gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Intensive Care Albert Schweitzer ziekenhuis bijna vol

21c2b485a78d9fcd98a475447e8545c2

In het Albert Schweitzer ziekenhuis liggen donderdag 60 patiënten met coronaklachten in isolatie. Van deze groep zijn 37 patiënten ook positief op het coronavirus getest.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
De normale Intensive Care (IC) van het Dordtse ziekenhuis is dan ook vol. De eerste patiënt is daarom inmiddels opgenomen op de speciaal ingerichte corona-IC. Daar kunnen in totaal zeven patiënten worden opgenomen.

"Daarna hebben we geen IC-bedden meer vrij voor corona", legt woordvoerder Frank van den Elsen uit. "Om die reden gaan we daar nu zeer zuinig mee om. We stoten niet meteen door tot onze uiterste grens, eerst moet een betere spreiding plaatsvinden over het land. We staan dus momenteel ook maar zeer beperkt open voor overnames vanuit andere ziekenhuizen."

Om de coronapatiënten te kunnen verplegen, wordt alle geplande, niet-spoedeisende zorg tot en met 1 mei afgezegd. Twee weken geleden werd al alle zorg voor de maand maart afgezegd, maar het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft deze termijn donderdag verlengd.

"Dit doen we omdat de piek nog niet in zicht is en omdat de gemiddelde ligduur van patiënten met corona zeer fors is", zegt Van den Elsen uit. "Op de IC liggen patiënten wel drie weken en daarbuiten zo'n tien dagen."



Foto: De voorbereidingsruimte van de operatiekamers is speciaal ingericht als corona-IC, Bron: Albert Schweitzer ziekenhuis

Lees ook

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

stuntman

Na ongelukkige stunt op Zwarte Cross werd stuntman Jim écht bekend, maar wat kan hij eigenlijk?

Wat een spectaculaire stunt had moeten worden op de Zwarte Cross, pakte heel anders uit voor stuntman Jim van Nes uit Heerjansdam: hij kwam verkeerd terecht bij een katapultsprong en liep een hersenschudding op. Een paar dagen later gaat het alweer "best wel goed" met hem en hij is zeker nog niet uitgestunt. Hoe ziet het dagelijks leven van de 26-jarige er eigenlijk uit en wat drijft hem?

n3

N3 dicht vanwege asfalteringswerkzaamheden

De Papendrechtsebrug in de N3 is al een week dicht, maar komende dagen zijn er meer afsluitingen op deze weg. Vanaf vrijdagavond tot en met maandagochtend voert Rijkswaterstaat onderhoud uit aan de N3 tussen de aansluiting met de A15 en Papendrecht.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.