gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensive Care Albert Schweitzer ziekenhuis bijna vol

21c2b485a78d9fcd98a475447e8545c2

In het Albert Schweitzer ziekenhuis liggen donderdag 60 patiënten met coronaklachten in isolatie. Van deze groep zijn 37 patiënten ook positief op het coronavirus getest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De normale Intensive Care (IC) van het Dordtse ziekenhuis is dan ook vol. De eerste patiënt is daarom inmiddels opgenomen op de speciaal ingerichte corona-IC. Daar kunnen in totaal zeven patiënten worden opgenomen.

"Daarna hebben we geen IC-bedden meer vrij voor corona", legt woordvoerder Frank van den Elsen uit. "Om die reden gaan we daar nu zeer zuinig mee om. We stoten niet meteen door tot onze uiterste grens, eerst moet een betere spreiding plaatsvinden over het land. We staan dus momenteel ook maar zeer beperkt open voor overnames vanuit andere ziekenhuizen."

Om de coronapatiënten te kunnen verplegen, wordt alle geplande, niet-spoedeisende zorg tot en met 1 mei afgezegd. Twee weken geleden werd al alle zorg voor de maand maart afgezegd, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft deze termijn donderdag verlengd.

"Dit doen we omdat de piek nog niet in zicht is en omdat de gemiddelde ligduur van patiënten met corona zeer fors is", zegt Van den Elsen uit. "Op de IC liggen patiënten wel drie weken en daarbuiten zo'n tien dagen."



Foto: De voorbereidingsruimte van de operatiekamers is speciaal ingericht als corona-IC, Bron: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

foto rb zwi

Ruzie om meisje mondt uit in bloedige mishandeling: ‘Die jongen moet voelen’

Een gezellige avond in het café eindigt voor een man met rake klappen en trappen. Zijn gezicht zit onder het bloed, ook loopt hij een dikke neus en overal schaafwonden op. Twee mannen uit Zwijndrecht lopen, onder meer door Snapchat-berichten, tegen de lamp. “Hij gaat dood vanavond.”

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.