gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Instellingen bijgepraat over LHBTI

702a5547450487447751bc20e82f22fb

De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Tijdens deze conferentie worden hun medewerkers handvatten over acceptatie van seksuele voorkeur geboden die in het werk toepasbaar zijn. De conferentie werd geopend door wethouder Peter Heijkoop.

Dordrecht is één van de 53 regenbooggemeenten in Nederland. Zo wordt op Coming Out dag (vrijdag 11 oktober) de regenboogvlag uitgehangen. Dit jaar is er in de Stadswinkel een symbolisch schilderij van Bart Rombout opgehangen en heeft de gemeente ijdens de Ode aan de Synode geloofsgroepen benaderd om acceptatie van seksuele voorkeur bespreekbaar te maken.

Dordrecht heeft een vierjarig Regenboogprogramma, dat er vooral op is gericht instellingen te stimuleren om het onderwerp aan de orde te stellen.

Lees ook

mishandelingconducteur

Beelden van verdachte mishandeling treinconducteur nu ook in Opsporing Verzocht

De verdachte die bijna een jaar geleden een conducteur mishandelde in een trein bij station Sliedrecht, is nog altijd niet opgepakt. De politie bracht eerder al herkenbare beelden van de man naar buiten, maar heeft deze maandagavond ook getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

pexels-happyrisingguy-33672857

Geen vuurwerkshow te zien in Alblasserdam tijdens jaarwisseling: 'eerst ervaring opdoen'

Alblasserdammers kunnen komende jaarwisseling geen vuurwerkshow in hun eigen gemeente bekijken. De gemeente kiest ervoor om eerst ervaring op te doen met de landelijke regelgeving en de effecten daarvan, nu er sinds dit jaar een vuurwerkverbod geldt.