Dordrecht, Netherlands

Intensievere aanpak moet multiprobleemgezinnen helpen

De gemeente Dordrecht heeft vanaf september een sociaal pontonnier in dienst. Deze medewerker is bevoegd om met hulpinstanties tot oplossingen te komen en knopen door te hakken voor zogenaamde multiprobleemgezinnen. “We willen de problemen in deze gezinnen zo vroeg mogelijk aanpakken.”
Corrado Francke | 6 september 2019 11:28 | Aangepast op 6 september 2019 11:28
Deze gezinnen hebben te maken met problemen zoals schulden, armoede, verslavingen en emotionele, psychische zaken. Ze zijn al bij hulpinstanties bekend, maar komen niet uit de moeilijkheden door de complexiteit van de problemen en de wetgeving in de zorg. “De kosten voor deze gezinnen lopen enorm op. Voor de samenleving kost dit in bepaalde gezinnen meer dan een ton per jaar”, aldus Peter Heijkoop, wethouder van Zorg en Welzijn.


Desondanks zijn de resultaten onvoldoende. De sociaal pontonnier moet voor de 290 Dordtse gezinnen deze grenzen doorbreken en tot een oplossing komen. “Kinderen moeten prettig op kunnen groeien en bezig zijn met school, sport en vriendjes. De sociaal pontonnier gaat alles op alles zetten om samen met de hulpinstanties rust en stabiliteit in het gezin terug te laten keren”, voegt Rik van der Linden, wethouder Jeugd, hieraan toe.

Lees ook

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...