gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Instellingen bijgepraat over LHBTI

702a5547450487447751bc20e82f22fb

De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Tijdens deze conferentie worden hun medewerkers handvatten over acceptatie van seksuele voorkeur geboden die in het werk toepasbaar zijn. De conferentie werd geopend door wethouder Peter Heijkoop.

Dordrecht is één van de 53 regenbooggemeenten in Nederland. Zo wordt op Coming Out dag (vrijdag 11 oktober) de regenboogvlag uitgehangen. Dit jaar is er in de Stadswinkel een symbolisch schilderij van Bart Rombout opgehangen en heeft de gemeente ijdens de Ode aan de Synode geloofsgroepen benaderd om acceptatie van seksuele voorkeur bespreekbaar te maken.

Dordrecht heeft een vierjarig Regenboogprogramma, dat er vooral op is gericht instellingen te stimuleren om het onderwerp aan de orde te stellen.

Lees ook

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

nieuw bestuur HIA

Winkels open op zondag en mogelijk weer een middelbare school: coalitieakkoord in Hendrik-Ido-Ambacht

Het nieuwe Ambachtse coalitieakkoord is afgelopen donderdag gepresenteerd door het nieuwe gemeentebestuur. Politieke partijen Realistisch Ambacht, Gemeente Belangen, VVD en D66 gaan de komende vier jaar samenwerken als coalitie. Het bestuur wil winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan. Ook willen ze onderzoeken of voortgezet onderwijs terug kan keren naar de gemeente.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.