gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensive Care Albert Schweitzer ziekenhuis bijna vol

21c2b485a78d9fcd98a475447e8545c2

In het Albert Schweitzer ziekenhuis liggen donderdag 60 patiënten met coronaklachten in isolatie. Van deze groep zijn 37 patiënten ook positief op het coronavirus getest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De normale Intensive Care (IC) van het Dordtse ziekenhuis is dan ook vol. De eerste patiënt is daarom inmiddels opgenomen op de speciaal ingerichte corona-IC. Daar kunnen in totaal zeven patiënten worden opgenomen.

"Daarna hebben we geen IC-bedden meer vrij voor corona", legt woordvoerder Frank van den Elsen uit. "Om die reden gaan we daar nu zeer zuinig mee om. We stoten niet meteen door tot onze uiterste grens, eerst moet een betere spreiding plaatsvinden over het land. We staan dus momenteel ook maar zeer beperkt open voor overnames vanuit andere ziekenhuizen."

Om de coronapatiënten te kunnen verplegen, wordt alle geplande, niet-spoedeisende zorg tot en met 1 mei afgezegd. Twee weken geleden werd al alle zorg voor de maand maart afgezegd, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft deze termijn donderdag verlengd.

"Dit doen we omdat de piek nog niet in zicht is en omdat de gemiddelde ligduur van patiënten met corona zeer fors is", zegt Van den Elsen uit. "Op de IC liggen patiënten wel drie weken en daarbuiten zo'n tien dagen."



Foto: De voorbereidingsruimte van de operatiekamers is speciaal ingericht als corona-IC, Bron: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - DOMINEE

Idelette heeft na 35 jaar als dominee nog steeds soms het beginnersgevoel

De vader van Idelette Otten was dominee. Ze heeft het echt met de paplepel ingegoten gekregen. Domineeskinderen gaan volgens Idelette vaak het theater in of worden zelf dominee. Zij koos voor het laatste en zit nu al zo’n 35 jaar in het vak. Megan ondervindt wat een dominee eigenlijk doet, buiten de zondag in de kerk.

arkelrechtbank

OM eist 17,5 jaar gevangenisstraf tegen vermoedelijke veiligheidschef van IS uit Arkel

De verdachte zelf ontkent. Maar volgens het Openbaar Ministerie is er genoeg bewijs dat een 41-jarige man uit Arkel tussen 2014 en 2018 een prominente rol speelde bij het schrikbewind van IS in Syrië. Hij zou daarom 17,5 jaar de cel in moeten.