gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensievere aanpak moet multiprobleemgezinnen helpen

c949a14cfabb6d1036612a04df109dc0.jpg

De gemeente Dordrecht heeft vanaf september een sociaal pontonnier in dienst. Deze medewerker is bevoegd om met hulpinstanties tot oplossingen te komen en knopen door te hakken voor zogenaamde multiprobleemgezinnen. “We willen de problemen in deze gezinnen zo vroeg mogelijk aanpakken.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Deze gezinnen hebben te maken met problemen zoals schulden, armoede, verslavingen en emotionele, psychische zaken. Ze zijn al bij hulpinstanties bekend, maar komen niet uit de moeilijkheden door de complexiteit van de problemen en de wetgeving in de zorg. “De kosten voor deze gezinnen lopen enorm op. Voor de samenleving kost dit in bepaalde gezinnen meer dan een ton per jaar”, aldus Peter Heijkoop, wethouder van Zorg en Welzijn.


Desondanks zijn de resultaten onvoldoende. De sociaal pontonnier moet voor de 290 Dordtse gezinnen deze grenzen doorbreken en tot een oplossing komen. “Kinderen moeten prettig op kunnen groeien en bezig zijn met school, sport en vriendjes. De sociaal pontonnier gaat alles op alles zetten om samen met de hulpinstanties rust en stabiliteit in het gezin terug te laten keren”, voegt Rik van der Linden, wethouder Jeugd, hieraan toe.

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.