gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inspiratiebijeenkomst voor ouders

Ouders zijn niet genoeg betrokken bij het onderwijs van hun kind. Daarom was er vandaag in het Stadhuis een inspiratiebijeenkomst voor ouders en professionals in het onderwijs om hierover te praten.

Vera Willers |  | Aangepast op
Dagvoorzitter en schrijver Abdelkader Benali vindt ouderbetrokkenheid erg belangrijk. "Je kind gaat naar school en komt terug met een heleboel kennis. Hoe ga je daar als ouder mee om?", vertelt Benali. Tijdens deze bijeenkomst konden ouders en professionals met elkaar in gesprek gaan hierover.

Wethouder Peter Heijkoop hoopt dat deze middag weer nieuwe ideeën gaat brengen over hoe de ouderbetrokkenheid kan worden verbeterd. "De ouders die juist niet zo betrokken zijn, zijn hier ook niet bij. We willen dus zorgen dat we met de ouders die wél betrokken zijn, gaan kijken hoe we die anderen kunnen stimuleren", zegt Heijkoop. Zelf heeft hij als ouder ook te maken met die betrokkenheid. "Met mijn baan kan ik niet altijd bij mijn zoontje zijn, maar wanneer ik hem ophaal van school, heb ik het graag met de leerkracht over hoe mijn zoontje het doet. Zo kan ik dat weer meenemen en hem daarbij helpen.¨

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Teleurstelling voor 1400 deelnemers: Zoomer Wantijrun vanwege hitte afgelast

De achtste editie van de Zoomer Wantijrun in Dordrecht gaat vanwege de hitte niet door. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelt zich door de verwachte weersomstandigheden genoodzaakt er een streep door te zetten. “Deze beslissing nemen we met pijn in ons hart.”

treinstoring

Nog langer geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam door stroomstoring

Het treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van het land is naar verwachting nog zeker tot zaterdagmiddag ontregeld. Dat komt door een stroomstoring die maandagochtend is ontstaan bij station Rotterdam Stadion. Aanvankelijk werd gedacht dat het treinverkeer eerst dinsdagochtend en later donderdagavond weer kon worden opgestart, maar het herstel van de vele kapotte stroomkabels vergt nog meer tijd.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”