gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inspiratiebijeenkomst voor ouders

Ouders zijn niet genoeg betrokken bij het onderwijs van hun kind. Daarom was er vandaag in het Stadhuis een inspiratiebijeenkomst voor ouders en professionals in het onderwijs om hierover te praten.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dagvoorzitter en schrijver Abdelkader Benali vindt ouderbetrokkenheid erg belangrijk. "Je kind gaat naar school en komt terug met een heleboel kennis. Hoe ga je daar als ouder mee om?", vertelt Benali. Tijdens deze bijeenkomst konden ouders en professionals met elkaar in gesprek gaan hierover.

Wethouder Peter Heijkoop hoopt dat deze middag weer nieuwe ideeën gaat brengen over hoe de ouderbetrokkenheid kan worden verbeterd. "De ouders die juist niet zo betrokken zijn, zijn hier ook niet bij. We willen dus zorgen dat we met de ouders die wél betrokken zijn, gaan kijken hoe we die anderen kunnen stimuleren", zegt Heijkoop. Zelf heeft hij als ouder ook te maken met die betrokkenheid. "Met mijn baan kan ik niet altijd bij mijn zoontje zijn, maar wanneer ik hem ophaal van school, heb ik het graag met de leerkracht over hoe mijn zoontje het doet. Zo kan ik dat weer meenemen en hem daarbij helpen.¨

Lees ook

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

Schermafdruk op 2026-06-26 16-49-48

Koningspython gaat op avontuur in Dordrecht

Een opvallende vondst in de Schipbeekstraat in Dordrecht. Vrijdag keek iemand vreemd op toen daar ineens een koningspython over straat kroop. Na een melding is een gespecialiseerd team ingeschakeld om de opvallende oranje-gele slang van ongeveer twee meter lang te vangen. Dat lukte, waarna het dier tijdelijk is ondergebracht bij dierenzorgcentrum Louterbloemen.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

edson

Deze Curaçaose Dordtenaar is blij met de eerste gespeelde WK-wedstrijd: ‘Het meedoen is al een winst’

Hoewel de meeste mensen zondag vooral focusten op de WK-wedstrijd tussen Nederland en Japan, werd er nog een bijzondere wedstrijd gespeeld. Caribisch eiland Curaçao maakte haar debuut op het WK voetbal. Edson Rafael, een op Curaçao geboren Dordtenaar, heeft de wedstrijd vol spanning gekeken.