gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Innovatiemarkt toont robotisering in de zorg

Ook taken in de zorg worden in de toekomst overgenomen door robots. Dat drukt de zorgkosten. Tijdens een innovatiemarkt in het ziekenhuis werd donderdag alvast een voorproefje gegeven.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Thuiszorgorganisatie Aafje presenteerde Zora. Dat is een robot die eenzame mensen gezelschap kan houden. Zora zingt, danst en praat. Ook was een robot te zien die medicijnen op kan halen. Dat hoeft dan niet meer door een verpleegkundige te gebeuren. Die heeft dan meer tijd voor patienten.

Virtual reality gaat ook een rol krijgen in de zorg van de toekomst. Zo is het mogelijk om in een cabine een virtueel bezoek te brengen aan bijvoorbeeld de Alpen. Sensoren op je lichaam zorgen er voor dat het bezoek ook als echt ervaart. Het kan patiënten tot rust brengen.

De verwachting is dat door gebruikmaking van dit soort technieken de zorg goedkoper wordt. Taken hoeven dan namelijk niet meer door mensen te worden uitgevoerd.

Lees ook

brandweerinbolnes

Woning compleet verwoest door grote brand, meerdere huizen ontruimd

In een woning aan de Pretoriusstraat in Ridderkerk-Bolnes is in de nacht van woensdag op donderdag brand uitgebroken. De vlammen hebben het huis compleet verwoest. Er is niemand gewond geraakt, de bewoners zijn opgevangen in een kerk in de buurt. Twee naastgelegen woningen zijn ook ontruimd.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

Netwerk 2

Tijd is geld: Ophalen bedrijfsafval logistieke puzzel vanwege brugsluiting

Duizenden klanten van afvalverwerker Netwerk gaan per maand tijdelijk meer betalen voor de inzameling van bedrijfsafval. Vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug heeft de afvalinzamelaar veel werk moeten verzetten om het werk door te kunnen laten gaan. “Onze eerste prioriteit was om de overlast voor onze klanten zo klein mogelijk te houden.”

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”