gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inspiratiebijeenkomst voor ouders

Ouders zijn niet genoeg betrokken bij het onderwijs van hun kind. Daarom was er vandaag in het Stadhuis een inspiratiebijeenkomst voor ouders en professionals in het onderwijs om hierover te praten.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dagvoorzitter en schrijver Abdelkader Benali vindt ouderbetrokkenheid erg belangrijk. "Je kind gaat naar school en komt terug met een heleboel kennis. Hoe ga je daar als ouder mee om?", vertelt Benali. Tijdens deze bijeenkomst konden ouders en professionals met elkaar in gesprek gaan hierover.

Wethouder Peter Heijkoop hoopt dat deze middag weer nieuwe ideeën gaat brengen over hoe de ouderbetrokkenheid kan worden verbeterd. "De ouders die juist niet zo betrokken zijn, zijn hier ook niet bij. We willen dus zorgen dat we met de ouders die wél betrokken zijn, gaan kijken hoe we die anderen kunnen stimuleren", zegt Heijkoop. Zelf heeft hij als ouder ook te maken met die betrokkenheid. "Met mijn baan kan ik niet altijd bij mijn zoontje zijn, maar wanneer ik hem ophaal van school, heb ik het graag met de leerkracht over hoe mijn zoontje het doet. Zo kan ik dat weer meenemen en hem daarbij helpen.¨

Lees ook

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

stille tocht Kalilu 01

Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu uit zelfverdediging te hebben doodgestoken: ‘Het is heel spijtig’

Moordverdachte Edgar L. zegt zijn stiefzoon Kalilu (21) uit zelfverdediging te hebben doodgestoken. Dat gebeurde in de nacht van 2 juni 2026 in de Nijhoffstraat in Zwijndrecht.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.