraag een willekeurig iemand op straat of een driewielfiets iets voor hem is, en het antwoord zal wa...

Deze kids doen wintersport perfect na en winnen exclusief interview met shorttrackers

De schooldag begon dinsdag voor groep acht van OBS Dubbeldam niet in de schoolbanken, maar lang de i...

Mishandeling de druppel voor gemeente: extra beveiligers ingezet bij winkelcentra

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht zet in december vier extra beveiligers in bij de vier winkelcentra i...

Brug over de Noord komend weekend toch niet dicht

De Brug over de Noord blijft in het weekend van 28 november tot 1 december toch open voor al het weg...