Dordrecht, Netherlands

Instellingen bijgepraat over LHBTI

De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.
Gert van der Steen | 10 oktober 2019 13:49 | Aangepast op 10 oktober 2019 13:49
De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Tijdens deze conferentie worden hun medewerkers handvatten over acceptatie van seksuele voorkeur geboden die in het werk toepasbaar zijn. De conferentie werd geopend door wethouder Peter Heijkoop.

Dordrecht is één van de 53 regenbooggemeenten in Nederland. Zo wordt op Coming Out dag (vrijdag 11 oktober) de regenboogvlag uitgehangen. Dit jaar is er in de Stadswinkel een symbolisch schilderij van Bart Rombout opgehangen en heeft de gemeente ijdens de Ode aan de Synode geloofsgroepen benaderd om acceptatie van seksuele voorkeur bespreekbaar te maken.

Dordrecht heeft een vierjarig Regenboogprogramma, dat er vooral op is gericht instellingen te stimuleren om het onderwerp aan de orde te stellen.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...