gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensievere aanpak moet multiprobleemgezinnen helpen

c949a14cfabb6d1036612a04df109dc0

De gemeente Dordrecht heeft vanaf september een sociaal pontonnier in dienst. Deze medewerker is bevoegd om met hulpinstanties tot oplossingen te komen en knopen door te hakken voor zogenaamde multiprobleemgezinnen. “We willen de problemen in deze gezinnen zo vroeg mogelijk aanpakken.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Deze gezinnen hebben te maken met problemen zoals schulden, armoede, verslavingen en emotionele, psychische zaken. Ze zijn al bij hulpinstanties bekend, maar komen niet uit de moeilijkheden door de complexiteit van de problemen en de wetgeving in de zorg. “De kosten voor deze gezinnen lopen enorm op. Voor de samenleving kost dit in bepaalde gezinnen meer dan een ton per jaar”, aldus Peter Heijkoop, wethouder van Zorg en Welzijn.


Desondanks zijn de resultaten onvoldoende. De sociaal pontonnier moet voor de 290 Dordtse gezinnen deze grenzen doorbreken en tot een oplossing komen. “Kinderen moeten prettig op kunnen groeien en bezig zijn met school, sport en vriendjes. De sociaal pontonnier gaat alles op alles zetten om samen met de hulpinstanties rust en stabiliteit in het gezin terug te laten keren”, voegt Rik van der Linden, wethouder Jeugd, hieraan toe.

Lees ook

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

foto website buurtcentrum zwi

Rechtbank: neergestoken jongen in buurtcentrum trok even eerder een vuurwapen

De jongen die in 2025 werd neergestoken in een buurtcentrum in Zwijndrecht, trok even daarvoor zelf een vuurwapen. De verdachte handelde volgens de rechtbank uit zelfverdediging, ook wel noodweer.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

IMG_9316

Maandenlange megaklus aan brug begint nu écht: 'Er komt veel hinder'

Iedereen heeft er maandenlang op kunnen voorbereiden, maar vrijdagavond is het echt zover: vanaf 23.00 uur gaat de Papendrechtsebrug voor zo'n negen maanden dicht. "Het gaat veel hinder veroorzaken voor de hele regio", waarschuwt Rijkswaterstaat.