gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensive Care Albert Schweitzer ziekenhuis bijna vol

21c2b485a78d9fcd98a475447e8545c2

In het Albert Schweitzer ziekenhuis liggen donderdag 60 patiënten met coronaklachten in isolatie. Van deze groep zijn 37 patiënten ook positief op het coronavirus getest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De normale Intensive Care (IC) van het Dordtse ziekenhuis is dan ook vol. De eerste patiënt is daarom inmiddels opgenomen op de speciaal ingerichte corona-IC. Daar kunnen in totaal zeven patiënten worden opgenomen.

"Daarna hebben we geen IC-bedden meer vrij voor corona", legt woordvoerder Frank van den Elsen uit. "Om die reden gaan we daar nu zeer zuinig mee om. We stoten niet meteen door tot onze uiterste grens, eerst moet een betere spreiding plaatsvinden over het land. We staan dus momenteel ook maar zeer beperkt open voor overnames vanuit andere ziekenhuizen."

Om de coronapatiënten te kunnen verplegen, wordt alle geplande, niet-spoedeisende zorg tot en met 1 mei afgezegd. Twee weken geleden werd al alle zorg voor de maand maart afgezegd, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft deze termijn donderdag verlengd.

"Dit doen we omdat de piek nog niet in zicht is en omdat de gemiddelde ligduur van patiënten met corona zeer fors is", zegt Van den Elsen uit. "Op de IC liggen patiënten wel drie weken en daarbuiten zo'n tien dagen."



Foto: De voorbereidingsruimte van de operatiekamers is speciaal ingericht als corona-IC, Bron: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

1000132020

Graafmachine in vlammen op in bos, brandweer voorkomt verspreiding vuur

In het Alblasserbos in Papendrecht is zaterdagochtend een graafmachine in brand gevlogen. Het voertuig is volledig in vlammen opgegaan.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

businkaanvaring4

Olieworsten in het water vangen gasolie op na aanvaring bunkerstation

Een bunkerstation aan de Hooikade in Dordrecht is zaterdagavond aangevaren door een binnenvaartschip. Daarbij is gasolie in het water gelekt. Met zogeheten olieworsten in het water wordt ook deze maandag nog olie opgevangen en afgezogen, meldt Rijkswaterstaat.