gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensive Care Albert Schweitzer ziekenhuis bijna vol

21c2b485a78d9fcd98a475447e8545c2

In het Albert Schweitzer ziekenhuis liggen donderdag 60 patiënten met coronaklachten in isolatie. Van deze groep zijn 37 patiënten ook positief op het coronavirus getest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De normale Intensive Care (IC) van het Dordtse ziekenhuis is dan ook vol. De eerste patiënt is daarom inmiddels opgenomen op de speciaal ingerichte corona-IC. Daar kunnen in totaal zeven patiënten worden opgenomen.

"Daarna hebben we geen IC-bedden meer vrij voor corona", legt woordvoerder Frank van den Elsen uit. "Om die reden gaan we daar nu zeer zuinig mee om. We stoten niet meteen door tot onze uiterste grens, eerst moet een betere spreiding plaatsvinden over het land. We staan dus momenteel ook maar zeer beperkt open voor overnames vanuit andere ziekenhuizen."

Om de coronapatiënten te kunnen verplegen, wordt alle geplande, niet-spoedeisende zorg tot en met 1 mei afgezegd. Twee weken geleden werd al alle zorg voor de maand maart afgezegd, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft deze termijn donderdag verlengd.

"Dit doen we omdat de piek nog niet in zicht is en omdat de gemiddelde ligduur van patiënten met corona zeer fors is", zegt Van den Elsen uit. "Op de IC liggen patiënten wel drie weken en daarbuiten zo'n tien dagen."



Foto: De voorbereidingsruimte van de operatiekamers is speciaal ingericht als corona-IC, Bron: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Femke Hameetman

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Femke Hameetman. Zij is artistiek directeur van het Dordrechts Museum.

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.