Dordrecht, Netherlands

Internationaal congres over calvinisme in Energiehuis

De komende drie dagen is Engels de voertaal in het Energiehuis. Daar vindt een internationale conferentie over het calvinisme, een stroming binnen het protestants-christelijke geloof plaats.
Petra Scheurwater | 14 november 2018 16:39 | Aangepast op 14 november 2018 16:39
De conferentie heeft als onderwerp de Synode van Dordrecht, die 400 jaar geleden plaatsvond. Daar komt publiek van over de hele wereld op af, vertelt Fred van Lieburg.

"Het is een internationaal bekende geschiedenis. Het is onderdeel van de geschiedenis van Europa, maar ook van Noord-Europa en de andere koloniën waar ook de Nederlandse theologie naar toe geëxporteerd is."

Op de conferentie komen mensen uit deze culturen en wetenschappers die de geschiedenis van Nederland of het calvinisme onderzoeken.Ondanks dat het al 400 jaar geleden is blijft het praten over de Synode interessant.

"Wetenschappers en historici blijven altijd nieuw onderzoek doen. Er zijn weer nieuwe bronnen aangeboord er worden weer nieuwe interpretaties aan het verleden gegeven. Dit is eigenlijk nu de kans om dat allemaal weer op een rijtje te zetten."


Niet alleen praten over de Synode staat de komende dagen op het programma. Er is ook een boottocht gepland en een concert in de Augustijnenkerk. Na het congres komt er een boek over de onderzoeken uit. "Dan hebben we eigenlijk weer een update van de internationale wetenschappelijke kennis over de Synode."


Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Schaken met of zonder bier? Het grote dilemma tijdens dit toernooi

Een schaaktoernooi tijdens een kroegentocht. Het klinkt als een bijzondere combinatie, maar zaterdag...

Maatregelen na brand en explosie Groot-Ammers, mogelijk einde huurcontract

Een bewoner van Groot-Ammers, waar de afgelopen tijd twee explosies waren, moet wellicht het huis ui...

Vertraging op N3 door kapotgereden slagboom, file op A15 na ongeluk

Automobilisten op de N3 richting Papendrecht kwamen maandagmiddag in de file terecht. Door een kapot...

Gemeente plaatst camera bij regenboogzebrapad

De gemeente Papendrecht heeft een camera geplaatst bij het regenboogzebrapad op de Veerweg. Dit gebe...

Motorrijder scheurt met 108 km/u over weg waar je 50 mag

Een motorrijder in Sliedrecht heeft vrijdagavond zijn rijbewijs moeten inleveren. Hij reed met 108 k...

Explosie bij huis in Ridderkerk

Bij een huis in Ridderkerk is zondagochtend vroeg een explosie geweest. Dat gebeurde rond 03.45 uur ...