gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Instellingen bijgepraat over LHBTI

702a5547450487447751bc20e82f22fb

De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Tijdens deze conferentie worden hun medewerkers handvatten over acceptatie van seksuele voorkeur geboden die in het werk toepasbaar zijn. De conferentie werd geopend door wethouder Peter Heijkoop.

Dordrecht is één van de 53 regenbooggemeenten in Nederland. Zo wordt op Coming Out dag (vrijdag 11 oktober) de regenboogvlag uitgehangen. Dit jaar is er in de Stadswinkel een symbolisch schilderij van Bart Rombout opgehangen en heeft de gemeente ijdens de Ode aan de Synode geloofsgroepen benaderd om acceptatie van seksuele voorkeur bespreekbaar te maken.

Dordrecht heeft een vierjarig Regenboogprogramma, dat er vooral op is gericht instellingen te stimuleren om het onderwerp aan de orde te stellen.

Lees ook

vlaggen sliedrecht camera

Gemeente over verkrachtingszaak: camera’s geen oplossing

Extra toezicht met beveiligingscamera’s in Sliedrecht gaat zedenmisdrijven niet voorkomen. Dat antwoordt het gemeentebestuur op vragen van politie partij Slydregt.NU. Aanleiding voor de vragen is de zaak rond een 18-jarige inwoonster van het dorp, die slachtoffer werd van een groepsverkrachting.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

demonstratie fokker

Demonstranten blokkeren Fokker-terrein: ‘Wij staan niet toe dat jullie moordwapens produceren'

Tientallen activisten van Fok Fokker en Geef Tegengas hebben donderdag gedemonstreerd voor de poorten van Fokker Aerospace in Papendrecht. Een deel van hen heeft ook het dak van de centrale fabriekshal beklommen. De actievoerders willen dat het bedrijf stopt met de productie van onderdelen van gevechtsvliegtuig F35, die volgens hen wordt gebruikt door Israël tegen de Palestijnse burgerbevolking van Gaza.