gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensievere aanpak moet multiprobleemgezinnen helpen

c949a14cfabb6d1036612a04df109dc0

De gemeente Dordrecht heeft vanaf september een sociaal pontonnier in dienst. Deze medewerker is bevoegd om met hulpinstanties tot oplossingen te komen en knopen door te hakken voor zogenaamde multiprobleemgezinnen. “We willen de problemen in deze gezinnen zo vroeg mogelijk aanpakken.”

Corrado Francke |  | Aangepast op
Deze gezinnen hebben te maken met problemen zoals schulden, armoede, verslavingen en emotionele, psychische zaken. Ze zijn al bij hulpinstanties bekend, maar komen niet uit de moeilijkheden door de complexiteit van de problemen en de wetgeving in de zorg. “De kosten voor deze gezinnen lopen enorm op. Voor de samenleving kost dit in bepaalde gezinnen meer dan een ton per jaar”, aldus Peter Heijkoop, wethouder van Zorg en Welzijn.


Desondanks zijn de resultaten onvoldoende. De sociaal pontonnier moet voor de 290 Dordtse gezinnen deze grenzen doorbreken en tot een oplossing komen. “Kinderen moeten prettig op kunnen groeien en bezig zijn met school, sport en vriendjes. De sociaal pontonnier gaat alles op alles zetten om samen met de hulpinstanties rust en stabiliteit in het gezin terug te laten keren”, voegt Rik van der Linden, wethouder Jeugd, hieraan toe.

Lees ook

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

Albert Schweitzer Ziekenhuis duurzaamheid

Kunstwerk en museum voor zinloos afval: ziekenhuis wil afvalberg verminderen

Hoe kom je als ziekenhuis af van een jaarlijkse berg restafval van meer dan 650.000 kilo? Voor die uitdaging staat het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Hoewel de afvalstroom naar nul brengen een utopie is, wil het ziekenhuis wel grote stappen zetten. Om dat doel kracht bij te zetten, is ziekenhuisafval zichtbaar gemaakt in de centrale hal met een kunstwerk en een tijdelijk ‘museum voor zinloos afval’.

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.