gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inspecteurs nemen 200 'civiele kunstwerken' onder de loep: 'Gebruik moet veilig kunnen'

fbfc23f89d2060479b6eb4f6c0dbb4a7

Gewapend met onder meer fototoestel, pen, papier en rolmaat heeft een gespecialiseerd team afgelopen weken alle bruggen, damwanden, tunnels, steigers en andere bouwwerken in Hardinxveld-Giessendam onder de loep genomen. In zes dagen tijd werden meer dan tweehonderd zogeheten civiele kunstwerken gecontroleerd.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De controle werd gedaan om te kijken wat er nodig is om deze bouwwerken in goede staat te houden of te krijgen. “Het gaat om kunstwerken die gebruikt worden. Dat moet heel en veilig kunnen", vertelt Sjak Franken van de gemeente Hardinxveld-Giessendam.

Elk onderdeel van bijvoorbeeld een brug wordt dus nader bekeken. "Denk aan de leuning, de planken, de constructie", legt Franken uit. “Als iets aandacht vraagt, noteren we dat.”

Beheerplan
Elke inspectie bestaat uit drie onderdelen, vertelt bruginspecteur Nico Broek. “Ten eerste beginnen we met een snel rondje, om te kijken of er bijzonderheden zijn. Daarna nemen we gegevens op, zoals maten, type etcetera. En dan komt het belangrijkste onderdeel: de onderhoudsgegevens. Elk object heeft onderhoudsgevoelige onderdelen en daar let ik op. Ik neem de gegevens op en maak een inschatting wanneer het eerst volgende uitvoeringsjaar van onderhoud zou zijn.”

Met alle informatie wordt een beheerplan inclusief een beraming van de kosten opgesteld, dat wordt voorgelegd aan de gemeenteraad. Als die mee gaan in de bevindingen, kan er in 2026 begonnen worden aan het noodzakelijke herstel.

Damwanden en brug
“Voor zover we nu kunnen zien, zijn de activiteiten gelukkig beperkt", zegt Franken. “Daar zijn we blij mee, want als de civiele kunstwerken van mindere kwaliteit zijn moeten we ook meer geld reserveren om het op te knappen.”

Toch komen er wel diverse damwanden op de lijst. “Veel damwanden van hout hebben na verloop van tijd houtrot", vertelt Broek. “Sommigen staan op bezwijken. Het voordeel van een damwand is wel dat het eraan ligt wat die wand precies tegenhoudt. Als het om een stuk groen gaat, maakt het niet zo heel veel uit dat de damwand zwakker is. Maar mochten er bijvoorbeeld parkeerplaatsen achter de damwanden zijn en hij bezwijkt, dan is het een ander verhaal.”

Ook de Giessenbrug in het dorp heeft verbeterpunten. “We moeten daar stevig aan de gang om de brug weer goed en veilig te maken", vertelt Franken. “Dat betekent niet dat-ie nu onveilig is, maar betekent wel dat we er iets moeten doen.”

Bekijk zelf ook de staat van enkele bruggen, via deze reportage op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.

afvalzakken

Tegen afvaloverlast: 270 euro betalen als vuilnis onjuist wordt aangeboden

Wie vanaf deze maand afval verkeerd aanbiedt, kan in Dordrecht een flinke prent krijgen. Naast de opruimkosten van 160 euro zullen bewoners die hun afval onjuist plaatsen vanaf 1 juli ook een boete moeten betalen van 110 euro.

2607035271

Zoekactie na vondst bandensporen langs water, onderwaterdrone ingezet

Massaal uitgerukte hulpdiensten hebben vrijdagavond het water rondom een afgemeerd schip in Papendrecht doorzocht. Dit nadat langs de Anthony Fokkerweg bandensporen waren gevonden. De zoektocht leverde niks op.

kraanwater Pexels

poepbacterie

Kookadvies drinkwater afgegeven na menselijke fout in laboratorium

Het kookadvies dat vorige maand leidde tot lege schappen in supermarkten in de Drechtsteden, is afgegeven na een menselijke fout in het laboratorium. Volgens waterbedrijf Evides is door een menselijke fout in het laboratorium een verkeerde meetwaarde doorgegeven. Uit een evaluatie blijkt dat het drinkwater gedurende de hele periode aan alle wettelijke normen heeft voldaan.