gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Instroom vergunningshouders loopt terug

Het aantal asielzoekers in Dordrecht met een tijdelijke verblijfsvergunning is dit jaar nagenoeg gehalveerd. De verwachting is dat dit verder zal afnemen.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
De instroom van asielzoekers was in 2016 op zijn hoogtepunt. De gemeente kreeg in dat jaar van het rijk de taakstelling 301 vergunninghouders welkom te heten. In 2017 waren dat er slechts 159. De daling is met name te verklaren vanuit internationale ontwikkelingen als de Turkije-deal.


Het college van burgemeester en wethouders concludeerde afgelopen week in een brief aan de gemeenteraad dat Dordrecht de vergunninghouders goed heeft opgevangen. Op het gebied van huisvesting, werk en onderwijs krijgen ingestroomde vergunninghouders vrijwel direct begeleiding van een speciaal ‘Team Vergunninghouders’. Daarnaast probeert de gemeente de nieuwkomers in de stad mee te laten draaien door ze te betrekken bij sport, vrijwilligerswerk of activiteiten in hun wijk.

Lees ook

Dordthuis juli 2026

nieuwbouw

Officiële opening Dordthuis weken uitgesteld: nieuwe verhuisplanning in de maak

Het Dordthuis gaat weken later officieel open dan gepland. Dat bevestigt de gemeente aan deze streekomroep, na vragen over de stand van zaken. De opening van het gloednieuwe pand aan de Spuiboulevard zou eigenlijk eind oktober zijn, maar door "verschillende ontwikkelingen tijdens de bouw" wordt dat nu op zijn vroegst eind november.

pexelsoogbier

Door het pak slaag van Roy (23) ziet horecamedewerker Teun nog steeds dubbel

Met een flinke slok op beukt Roy uit Ridderkerk in een restaurant een man in elkaar. Drie jaar na dato ziet het slachtoffer nog altijd dubbel.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

pw20260801_WAL5363

FC Dordrecht klaar voor competitiestart: 'Play-offs zeker haalbaar’

Na zeven weken voorbereiding begint FC Dordrecht vrijdagavond de competitie in eigen huis. Aan de Krommedijk ontvangt de ploeg van de nieuwbakken hoofdtrainer Paul Nuijten Jong Ajax, uitgerekend de ploeg die de Brabander het laatste deel van vorig seizoen coachte.