gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Instellingen bijgepraat over LHBTI

702a5547450487447751bc20e82f22fb

De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De gemeente Dordrecht heeft op donderdag 10 oktober n.a.v. Coming Out Day een conferentie georganiseerd voor onderwijs- zorg- en welzijnsinstellingen.

Tijdens deze conferentie worden hun medewerkers handvatten over acceptatie van seksuele voorkeur geboden die in het werk toepasbaar zijn. De conferentie werd geopend door wethouder Peter Heijkoop.

Dordrecht is één van de 53 regenbooggemeenten in Nederland. Zo wordt op Coming Out dag (vrijdag 11 oktober) de regenboogvlag uitgehangen. Dit jaar is er in de Stadswinkel een symbolisch schilderij van Bart Rombout opgehangen en heeft de gemeente ijdens de Ode aan de Synode geloofsgroepen benaderd om acceptatie van seksuele voorkeur bespreekbaar te maken.

Dordrecht heeft een vierjarig Regenboogprogramma, dat er vooral op is gericht instellingen te stimuleren om het onderwerp aan de orde te stellen.

Lees ook

gemeenteridderkerkhardrijders

Zo neemt deze gemeente maatregelen tegen hardrijders

De gemeente Ridderkerk gaat op verschillende plekken maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat verkeer minder hard rijdt. De werkzaamheden vinden binnen nu en het einde van het jaar plaats.

cobra6politie

Tassen vol illegaal vuurwerk op slaapkamer en in garagebox: jongen (16) en vrouw (25) opgepakt

Op meerdere plekken in de regio is vorige week illegaal vuurwerk in beslag genomen. Het gaat onder meer om honderden cobra's, verschillende soorten shells en nitraten. Een 16-jarige jongen uit Dordrecht en een 25-jarige vrouw uit Arkel zijn aangehouden.

vastintunnelbusink

Vrachtwagen rijdt zich vast in tunnel

Een vrachtwagen is donderdagmiddag vast komen te zitten in een tunneltje in Dordrecht. Het gaat om de zogenoemde Blauwe Tunnel aan de Dubbeldamseweg Zuid.

sliedrechtbaanhoek

Na maanden van spoorproblemen wordt dit talud aangepakt: ‘Trein niet stilgelegd’

Sinds februari is het oppassen geblazen voor treinmachinisten bij station Sliedrecht Baanhoek. Vanwege een verzakt talud moeten treinen zich aan een snelheidsbeperking houden van 40 kilometer per uur. In september is het verstevigen begonnen, maar het zal nog even duren voor de treinen weer met normale snelheid kunnen rijden: “Hopelijk in het eerste kwart van 2027”.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.