gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensive Care Albert Schweitzer ziekenhuis bijna vol

21c2b485a78d9fcd98a475447e8545c2

In het Albert Schweitzer ziekenhuis liggen donderdag 60 patiënten met coronaklachten in isolatie. Van deze groep zijn 37 patiënten ook positief op het coronavirus getest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De normale Intensive Care (IC) van het Dordtse ziekenhuis is dan ook vol. De eerste patiënt is daarom inmiddels opgenomen op de speciaal ingerichte corona-IC. Daar kunnen in totaal zeven patiënten worden opgenomen.

"Daarna hebben we geen IC-bedden meer vrij voor corona", legt woordvoerder Frank van den Elsen uit. "Om die reden gaan we daar nu zeer zuinig mee om. We stoten niet meteen door tot onze uiterste grens, eerst moet een betere spreiding plaatsvinden over het land. We staan dus momenteel ook maar zeer beperkt open voor overnames vanuit andere ziekenhuizen."

Om de coronapatiënten te kunnen verplegen, wordt alle geplande, niet-spoedeisende zorg tot en met 1 mei afgezegd. Twee weken geleden werd al alle zorg voor de maand maart afgezegd, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft deze termijn donderdag verlengd.

"Dit doen we omdat de piek nog niet in zicht is en omdat de gemiddelde ligduur van patiënten met corona zeer fors is", zegt Van den Elsen uit. "Op de IC liggen patiënten wel drie weken en daarbuiten zo'n tien dagen."



Foto: De voorbereidingsruimte van de operatiekamers is speciaal ingericht als corona-IC, Bron: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

vleermuis foto noord brug

Speciaal voor vleermuizen: deze brug heeft in het donker een rode gloed

De Brug over de Noord is uitgerust met nieuwe verlichting. Met vleermuisvriendelijke lampen wil Rijkswaterstaat de dieren in de omgeving niet in de weg zitten. “Wit licht mijden ze het liefst.”

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek over documentaire Ilang Jawane

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Wouter van der Spoel en Ronny de Groot over hun documentaire Ilang Jawane, een reis tussen verleden en toekomst. De documentaire volgt maker Wouter van der Spoel en zijn zoon Sriyanto op hun reis naar Java.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.